Vandens telkiniai įžuvinti lydekomis

2020-06-07, ŽŪM informacija
Lydekos – ne vienintelė plėšriųjų žuvų rūšis, kurių išteklių atkūrimu rūpinasi Žuvininkystės tarnyba. Autorių nuotr.
Lydekos – ne vienintelė plėšriųjų žuvų rūšis, kurių išteklių atkūrimu rūpinasi Žuvininkystės tarnyba. Autorių nuotr.
Balandžio–gegužės mėn. net 3 mln. Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Ignalinos, Laukystos ir Simno žuvivaisos skyriuose dirbtinai išveistų paaugintų lydekaičių išleista į Lietuvos ežerus, tvenkinius ir marias.

Pavasariniai lydekų įveisimo darbai buvo intensyviai vykdomi visoje šalyje. Plėšrūnėmis praturtinti vandens telkiniai Alytaus, Anykščių, Biržų, Druskininkų, Elektrėnų, Jurbarko, Lazdijų, Pagėgių, Pakruojo, Plungės, Rokiškio, Zarasų, Širvintų, Švenčionių, Molėtų, Trakų, Utenos, Varėnos, Vilniaus, Zarasų ir kituose rajonuose. Šiomis žuvimis papildyti net 22 Ignalinos rajono vandens telkiniai. 240 tūkst. vnt. paaugintų lydekų jauniklių išleista į Dysnų ežerą, 400 tūkst. vnt. apsigyveno Drūkšių ežere. Dalis lydekų į naujus namus bus išleistos rudenį.

Lydeka yra viena vertingiausių Lietuvos vandenyse gyvenančių plėšrūnių. Ši žuvis yra ne tik geras biomelioratorius, bet ir puikus mėgėjiškos žūklės objektas. Ne veltui sakoma, kad jei nėra lydekos – nėra ir didžiosios žūklės. Gal todėl dirbtiniu šios žuvies veisimu Lietuvoje užsiima daug žuvininkystės ūkių. Vis dėlto didžiausius šių žuvų kiekius, skirtus valstybinių vandens telkinių įžuvinimui, užaugina Žuvininkystės tarnyba.

Šalies mastu lydekų vandens telkiniams įveisti nepakanka, šių žuvų poreikis yra žymiai didesnis. Taip pat nepakanka savo žuvivaisos skyriuose užaugintų lydekų reproduktorių. Štai kodėl vykdoma specialioji lydekų žvejyba. Kovą ir balandį Rytų ir Pietų regionų žuvivaisos skyriuose iš lydekų reproduktorių buvo imami ikrai ir pieniai, atliekamas dirbtinis apvaisinimas. Dirbtinai apvaisinti ikrai buvo inkubuojami specialiose talpyklose – inkubatoriuose. Praėjus dviem savaitėms iš jų pradėjo ristis lervutės.

Iš viso šiais metais, siekiant gerinti mėgėjų žvejybos sąlygas, ruošiamasi į daugiau nei 200 ežerų, tvenkinių ir upių išleisti 3 mln. paaugintų lydekų jauniklių ir 210 tūkst. lydekų šiųmetukių.

Pernai į Lietuvos valstybinės reikšmės vandens telkinius buvo išleista 3 mln. paaugintų lydekų jauniklių ir 68 tūkst. lydekų šiųmetukių.

Lydekos – ne vienintelė plėšriųjų žuvų rūšis, kurių išteklių atkūrimu rūpinasi Žuvininkystės tarnyba. Įstaigos žuvivaisos skyriuose taip pat veisiamos šios plėšriųjų žuvų rūšys: starkiai, šamai ir vėgėlės. Šiemet numatoma įveisti beveik 5000 tūkst. plėšriųjų žuvų.


Straipsnio komentarai

Koeman Majad2020-12-04
Quick financial loan offer Apply now no collateral required for more information Contact Us +447440072239 globalendinghome@gmail.com
Mr Koeman Majda.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
oo2020-06-09
...man panorėjus, lydekai paliepus... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jo2020-06-08
lydekos įžuvinimui panašu į šeškų auginimą vištidėje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pranius2020-06-08
Velnioniskos gamtosaugines pastangos kai izuvinama kibiru, o iszuvinama tinklu... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-06-07
neina nieko suprasti ką jie čia išdarinėja. kažkas panašaus į tas karikatūras kur žvejoja kažkoks svarbus žmogus o tenais naras tupi po vandeniu kur užkabina žuvį ant kabliuko tam kad tam svarbiam žmogui pasisektų žvejybą. Matot čia labai stipriai visur irgi naudojama karinės propagandos "dvikalbystė". Jie atkuria "išteklius" tarsi jie žino kažką apie praeitį. Šita veikla yra reikalinga nes atkuria ir atstato kažkokią padėtį į savo vietą. Su žodžiu "atkurimu" yra dar apgaulingiau negu su atgimėlių atgimimu. Va vakar joniukas sugavo ir suvalgė lydeką. Ta lydeka buvo vienintelė ir nepakartojama prarasta visiems laikams. Jie bando atkurti tą unikalią lydeką. Tam neužteks milijono metų, bet jie bandys, dėl jūsų. Svarbu kad jūs juos palaikytumėte savo palaikų sąskaita. Komentaras patinka Komentaras nepatinka