Penkiomis vagystėmis ir plėšimais kaltinami šilutiškiai lauks teismo verdikto

2020-06-04

Klaipėdos apygardos prokuratūra trečiadienį pranešė teismui perdavusi bylą, kurioje kaltinimai dėl vagysčių, plėšimų ir kitų Šilutėje įvykdytų nusikalstamų veikų pareikšti trims vyrams.

Pasak prokuratūros, anksčiau ne kartą teistiems 29-37 metų šilutiškiams yra pateikti kaltinimai dėl vagysčių, plėšimų, sukčiavimo, neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis, neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo bei narkotinių ar psichotropinių medžiagų vagystės.

Bylos duomenimis, pernai gruodį Šilutėje nuo kaltinamųjų nukentėjo penki vietiniai gyventojai. Nusikaltimus kaltinamieji vykdė trise, dviese arba atskirai.

Teigiama, kad kaltinamieji vykdė vagystes iš gyvenamųjų namų, įsilaužė į prekybinį kioską bei gatvėje apiplėšė žmones. Iš namų buvo pavogtos skalbimo mašinos, šaldytuvas, dujų balionai, elektrinė siuvimo mašina, mobilieji telefonai bei kiti namų apyvokos daiktai.

Taip pat pavogti pinigai, vaistai, auksinis žiedas bei banko kortelė.

Iš viso, penki nukentėjusieji pareiškė beveik 6,6 tūkst. eurų civilinius ieškinius dėl patirtos turtinės žalos. Taip pat ieškinius byloje yra pareiškę Klaipėdos teritorinė ligonių kasa ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyrius.

Šią bylą nagrinės Klaipėdos apygardos teismas.

lrytas.lt


Straipsnio komentarai

..2020-06-04
kažkaip keista, kodėl paprastai visas bylas nagrinėdavo tauragės apylinkės teismas ar jo buožių rūmai, o dabar kažkodėl klaipėdos prokuratūra ir klaipėdos teismas. Tarsi ši byla būtų lygesnė negu kitos bylos. Vienas variantas kad tai ne byla, bet vyksta kažkokios "imigracijos", kur į brexitine koloniją tiekiami nusikaltėliai. Ir čia neaišku ar kažkokie protokolai pažeisti ar protokolų pažeidimas yra proceso dalis. Nu pavyzdžiui kaip suprasti tuos išvardytus nusikaltimus. Iš tų pavogtų daiktų sąrašo susidaro nenoromis įspūdis kad tie nusikaltėliai irgi nepėsti. Jeigu nori vogti šaldytuvus, skalbimo mašinas ir dujų balioną tai kaip ir reikalinga krovininis automobilis. Reikalinga kažkokia vieta kur sandėliuoti "grobį", tt. Bet tame ir esmė su "detalėmis". Būna skalbimo mašinos kurios įsistato į kibirą. Penkių metų vaikas gali su viena ranka pakelti. Būna turistiniai dujų balionai. Dujų pripilta kaip stiklinė arbatos. Būna ir šaldytuvai kur telpa tik vakarienė. Būna techniniai stebuklai - siuvimo mašinos kurios telpa į delną. Kaip galima iš viso teisti iš "žodžių". Nu gerai bus tenais gal kažkas ir nupaveiksluota. Bus modelis, tt. Bet vis tiek teisėjas naudos kažkokią vaizduotę. Jam kažkas "atrodo". Ir vos tik jam atrodo jis jau nebeteisus. Nu gerai tada yra kita pusė - padaryta žala kuri jau gali būti išreiškiama skaičiais ir elementaria aritmetika. Bet tame ir esmė su nusikaltimais, kad ta materialiniai nuostoliai tai nieko nereiškia palyginus su teisingumo ir tvarkos pažeidimais. Ypač jeigu pats teismas yra sugalvota kaip butaforija ir patyčios iš teisingumo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?