Dronai Lietuvos policijoje: atidesnis žvilgsnis į įvykių vietas

2020-06-12, policija.lrv.lt

Lietuvos policijos mokykla prisideda prie inovacijų policijoje diegimo. Kartu su Lietuvos teismo ekspertizių centro atstovais Kęstučiu Graželiu ir Henriku Vaitiekūnu, kurie yra ir mokymų instruktoriai, mokykloje vykstančiuose mokymuose pareigūnai mokomi pilotuoti bepiločius orlaivius, naudoti specialias programas, apžiūrėti ir tirti įvykių vietas. Prieš gaudami pilotavimo leidimus, pareigūnai privalės išlaikyti egzaminus.

Po šių mokymų, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių komisariatai aprūpinami dronų „DJI Mavic 2Pro“ kompektais ir priemonėmis, reikalingomis apžiūrint įvykio vietas. Mokymams pasibaigus, bus įgytos ne tik žinios, kaip naudojantis šiais prietaisais fiksuoti įvykio vietoje esamus duomenis, bet ir bus išduoti leidimai pilotuoti bepiločius orlaivius.


Straipsnio komentarai

to ..2020-06-13
Ufonautas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-06-12
nu čia irgi atseit nesupranta kaip kvailai atrodo. Bepiločio pilotas. Penkta koja šunų ir kalių vizginimui. Nors ir pavadinimas sufleruoja kad yra pilotai tai dar nereiškia kad skraidyklė skrenda ne autonomiškai pati pagal užprogramuotą maršrutą ir programą. Pilotai reikalingas tik kad galima būtų forminti dokumentus kur gulima ant krematoriumų krosnių ir trina buožės su klipatų pelenais pilvus. Nesviestuotas sviestas. Matot žodžių žaismą, kuris nėra nelogiškas ir nėra paradoksas su tuo sparnuotu išsireiškimu lietuvių kalboje: Sviestuotas sviestas? Pvz jeigu išsviestuoji patrankos sviedinį ir tas sviedinys išsviedžiamas, tai tada taip ir galima pavadinti "sviestuotas (buvo) sviestas". Taip ir su bepiločių "pilotais". Kaip bebūtų bepilotis skrenda be pilotų. Tenais net nėra vietos. Galima įsodinti pliušinį meškiuką prie vairo kad jeigu nukris kad aborigenai galvotų kad juos puola paslaugūs medvedevo ateiviai. Bet jeigu toks aparatas pilotuojamas nuotoliniu būdu ar tai galima vadinti "pilotavimu" ypač jeigu tam pilotui tik sudaromas įspūdis kad jisai pilotuoja kažką arba jisai žino kad turi vaidinti jog jis pilotuoja, nors iš tikrųjų tą bepilotį pilotuoja trečia šalis. Nu tie pilotai ir tos jų licenzijos tai kažkas panašaus į tuos rinkimų "pilotus" kur patys nenusipilotuodavo iki rinkimų apylinkės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?