Paukštelių žmogžudystė Rytų eksprese

2020-06-06, M. Jatkonis, „S.O.S Šilutės medžiai“
Medžių pjovimas vegetacijos metu. Autoriaus nuotr.
Medžių pjovimas vegetacijos metu. Autoriaus nuotr.

Taigi. Ar skaitėte Agatą Kristi? Pjaunami Traksėdžių polderio medžiai. Kaip gerai pavadinimu užmaskuota tikroji darbų vieta. Turbūt, paskelbus apie viešą susirinkimą  Savivaldybės tinklapyje, Šilutės miesto Žuvų gatvės gyventojams net nešovė į galvą, kad projektas bus sukamas tiesiai po jų langais.

Bet šiandien ne apie tai. Ir net ne apie tai, kiek ten medžių yra bus iškirsta, ir ar kertama pagrįstai.

Šiandien norisi pakalbėti apie kitką. Grybštelėti giliau.

Ar skaitėte Agatą Kristi?

Penktadienį vakare per messenger‘į su mumis susisiekė mergina iš Žuvų gatvės. „Pjaunami medžiai, - rašė ji,- nors paukščiukai susisukę lizdus turi. Obelį su paukščiukais nuvertė...” Į vietą nuvykome, deja, jau pavėlavę, šeštadienį ryte. Šalia Šyšos upės pylimo – didžiulė medžių skerdykla. Jauni ir seni, sveiki ir ištrūniję, klevai ir gluosniai. Raudonai ir žaliai (?) sužymėti. Tačiau visi - pačiame žalume.

Paukščiukų, tiesa, jau niekur nematyt, tačiau gretimų namų gyventojai vienas per kitą  pasakojo kad vakar darbininkams pjaunant medžius jų, gailiai cypsinčių, ant žemės buvo apstu. Žmonės vakare net žvakutes uždegė už jų dūšeles. Lyg patvirtindamas vietos gyventojų žodžius, mums filmuojant įvykio vietą šalia visą laiką desperatiškai blaškėsi gražuolis balandis keršulis, tarsi ieškodamas dingusio lizdo ir vaikų.

Ar skaitėte Agatą Kristi?

Pabandėme pasiaiškinti, ką gi sako teisės aktai apie medžių pjovimą vegetacijos metu. Šiemet įsigaliojo reglamentas, pagal kurį draudžiama kirsti saugotinus medžius nuo kovo 15-os iki rugpjūčio 1-os dienos, t.y., intensyviausiu laukinių paukščių veisimosi laikotarpiu. Tačiau pylimo / polderio apsaugos zonoje (kuriai priklauso iškirsti medžiai) augantys želdiniai nėra priskiriami saugotiniems, todėl nuostata dėl susilaikymo kirsti yra ne  privaloma, o tik rekomenduotina. Vis dėlto, net ir saugotiniems nepriskiriamų medžių kirtimą šiuo laikotarpiu  Aplinkos ministerija rekomenduoja vykdyti tik įsitikinus, kad medžiuose nėra perinčių paukščių.

Pabandėme sužinoti, ar buvo įsitikinta.

Ar skaitėte Agatą Kristi?

Paskambinome vienam Ventės rago ornitologui. Ir, pasirodo pataikėme kaip pirštu į akį. Jis patvirtino, kad Savivaldybės bei rangovo paprašytas prieš kelias dienas pats atlikęs numatytų iškirsti medžių prie Šyšos upės apžiūrą, ir pasirašęs pažymą kad perinčių paukščių ten nėra. Kai perteikėme jam vietos gyventojų pasakojimus apie iškritusius iš medžių jauniklius, specialistas iš pradžių nepatikėjo, paprašė nuotraukų. Pasakėme, kad paukščiukų nuotraukų neturime, tačiau pasiūlėme kartu nuvykti į Žuvų gatvę pasikalbėt su juos mačiusiais liudininkais. Tuomet jis nuoširždžiai susikrimto. Pripažino, kad ieškodamas lizdų įdėmiai žvalgęs medžių lają, daręs nuotraukas, stuksenęs kamieną, tačiau jei paukšteliai buvo įsikūrę medžių kamieno viduje, drevėse, galėjo ir nepastebėti.

Ornitologas pripažino, kad šimtaprocentės metodikos nustatyti, ar medyje yra mažų paukščiukų, praktiškai nėra. Visada egzistuoja žmogiškas faktorius ir galima ką nors praleisti.  Norėjęs kaip geriau paukšteliams. Apsiėmęs šio darbo, nes nuogąstavęs jog bus pjaunama nepatikrinus, arba pakviesti kiti, a la specialistai, be reikiamos patirties.

