2014 metų biudžetas įvykdytas 100,7 %

2015-02-11, Saulius SODONIS
15min.lt
15min.lt

Jau pradedamas svarstyti naujas 2015 metų biudžetas. Vis dėlto smalsu sužinoti, kaip pavyko susitvarkyti su 2014 metų įplaukomis ir išlaidomis.  

Gyventojų pajamų mokestis viršijo prognozes

Visus metus sekant, kaip pasipildo rajono biudžetas, visą laiką būdavo pastebimas didelis atsilikimas nuo suplanuoto ir įvykdyto punkto, kuriuo rajono kasą papildo gyventojų pajamų mokestis. Tačiau patirtis rodo, kad jo planas metų pabaigoje būna įvykdytas. Taip nutiko ir šiais metais. Pavyko surinkti 288 tūkstančiais litų daugiau nei planuota. Šis mokestis labai papildo rajono biudžetą. Jo planas buvo 25 milijonai 250 tūkstančių litų, tad jis įvykdytas 101,1 %.

Komunalinių atliekų mokesčio klausimas lieka problemiškas

Vienas sunkiausiai surenkamų mokesčių mūsų rajone nuo jo įvedimo 2010 metais buvo mokestis už atliekų tvarkymą. Šilutės politikai dėjo labai daug pastangų, kad visi gyventojai ir įmonės už jį susimokėtų. Metų eigoje pastarojo mokesčio rinkimas buvo itin netolygus. Dar balandžio mėnesį būta atsilikimo nuo plano, tačiau vėliau jo buvo surenkama daugiau nei suplanuota. Tikriausiai specialistai jau aiškinasi, dėl kokių priežasčių, bet nuo rugsėjo mėnesio įsiskolinimas vėl padidėjo. Metų pabaigoje jis biudžetą papildė tik 94,7 % – vietoje suplanuotų 4 milijonų litų surinkti tik 3 milijonai 786 tūkstančiai litų. Jis skirtas tam, kad Savivaldybė susimokėtų atliekų vežimo operatoriui. Kadangi prie praeitų  metų skolos prisidėjo dar ir 2014-ųjų, gali didėti mokesčiai.  

Dar viena duobė

Dar vienas mokestis, kurio Savivaldybė nesuriko, oficialiai įvardintas kaip „pajamos už teikiamas paslaugas“ – mokesčiai už vaikų darželius, papildomo ugdymo įstaigas, už Savivaldybės teikiamas įvairias socialines paslaugas. Tai didelė netektis, nes Šilutės rajono biudžetą pasiekė 86,1 % suplanuotų lėšų, pinigine išraiška tai tik 3 milijonai 44 tūkstančiai litų.  

Teigiamas biudžetas

Yra dar ir kitų nepriteklių, tačiau jie kiek mažesni, mat juos užlygino 153,3 % viršytas žemės surinkimo mokestis. Rajono biudžetą žymiai papildė nekilnojamo turto mokestis, kurio surinkta 190,9 % daugiau – 1 milijonas 145 tūkstančiai litų. Šie ir kiti pinigai leido „išlyginti“ 2014 metų Šilutės rajono savivaldybės biudžetą, kuris yra 100,7 %.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?