Važiavo žvejoti lydekų, sugavo įspūdingą šamą

2020-06-05, V. Kesminė, Ve.lt
K. Kaupys pasakojo, kad šis šamas yra vienas įsimintiniausių jo laimikių.
K. Kaupys pasakojo, kad šis šamas yra vienas įsimintiniausių jo laimikių.
Šeštadienį žvejoti lydekų išsiruošę klaipėdiečiai Karolis Kaupys ir Egidijus Gumuliauskas nesitikėjo, kad namo iš žvejybos važiuos sugavę vos vieną žuvį. Tačiau toji žuvis pranoko visus lūkesčius – Nemune ties Rusne užkibo 22 kilogramų šamas.

Pirmas dienos laimikis

K. Kaupys „Vakarų ekspresui“ pasakojo, kad šeštadienį su draugu žvejojo ties Rusne.

„Atvažiavome žvejoti apie 14 valandą, užmetėme meškeres, pagavome vieną žuvį ir iškart namo, nes ir taip jau daug. Mes važiavome gaudyti lydekų, tai tas šamas užkibo visai netyčia, to nesitikėjome“, - juokėsi žvejys.

Laimikį vyrai dviese traukė apie valandą.

„Valas buvo labai plonas. Kad jis nenutrūktų, iš pradžių įkišau ranką šamui į burną, tai jis man įkando. Užsienyje žvejai taip žuvis traukia su pirštinėmis, kad nesukandžiotų. Vėliau laikiau už žiaunų ir dviese jį išlupome iš vandens. Panašiu laiku praėjusiais metais paleidome panašią labai didelę žuvį, tiksliau, ji pabėgo. Šį kartą pavyko pagauti. Šamas svėrė tiek pat, kiek mano dukra”, - džiaugėsi K. Kaupys.

Iki šiol jam yra tekę pagauti tik mažus šamus, kuriuos žvejoti draudžiama, tad juos teko paleisti. K. Kaupys sakė, kad šamui užaugti iki 20 kilogramų svorio reikia apie 7-8 metų. Pasak jo, pastaruoju metu žvejai sako, kad pradeda pagauti daugiau didelių šamų, pavyzdžiui, sveriančių ir po 30 kilogramų, jų daugėja, o kitos žuvies tarsi mažėja.

Šeštadienį sugautą šamą draugai pasidalijo perpus, o šamo galva taps E. Gumuliausko trofėjumi. Patiekalus iš žuvies K. Kaupys valgys pats ir, ko gero, vaišins draugus, nes kiti šeimos nariai jos nevalgo.

„Aš geras esu – visiems, kas ateina į svečius, siūlau – „gal nori žuvies?“, - kvatojosi K. Kaupys.

Žvejoja kur tik turi galimybę

K. Kaupys pasakojo, kad šis šamas yra vienas įsimintiniausių jo laimikių. 27-erių žvejys dar gali pasigirti sugauta 9 kilogramų lydeka, 28 kilogramų raja, 7 kilogramų barakuda. Pastaroji tapo trofėjumi.

Vykdamas į darbo komandiruotes K. Kaupys naudojasi proga pažvejoti ir užsienyje – yra gaudęs krabus, aštuonkojus, įvairiausias žuvis.

„Tai yra atsipalaidavimas, kai išvyksti pailsėti nuo visų darbų. Laiko tada nebeskaičiuoji, tik pamatai, kad jau reikia važiuoti namo. Dažniausiai žvejoju ne dėl žuvies, bet dėl poilsio. Taip pat įdomu eksperimentuoti, daryti ir naudoti tai, ko nedaro ir nenaudoja kiti, pavyzdžiui, pats gaminu avižėles stintoms žvejoti, kurias išbando ir kiti žvejai, kiekvienoje žvejyboje išbandau kokias nors naujoves“, - pasakojo K. Kaupys.

Žvejoti pašnekovas pradėjo būdamas dešimties metų. Sąlygos tam buvo puikios, mat K. Kaupys augo Ventės rage: „Žuvies jau esu atsižiūrėjęs... Klausėte, kodėl žvejoju - kai nuo pat mažens esi tokioje aplinkoje, niekur nedingsi, teks žvejoti...“


Straipsnio komentarai

282020-06-07
„Aš geras esu – visiems, kas ateina į svečius, siūlau – „gal nori žuvies?“, - kvatojosi K. Kaupys.''
Gal tu,provincijos tundra, pasidomek principu: Pagavai - paleisk?..
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-06-05
ne klaipėdiečiai... matot kokie rubuiliai tarsi kiekvieną dieną po tokį šamą sugauna ir suvalgo. Nieko nėra nei sudėtingo nei nesudėtingo išskyrus tai ko tu nesupranti. Apie ką eina kalba? Apie varžtelių trukūma, deficitą... Taip ir sugalvota naujo pasaulio vergovė su invertuotomis nematomis grandinėmis. Jums reikalinga mokintis, mokintis, mokintis, tt.. tam kad išmokti jog reikia susimokėti už tai kad už jus viskas apgalvota jūsų garde. Jums atrodo kad viskas už jus pagalvota ir jūs įstatytas toje didžiulėje schemoje (grand scheme of things) tam kad tarnautumėte kaip "diodas", kur informacija įteka į vieną idioto ausį ir jau nebeišteka iš tos juodos skylės arba išteka "apdorota" pralaimėjusi sugedusio telefonono žaidimukų ekspertui. Tame ir esmė kad aš nesiaiškinu nieko. Tu aiškiniesi kažką "aiškindamas" ieškodamas durnių kurie pultų taisyti tavo makaronus.. Aš tau ne žuvytė. Jeigu tau atrodo kad geriau būti didele žuvimi mažame prūde tai tu ir esi prūdas kurio pavadinimas yra žuvis. Matai šilutė dabar yra pervadinta "žuvėju kraštu", šilutės simbolis yra žuvis, čia organizuojami tarptautinis žuvienės virimo čempionatas, kur suvažiuoja basos raganaitės ir smagūs velniai tam kad iš čia gyvenančių žuvėjų didžiuliuose katiluose virtų soylent green žuvėjienes. Kaip galvoji kuris žodis buvo pirmiau: žuvis ar žuvimas? Kuris žodis kilęs iš kurio? Ar čia žuvis pavadinta taip nes negali gyventi draugiškai kartu su kitais žuvėjais tų žuvėjų aplinkoje? Kaip galvoji ką tas atseit labai religingas bush jr turėjo omenyje kai pasakė: "I know the human being and fish can coexist peacefully,". Matai žuvis ir yra anglių karalystės kryžiuočių simbolis, kur jie kaip protestantai ir protestuoja viską net protestavimą. Kodėl popiežius ant piršto nešioja žiedą kuris taip ir vadinasi "žvejo žiedas"? Čia reik biški pasitelkti vaizduotę su tuo žuvies (ichthys) simboliu. Matai jeigu pažiūrėsi į tą žuvį kitaip tai tas pats kryžius tik deformuotas. Tarsi iš vienos pusės jį traukia kažkokią jėga, tarsi būtų siurbiamas į juodąją skylę, arba būtų žiūrima į kryžių pro "fish eye" objektyvą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka