Sėkminga Pagėgių policijos akcija Kaimynų dienai paminėti

2020-06-07, Svetlana Jašinskienė
Pagėgių miesto Pušyno gatvės Saugios kaimynystės grupėje gyvena išskirtinis kaimynas Dovydas, kuriam 4 metai. Autorės nuotr.
Pagėgių miesto Pušyno gatvės Saugios kaimynystės grupėje gyvena išskirtinis kaimynas Dovydas, kuriam 4 metai. Autorės nuotr.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai organizavo puikią akciją, skirtą Kaimynų dienai paminėti. Sveikinimus, laiškus, fotografijas ar kitaip pateiktą sveikinimą kaimynams buvo galima siųsti bendruomenių pareigūnams arba patalpinti į „Facebook“ TAVPK paskyrą.

Pasak Pagėgių komisariato bendruomenės pareigūnės Rimos Buinauskienės, mintis suorganizuoti šį konkursą kilo dirbant iš namų, kitaip tariant esant namuose karantino metu.

Tik būdami namuose galėjome kaimynams ištarti nuoširdų „labas rytas“, nes ne karantino metu tiesiog skirtingu laiku išskubame į darbus, mokyklas ir kaimyną gali pamatyti tik vakare. Bet dažniausiai po darbo yra įvairiausių reikalų, kuriuos reikia nuveikti, tad kaimynus sutikti likdavo tik savaitgalis.

Nors pareigūnai tikėjosi didesnio aktyvumo, tačiau sveikinimai kaimynams tikrai džiugino ne tik pareigūnus, bet ir tuos, kam adresuoti sveikinimai, nes juos galėjo išvysti elektroninėje erdvėje.

„Pagėgių miesto Pušyno gatvės Saugios kaimynystės grupėje gyvena kaimynas Dovydas, kuriam 4 metai. Tai jauniausias ir bendruomeniškiausias kaimynas. Sutikęs bet kurį kaimyną jis garsiai šūkteli „Labas, kaimyne“. Šie iš vaiko sklindantys žodžiai apjungia visą gatvę. Suteikia džiaugsmo, harmonijos ir bendrystės. Dovydas mielai dalyvauja ir gatvės šventėse. Sutikęs kaimyną jis visada paklausia, kaip gyveni, ką dirbi? Jo vaikiškas smalsumas ir bendravimas visus priverčia šypsotis“, - toks laiškas buvo patalpintas „Facebook“ paskyroje.

Įsivaizduokite, koks džiaugsmas užplūdo vaiko širdelę, kuomet pas jį į kiemą įvažiavo policijos automobilis ir iš jo išlipo trys pareigūnai nešini balionų puokšte. O kur dar visos kitos dovanos, kurias gavo Dovydas. Šį pasisveikinimą Pušyno gatvės kaimynai girdi jau visą sąmoningą Dovydo gyvenimą, nuo tada, kai jis pradėjo kalbėti.

Vilkyškių seniūnijos Mociškių kaimo gyventojai gražių žodžių nepagailėjo kaimynui Petrui Bartušiui, kuris niekieno neragintas prižiūri mociškiečių pamėgtą upės krantinę, taiso lieptą, gražina aplinką. Kuomet pareigūnai nuvyko pasveikinti P. Bartušį, rado jį bepjaunantį žolę viešose kaimelio vietose. Pasak mociškietės Aurelijos Preimonienės, tai geriausias pavyzdys jaunimui.

O Vilkyškiuose minint Kaimynų dieną, Stonių šeima papuošė savo namų tvorą dideliu sveikinimu, kad kiekvienas kaimynas žinotų, jog yra gerbiamas ir vertinamas.

„Facebook“ paskyroje vis daugėjo laiškų, tačiau kaimyniškiausiu išrinktas Dovydas Dikmonas.

Ir tai tik pastebėjimai iš Kaimynų dienos Pagėgių savivaldybėje, kur kiekvieną dalyvavusį konkurse aplankė bendruomenės pareigūnė R. Buinauskienė ir įteikė puodelį su policijos logotipu, kad kaimynai, gurkšnodami arbatą, geru žodžiu minėtų pareigūnus ir vienas kitą.

Šilutės policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Jurgita Kaktienė ir Nerija Ropienė nuogąstavo, kad Šilutėje kaimynai vangiai reagavo į paskelbtą konkursą ir jame dalyvavo tik vienas pilietis, pasveikinęs kaimynus.


Straipsnio komentarai

dziugu2020-06-09
dziugu jog ne tik su trikojais pasaloje jie būna, bet va ir švietėjiška veikla užsiima Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-06-09
komentatoriau, ar bent suvoki ką rašai. Komentuoji po visais straipsniais, esi nepatenkintas viskuo, visais, o labiausiai turbūt savim...tai ir matai viską tik per savo " sudaužytų veidrodžių pasaulį" sveikatos tau... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-06-08
iš viso neina suprasti ką čia išdarinėja. Nu įsivaizduojate policija turi visų žmonių duomenis kažkokiose duomenų bazėse ir dabar jie pradeda žaisti kažkokius "veidrodėli veidrodėli" žaidimukus, kur atseit jie dalis daktarų grupuotės kurie irgi prisideda prie pandemijos gydymo kur organizuojamas dalyvavimas "savanoriškai". kuo skirasi bendruomenės pareigūnų veikla nuo kitų policijos pareigūnų veiklos. Ar tie visi kit policijos pareigūnai jau skaitosi kaip nebendruomeniški? Ar irgi yra pareigūnų bendruomenė kur jų vadas ir yra bendruomenės pareigūnai? Gal tie bendruomenės pareigūnai ne taip supranta savo pareigas? Jeigu bendruomenės pareigūnai skaito save kaip lygus su lygiais su bendruomene kodėl jiems už bendruomenės bendruomenimą ir bendruomenės pareigūninimą mokami didžiuliai pinigai? Jugi tuos etatus ne bendruomenės sugalvojo. Tai primesta bendruomenėms iš kažkokios "viršutinės" dalies kuri yra kažkokioje apačioje. Dabar atseit niekas nesupranta kas čia per drąsiųjų keliai jeigu atvažiavo patruliuojantis vagonėlis pas vaikus (free candy van) ir išlipo aparteidinis talibano gestapo buožės nešinos balionais ir nemokamais saldainiukais.. Jugi ta pati "mūsiškių" karo policija ir afganistane irake kai patruliuoja gatvėse vaikšto apsiginklavę ne tik su automatais, bet apsiginklavę ir su nemokamais saldainiukais.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka