Remontavo traktorių ir taisė sveikatą

2020-06-14, Vidas Kalinauskis

Sakoma, kad neįmanoma vienu metu gerai atlikti du darbus. Tikriausiai norėdamas tokį posakį paneigti, tai savo kailiu nusprendė išbandyti vienoje uždarojoje akcinėje bendrovėje dirbantis, anksčiau neteistas R. D. Kovo 22-oji buvo sekmadienis, todėl į darbą eiti nereikėjo. Tad nuvažiavo į Saugų kaimą remontuoti draugo traktorių.

Įvykių suvestinėje („Šilokarčema“, kovo 24 d.) rašyta, kad kovo 22-osios vakarą, apie 22.55 val., Vilkmedžių kaime, Saugų sen., policijos pareigūnų stabdomas automobilis ,,Opel Vectra“ nestojo, nuvažiavo nuo kelio ir vertėsi. Automobilį vairavo neblaivus (2,76 prom.) vyras, gim. 1974 m. Vyriškis pristatytas į gydymo įstaigą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281¹ str. 1 d.

Kaltinamasis R. D. dėl pareikšto kaltinimo prisipažino visiškai ir paaiškino, kad taisydamas draugo traktorių jis visą dieną vienas gėrė degtinę. Kiek jos išgėrė, neprisiminė. Vakare, apie 22 val., iš Saugų jis savo automobiliu „Opel Vectra“ išvažiavo namo. Jautėsi apsvaigęs, žinojo, kad girtam negalima vairuoti. Bet kadangi jam iki namų tebuvo tik trys kilometrai, manė policijos pareigūnų kelyje nesutiksiąs.

Likus iki namų gal pusei kilometro, pamatė policijos automobilį. Išsigandęs padidino greitį, kad pareigūnai jo nepavytų. Matė, kad šie jį stabdė įjungę švyturėlius, tačiau sustoti bijojo. Tuo momentu nesuvaldė savo automobilio ir nulėkė į pakelės griovį. Paskui bėgo laukais, tačiau pareigūnai jį pasivijo. Prisiminė, kad pareigūnams „įpūtė“ 2,76 promilių. Automobilis „Opel Vectra“ priklausė jam. Jį pirko š. m. vasario 21-ąją iš Klaipėdos mieste gyvenančio nepažįstamo asmens. Automobilio savo vardu nebuvo priregistravęs, taip pat nebuvo sutvarkęs techninės apžiūros ir nebuvo jo apdraudęs. Vairuotojo pažymėjimo neturėjo.

Iš Tauragės apskrities VPK Šilutės r. PK reagavimo skyriaus tyrėjo V. J. tarnybinio pranešimo „Dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo“ matyti, kad vyr. patrulė  N. V.,  išlipusi iš tarnybinio automobilio, stabdė atvažiuojantį „Opel Vectra“ automobilį mojuodama šviesą atspindinčia krivule, tačiau automobilio vairuotojas tik padidino greitį. Persekiojant nesustojusį automobilį, pastarojo vairuotojas žvyrkelyje nesuvaldė transporto priemonės ir nuvažiavęs nuo kelio važiuojamosios dalies vieną kartą apsivertė. R. D. 23.08 val. alkoholio kiekio matuokliu buvo nustatytas 2,36 promilių, o 23.31 val. - 2,76 promilių girtumas. Jo automobilis nugabentas į policijos saugomų automobilių aikštelę. Kadangi vairuotojas ėmė skųstis galvos skausmu, buvo iškviesti medikai.

Iš VšĮ „Emprekis“ pateiktų duomenų apie vidutinę transporto priemonės kainą Lietuvoje matyti, kad 1999 m. gamybos automobilio „Opel Vectra“ vidutinė kaina yra 970 eurų.

Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisėja Virgina Pankauskienė R. D. pripažino kaltu ir paskyrė jam 75 MGL (3 750 eurų) dydžio baudą. Ji sumažinta trečdaliu, galutinė bausmė – 2 500 eurų bauda. Ji turi būti sumokėta per du mėnesius nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Baudžiamasis įsakymas jau įsiteisėjo.

Paskirtos ir baudžiamojo poveikio priemonės. Jam uždrausta vairuoti kelių, oro ir vandens transporto priemones trejus metus. O automobilis „Opel Vectra“ konfiskuotas valstybės nuosavybėn.


Straipsnio komentarai

ot2020-06-15
nėra ko gerti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-06-14
Neina suprasti kas per betvarkė dedasi tuose rūmuose: teisėja skyrė baudą, po to ta bauda sumažinta trečdaliu. Tai nereiškia kad baudą sumažino ne pati teisėja, bet iš tos kalbos neaišku kas tą baudą sumažino. Tai kodėl teisėja negalėjo skirti trečdaliu mažesnės baudos kad nereiktų atrodyti kvailai? O gal tie "žingsniai" skaitosi kaip darbas ty naudojamasi sistema kad pasipinigauti. Tame ir esmė su vilkais, pagėgių vilkėmis, vilko kampais, vilkmedžiais, berniukus kurie rėkia apie vilkus, tt Jeigu jums atrodo kad jus gasdina apie atbėgančius vilkus, jūs dar nieko nesupratote apie gerų bylų vilkinimo metodus, kur nuo jūsų nuvilks paskutinius marškinius ir išvilks į dienos šviesą kad pavilkti po purvus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?