Taigi. Ką norime pasakyti šia istorija?

Ar skaitėte Agatą Kristi?

Kas kaltas dėl vargšų paukštelių žūties?

Norime Jus labai nuvilti. Vieno kaltininko čia nebus.

Kalti matę žūstančius paukštelius, bet neiškvietę policijos ir leidę darbininkams pjauti medžius toliau.

Kalta Savivaldybės administracija, leidusi ir liepusi pjauti žaliuojančius medžius ir besidangstanti nuo visuomenės ornitologo pažymomis bei skylėmis teisės aktuose.

Kaltas  rangovas, bet kokia kaina skubantis vykdyti pelningą Savivaldybės užsakymą.

Kaltas ir specialistas, išdavęs pažymą, kad medžiuose perinčių paukščių nėra. Deja. Nors ir nuoširdžiai norėjęs kaip geriau. 

Kalta Aplinkos ministerija, suskirsčiusi medžius į saugotinus ir ne, bei teisės akte palikusi idiotiškai patogią išlygą “…turint ornitologo pažymą, pjauti galima…”

Kalti ir mes su Jumis, mielas skaitytojau, (deja, taip!), savo apgaulingo ir abejotino saugumo labui užmerkiantys akis į progresuojantį sistemos išsigimimą, į lėtai bet užtikrintai mus apsupantį sistemingą blogį, o jei ir išdrįsdami tam blogiui pagrūmoti kumšteliu, tai neviešai, ne prieš kamerą, patogiai įsitaisę anonimo krėsle.

Mes visi nužudėme tuos paukštelius prie Šyšos upės.

Kaip visi nužudysime dar ir daugybę kitų.

Kaip Agatos Kristi romane „Žmogžudystė Rytų eksprese“ , kur pabaigoje išaiškėja, kad visi 12 romano veikėjų į tą pačią auką draugiškai suvarė po peilį.

Taigi. Ar skaitėte Agatą Kristi?


