Politinių žaidimų vingrybės galimai retina mažumos gretas

2020-06-07, Sergėjus GVILDYS

Nors opozicijai priklausantys politikai siekia apkaltos Tarybos nariui Tomui Budrikiui, panašu, kad bendraminčių gretos retėja. Esant pakankamai rimtam ir akivaizdžiam nusižengimui nebesurenkama reikiamo kiekio parašų Tarybos nario įgaliojimo netekimo procedūros procesui pradėti.

Galimai sulaužė Tarybos nario priesaiką

Šilutės rajono savivaldybės tarybos opozicinių frakcijų aštuoni Tarybos nariai pasirašė teikimą dėl politiko T. Budrikio apkaltos proceso pradėjimo. Tokio teikimo priežastimi tapo Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų sprendimas dėl administracinės nuobaudos skyrimo tarybos nariui T. Budrikiui.

„Administracinius teisės nusižengimus T. Budrikio vadovaujamoje uždarojoje  akcinėje bendrovėje „Stomeda“ (jis ir vienintelis šios įmonės akcininkas) nustatė Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba, o teismas konstatavo, kad per beveik 2 metus (nuo 2018 m. sausio 1 d. iki 2019 m. lapkričio 30 d., iš viso per 20 epizodų) T. Budrikis, „būdamas atsakingas už įmonės buhalterinės apskaitos organizavimą, ataskaitų pateikimą bei veiklą, į apskaitą įtraukė dalį ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių, kurie nebuvo naudojami pajamoms uždirbti, o buvo panaudoti asmeniniams poreikiams tenkinti, iš viso 4 567,90 Eur sumai“ (taip teigiama dokumente).

Po teikimu pasirašę Tarybos nariai mano, kad nusižengęs ir galimai sulaužęs Tarybos nario priesaiką T. Budrikis negali eiti šių pareigų. Opozicinių partijų nariai, nesulaukę jokios politiko reakcijos po viešai išreikštų raginimų prisiimti politinę atsakomybę, ėmėsi konkrečių žingsnių. Dalis politikų mano ir pažymi teikime, kad „tokiais savo veiksmais Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys T. Budrikis galimai pažeidė priesaiką gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus“.  Todėl būtina pradėti tarybos nario T. Budrikio įgaliojimų netekimo procedūrą.

Politinės mažumos gretos retėja?

Tam, kad būtų pradedamas toks procesas, pareiškimą turi pasirašyti 1/3 Tarybos narių, šiuo atveju mažiausiai devyni Tarybos nariai. Kaip žinia, pasirašė aštuoni politinės mažumos Tarybos nariai. Po tekstu nėra Lietuvos socialdemokratų darbo partijos atstovų parašų, kurie nesusiję su valdančiąja dauguma, tačiau kartais parodo jai lojalumo jausmus. Todėl ir paklausėme šios partijos atstovo Taryboje Arūno Pupšio nuomonės. Politikas mano, kad administracinis nusižengimas, susijęs su mokesčių slėpimu, nėra eilinis nusižengimas. A. Pupšys mano, kad galėtų konkrečią situaciją vertinti, pirmiausia turėtų susipažinti su originaliu teismo sprendimu ir labiau įsigilinti į situaciją. Mat kalbų ir galimų interpretacijų kontekste nenorėtų priimti sprendimų. Po teikimo dokumentu dėl Tarybos nario įgaliojimo netekimo procedūros pradėjimo A. Pupšys pasirašysiąs tik tuo atveju, jei tik bus teisinis pagrindas.

Šiuo metu diskusijoje ir dokumento rengime dėl konkrečios apkaltos procedūros pradėjimo nedalyvavo ir siūlymų pasirašyti negavo. „Esant tokiai dviprasmiškai situacijai, dabar galutinį verdiktą vis dėlto turėtų pasakyti rinkėjas“, – sakė politikas. Įsiklausę į politiko išreikštą mintį galime netiesiogiai suprasti, kad jau nėra darnaus žingsnio su Tarybos mažuma. O paklaustas dėl galimo prisijungimo prie valdančiosios daugumos, A. Pupšys paaiškino, kad jis niekada nesiprašė į daugumą, nors pasiūlymų sulaukė.

Taigi, nesigilinant, kas kur prašosi ar yra kviečiamas, faktas dėl vykstančio proceso nepaneigtas. O kaip parodo politinio spektaklio scenos užkulisiai, kuriuose pučia tam tikrų procesų skersvėjai, pavieniai medeliai yra palenkiami.


Straipsnio komentarai

Senis2020-06-09
Vel A.Pupsys. Tiesa, rinkimai cia pat.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
?2020-06-08
Ar tik žulikai politikų nevaidina? Ar nereiktų verst tokias valdžias? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Joo2020-06-08
rinkimai tai nieko neįtakoja. tai kažkas panašaus į hipodromą, kur prabėga brexitinės imperijos tiekiami nusikaltėlių prikimšti trojos arkliai ir taip "legalizuojasi" savo imigracijas. tarybiniai tarybininkai apsimeta kad nesupranta jog rūmų sprendimas nėra tas pats kas teismo sprendimas. Rūmai nėra teismas ir rūmuose tupinčių buožių sprendimai nieko bendro neturi nei su teisėtvarka, nei su teisingumu, nei su įstatymais, tt. Kas įdomiausia kad tarybos nariai gal todėl ir vartoja "galimai". Jie atseit nesupranta ką tas budrikis išdarinėjo tuos du metus. Gal iš tikrųjų tie pinigai buvo naudojami ramstyti tarybos narių priesaiką, kurią tuo metų kaip tik laužė visa šita ostapininkų gauja kurie nors ir beraščiai terbakrauskiai visiškai nesilaužė kad sėstis į tas lobių prikimštas tarybines kėdes, kaip ir tas iš kažkur atsibrexitinęs "nusikaltėlis" vykdo kažkokius įsakymus. Dabar bandoma sudaryti įspūdį kad va kokie jie tyri ir dori kiborgai, valančiai kurie valo etniškai kišdami visus į krematoriumus ne tik šilutę, lietuvą, bet ir visą pasaulį. Nu žiūrint iš geltonosios spaudos priespaudos pusės tai šachmatų ėjimas, kur į zehr vaivorykčių dėmesio centrą aukojama kažkokia žaidimo figūra, kur tas prisirišęs tą "varšą" prie kuolo išsitraukęs vaivos rykštes plaka viešai per nugara. Ir matot automatiškai išdygsta akmeninių širdžių raudų siena, kur žydi susivienyje visi prieš vieną, vienas prieš visus. Budrikis atstumtasis. Išvarytas iš romėnų taboro. Tuojau duos firminę ubago lazdą ir užsakys pas dizainerius ubago terbą kad pasiūtų iš krokodilo ašarų odos. Niekas niekam atseit nebeįdomu ir nebereikalinga. Tik loja savaime save vizginančios kalės, nors jokio karavano nesimato niekams.
šitie ostapininkai kiekvieną savaitgalį išleidžia po 4000 eurų nuvažiavę į kokią palangą. Kaip galvojate kodėl baltoslaviškoje rusų kalboje giltinės įrankis ir vadinamas "litovka"? Kaip galvojate kuo skirasi K2 ir KK2? Jeigu žiūrėti į K kaip mokslo daktarų grupuotėje vartojamą "romėniško" stiliaus skaičių 1000, tai K2 yra sekanti naktis po tūkstančio ir vienos nakties. Nu jeigu jums gelia gelia ir jūs nieko nesuprantate, tai turbūt jūs ir esate zombiai valdomi nuotoliniu būdu. Tik įdomu iš kur čia tie visi garbės ištroškę baltoslavai yra atsibrexitinę? Tokie visi serh vaivorykštės.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2020-06-08
Tik prieš rinkimus kai kurie politikai ima blaiviai mastyti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
VSIOOOOOOO SAKONOOOOO 2020-06-07
aš karalius ant visos šilutės tik visas miestas mano tik visus auklėju kaip noriu ir kaip įšmanau va ir atėjo tokiem gyvenimo antras galas kai palieka patys vieni su veidrodžiais kalbėtis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-06-07
neina suprasti šito spektakliuko kur savivaldybės tarybos tarybiniams nariams atrodo kad jie ir yra teismas, kurie gali teisti. Jeigu tikėti ta kalba kuri vartojama tai savivaldybės tarybos nariams yra šizofrenijos simptomai. Jiems "priesaika" tai matosi kaip kažkokia lazda, kuri dar gali būti ir sulaužoma. Nu tarsi per daug apsvaigus nuo sėdėjimo ostapininkų minkštose kėdese siurbčiojant nemokamą mineralinį vandenį pradeda baltų karštligiški baltų arkliai jodinėti. Matot FNTT tik tiria nusikaltimus, jie nieko neteisia ir nebaudžia. Dabar šilutės tarybininkai galvoja kad jie yra aukštesnė instancija negu FNTT. Jie tokie operatyvius juokus mėgstantys operatyvininkai kad gali operatyviau sureaguoti į savo juodų katilinių puodų pažeidimus negu bet koks teismas. Nu tame ir esmė kad šilutėje teismo net nebėra. Stebuklingai pavirto į buožių rūmus. Prokuratūra yra, bet jie teisti irgi negali. Jie tik kalės kur jiems galima kalti apkaltos kuolus nekaltiems. Tai yra labai pavojinga veikla. Nes visi yra nekalti kol teismo nepripažinti kaltais. Ta pati daina ir su tuo budrikiu. Jis gal tuos pinigus su savo ranka ir išleido kad maitinti tas tarybines kales tam kad nesikandžiotų ir nelotų taip kaip dabar loja. Koks skirtumas. Iš kokios c​ž​v fermos jie visi yra atsibastę? Bet tame ir esmė kad ta tarybinė taryba tai tik ledkalnio viršūnė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka