Savivaldybėms – beveik 600 tūkst. eurų Sosnovskio barščiui naikinti

2020-06-09, am.lrv.lt

Aplinkos ministerija kviečia savivaldybes iki liepos 15 d. teikti paraiškas finansavimui Sosnovskio barščiui naikinti jų teritorijose. Šiam tikslui iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos skirta beveik 600 tūkst. eurų.

„Tikimės, kad svari – daugiau kaip pusės milijono eurų parama – padės savivaldybėms veiksmingai kovoti su invaziniu Sosnovskio barščiu ir stabdyti jo plitimą“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Paramai iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos gauti numatyti reikalavimai. Visų pirma Sosnovskio barštis turi būti naikinamas tik valstybei ar savivaldybei priklausančiuose žemės sklypuose. Be to, savivaldybė turi būti parengusi šio invazinio augalo populiacijos gausos reguliavimo veiksmų planą.

Atrinkus paraiškas, atitinkančias nustatytus reikalavimus, likusios tinkamos paraiškos bus suskirstytos prioriteto tvarka pagal surinktus balus, gautus vertinant pagal šiuos kriterijus: Sosnovskio barščio plotai yra saugomose teritorijose arba plotuose yra saugomų rūšių, jie yra urbanizuotose teritorijose (auga šalia visuomeninių, gyvenamųjų pastatų, rekreacinėse teritorijose ir pan.), savivaldybė prisideda savo lėšomis ir naikins šį augalą ne trumpiau kaip penkerius metus.

Maksimali dotacija projektui – iki 100 tūkst. eurų. Kompensuojama iki 70 proc. tinkamų finansuoti išlaidų. Projektas turi būti įgyvendintas ne ilgiau kaip per 36 mėn. nuo sutarties pasirašymo. Sutartis planuojama pasirašyti iki š. m. pabaigos.

Išsamesnės informacijos apie Sosnovskio barščio naikinimą galima rasti Aplinkos ministerijos tinklapyje.


Straipsnio komentarai

Čia priėjo kindziulis ir tare:2020-06-24
Kažin kiek iš tos sumos parėjo į asmenines sąskaitas? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Topas2020-06-09
kuo tolyn, tuo durnyn. Pradžioj buvo medžioklė su lankais, šiandien Sosnovskio barsciai, o ryt tikriausiai šokiai su kardais.Kaip sakė klasikai - vargas dėl proto. Matome, kai pinigų per akis ir norint skubiai įsisavinti arba tsakant (pasisavinti) reikia "gianialios strategijos"svertų.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ oo2020-06-09
nevisai. čia ir yra tas įdomus paradoksas apie visagalią valdžią kuri kuria akmenis tokius didelius kurių nesugeba įveikti. Nu visa lietuvos valdžia taip ir sukonstruota. Jie viską gali, jiems viskas įmanoma, kasdien šventės, paradai, pergalės, diplomai, tt. Ir tuo pačiu jie nepaliaujamai inkščia dėl problemų kurias patys ir susikuria tam kad atrodytų jog tos problemos yra tokios sudėtingos kad tai labai brangiai kainuoja (begalybę), užtrunka visą laiką (begalybę), reikalinga neišmatuojami resursai (begalybė), tt. Nu bet kokios iniciatyvos iš aplinkos ministerijos taip ir pateikiamos, tarsi lietuvos teritorija tai kažkokia atskira planeta, sala, tt. Aš kaip užkietėjęs žvejys kiek bežvejodavau ir kiek esu buvęs prie vandens telkinių šilutės rajone nei sykio nemačiau jokių sosnovskio barščių. Sosnovskij baltoslavų kalboje yra įdomus žodis. "sosna" tai kaip ir šilas, pušis, tt. Neaišku ką reiškia barštis. Gal kažkokia pekla, karčiama, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
oo2020-06-09
kova su vėjo malūnais. Jau dešimtis metų kaip kovojam, niekas nepadeda Komentaras patinka Komentaras nepatinka