Straipsnio komentarai

.. @ Stebėtojas2020-06-07
matai jeigu savivaldybę valdo kažkoks agronomas su mokytojų tai nebėra savivaldybė, kuri yra valdoma savų, kuri gali pati valdytis, susivaldyti, savivaldžiauti, tt. Tame ir esmė taip kaip buožių savivaldžiavimo savivalda sukonstruota jeigu tu stebi ir tau matosi valdymas vadinasi arba tikrai yra pažeidimai arba tu esi psichinis ligonis, nes jokio valdymo nėra išskyrus tiek kiek primeluoja beraščiai kiborgai geltonosios spaudos priespaudoje su galingomis plunksnomis. Jeigu tu stebi savivaldžiavimą vadinasi tu neturi ką veikti, neturi naudingos ar įdomios veiklos kuria galėtum užsiimti kuri tave išlaisvintų, dabar tau kažkas įtartina, tt. Nu kaip bebūtų tu esi psichinis ligonis, nes per visą žmonijos istoriją nei politikoje nei valdžioje niekados neįvyko nieko įdomaus. Tai ir yra dėmesio nukreipimo spektaklis. Tai yra kažkas ko negalima "stebėti", taip kaip negalima spoksoti į suvirinimo šviesą. Tam reikalinga akių apsauga. Bet kai tu sposai pro užtamsintus stiklus tai dar neaišku ar tai ką tu matai yra tikrovė o ne papildyta ar sukeista realybė. Tame ir esmė kad toliau nieko nebus nes iki šiolei irgi nieko nebuvo. Viskas meluojama. Vien aferistai ir ostapininkai. Tad kai tu aiškini kad čia valdo kažkoks paprastas agronomas ir paprastas mokytojas tu ir esi vienas iš valdytojų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Stebėtojas2020-06-07
Ir toliau taip bus
kol Savivaldybę valdys Ašvos t. ū. agronomas ir Vainuto kaimo mokytojas
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ PASIBAISĖJUSI2020-06-06
tai ne patirtis. tai tik nuostabą keliantis silpnaprotystę primenantis mastymas, kur sujungiami kažkokie taškai laike kaip priežastis ir pasekmė, kas be tokio protelio nesusijungtų. O kodėl nepagalvoji apie kitokias dar baisesnes versijas pvz Tas žmogus kelią tiesė ne dėl kelio, ir medį kirto ne dėl medžio, ir paukščiukų jam buvo gaila lygiai kaip ir tau, bet gal jam buvo svarbu ir reikėjo nužudyti savo sūnų. Kas ta "lygybė" ir kaip jinai atrodo? Gal tu turi omenyje kryžiuočių biblijas kur aiškinama paprasta matematika: akis už akį, dantis už dantį? Matai man kryžiuočių pedofilų klanas jau nuo pat ankstyvos vaikystės išbadė akis ir išspardė dantis. Kiek turi dantų? Ar nešioji akinius? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
PASIBAISĖJUSI2020-06-06
Turiu gyvenime tokią patirtį ,kai lygiai taip pat buvo nupjautas gluosnis,kuriame buvo maži paukščiukai ,kurių likimas buvo aiškus ,nes medis trukdė kelio tiesimui.Po mėnesio To žmogaus žuvo vienintelis sūnus .Gyvenime turi būti lygybė ir ji yra ,tik per vėlai suprantame,o tada klausiame "kodėl man ' Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vargeli2020-06-06
Pabandyk savo kieme nupjauti,suleks visi kaip vanagai.Ir liksi kaip didziausias valstybes kenkejas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-06-06
yra visiškai nesvarbu ar skaitėte agatą kristi. kas yra svarbu ar jūs suprantate tai ką jūs skaitote, nes tada nors ir mokate skaityti jūs nesiskaitote kaip raštingas. Su jumis nereikalinga skaitytis. Ir čia nedarykit klaidos kad kalba eina apie perkeltinę prasmę ale skaitymą tarp eilučių. Jeigu jūms atrodo kad mokate skaityti tarp eilučių tai tikrai turbūt jūs net neįsivaizduojate kaip skaitoma tarp eilučių kurios yra užverstos knygos skirtinguose lapuose ar skirtinguose lapo pusėse? Pradžiai pagalvokit apie kiborgų karalystės knygas, kur joms spausdinti nereikia kirsti jokių medžių nereikalinga jokių presai nei rašalo, tos knygos nudrėbtos iš kažkokio stebuklingo molio (silicio dioksido) iš silicio slėnio. Į vieną elektroninę knygą galima sukišti visas knygas iš šilutės biblioteką ir dar liks vietos tarp tų eilučių. Įsivaizduojate penkių aukštų bibliotekos pastatą gali 2 metų vaikas laisvai pakelti ir nusinešti su viena rankyte. Tame pastate turbūt ir požemiai ir sklepai yra. Jugi vokiečiai visur tuos požemius rausdavo. Aš pemenu kaip tarybinėje mokykloje istorijos pamokose aiškindavo kaip senovėje vietoj knygų ir sasiuvinių irgi naudodavo molines lenteles. Šiais laikais pavadino planšetėmis. Kokie jūs laimingi "technologiškai" išsivysčiusioje tarybinėje lietuvoje, kur jau yra išrasta raštas, spauda ir knygos. Reikalinga susiprasti kad šitas straipsnis yra visiškai kitoks, negu gali atrodyti.
Iš esmės tas visuomeninkas atėjo išpažinti savo nuodėmių. Jisai įsikūrė kažkokią organizaciją skirtą tam kad apsaugotų ir neatsitiktų to kas dabar atsitiko. Jis turbūt gauna finansavimus, renka visokias labdaras, 2%, lengvatas, naudoja brangų pigių savanorių laiką, tt.. Nu jisai kažkoks veltėdis. Nesupranta ką daro. Pradeda daryti kažką kai šaukštai po pietų. Kam jis reikalingas toksai? Jis aiškina kad vyksta kažkas panašaus kaip žydrųjų žmogeliukų Avatarinėje planetoje. Kažkokie mūsiškiai atsibastė ir su sunkia technika valo dievų mišką. Jis matai kažkoks žibaluočius. Eina ir pilstosi žibalu visur, tam kad įsidegtų stipriau ir galima būtų vadinti gaisru. Nu čia irgi krokodilo ašaros kaip iš to nemirtingo rusų filmo "ptičku žalko". Matai avatare irgi buvo tikras "kontaktas" tarp žydrų žmonių ir kažkokio dirbtinio "kiborgo", kuris tų žydrų žmonių atžvilgiu tarsi išlindo iš po žemių. Nu ale trojos arklys kuris atseit buvo panaudotas kaip savas tarp svetimų kad galima būtų panaudoti "svetimus" kad iššaudyti savus. Labai sudėtinga. Nei agatos nei kristaus skaitymas jums nepadės. Niekas jums nepadės, jeigu jūs nedarote nieko. Dalyba iš nulio negalima. Absoliučiai visa matematika yra negaliojanti.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka