Apie pažeidimus gegužę pranešta daugiau nei 2,5 tūkst. kartų

2020-06-09, aad.lrv.lt

Šių metų gegužės mėnesį Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo skyrius gavo 2 572 pranešimus – 482 pranešimais daugiau nei 2019-ųjų gegužę. Dažniausiai į PPS kreipėsi Vilniaus regiono gyventojai – 666 kartus, Kauno – 458 ir Klaipėdos – 455 kartus.

Didžiąją dalį pranešimų sudaro informacija apie įvykius dėl sužeistų, automobilio užmuštų ar sužalotų, esančių jiems nebūdingoje aplinkoje, atklydusių į gyvenamąsias vietoves laukinių gyvūnų. Taip pat ir pavojingų žmonėms, jų sveikatai ar turtui gyvūnų.

Praėjusį mėnesį gyventojai apie įvykius su laukiniais gyvūnais pranešė 1 415 kartų, iš kurių 998 buvo susiję su jų ir transporto priemonių susidūrimais. Verta palyginti: 2019 m. gegužę PPS gavo 1 405 pranešimus dėl įvykių su laukiniais gyvūnais, iš kurių 1 108 pranešimai buvo apie laukinių gyvūnų susidūrimus su transporto priemone.

Gegužę daugiausia pranešimų gauta dėl žvejybos pažeidimų (343) ir atliekų netvarkymo (165). Taip pat pranešta apie taršą nuotekomis (87), vandens taršą (61), oro taršą (53), medžioklės pažeidimus (48), vandens apsaugos juostų pažeidimus (38) ir vandens transporto priemonių pažeidimus (27).

Pranešti apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus, kitus nustatytų reikalavimų nesilaikymo atvejus, pastebėtus aplinkos apsaugos teršimo ar niokojimo atvejus galima bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai Aplinkos apsaugos departamentui telefonu 8 (5) 2732995.


Straipsnio komentarai

.. @ oo2020-06-10
nu nelabai. čia jugi yra labai bloga naujiena kuri pateikiama kaip gera. Sėdi kažkokie buožės vilniaus centre lobių prigrūstose kėdėse ir "registruoja" viską kažkokiuose suklastotuose nugalėtojų žurnaluose. Visoje lietuvoje kiekvieną mėnesį su trandalietais traiškomi tūkstančiai gyvunėlių drąsiųjų keliuose. Nu kaip tas tarybinis anekdotas kur kolūkio pirmininkas susirinkime sako kad yra dvi naujienos viena gera o kita bloga. Klausia kurią sakyti pirmiau. Kaimiečiai paprašo kad pirmiau sakytų blogą. Tada pirmininkas sako: neturime žiemai iš viso jokio maisto atsargų, turėsime valgyti mėšlą. Tada kaimiečiai sako: nu o kokia gera naujiena? Pirmininkas atsako: Mėšlo turime daug. Nu čia ir taip su tais skambučiais. Jų turėtų iš vis nebūti valstybėje kurioje įdiegti ir tiksi visokie atseit pažangūs kiborgystės socialiniai modeliai. Visi tie "skambučių" etatai yra karinės žvalgybos etatai. Men who stare at goats. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
oo2020-06-10
ir labai gerai! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?