Linksmos žvejybos kaina – 3 tūkst. eurų

2020-06-13, Vidas Kalinauskis

Balandžio 30-ąją, 9 min. po vidurnakčio, Stoniškių seniūnijoje, kelyje Plaškiai-Lazdėnai, policijos pareigūnų buvo sulaikytas automobilis ,,Volkswagen Passat“, kurį vairavo neblaivus (2,17 prom.) V. D. Šiam anksčiau neteistam, dirbančiam, beveik 40-ies metų vyriškiui pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 281-1 str. 1 d.

Tyrimo metu V. D. savo kaltę pripažino visiškai. Paaiškino, kad balandžio 29 dieną, apie 13 val., kartu su savo netikru broliu V. P. išvažiavo prie Nemuno upės žvejoti. Važiavo brolio žmonos  automobiliu ,,VW Passat“, kurį vairavo netikras jo brolis. Atvažiavę prie Nemuno žvejojo ir vartojo alkoholinius gėrimus - brendį. V. D. negalėjo tiksliai paaiškinti, nes tuomet buvo labai stipriai apsvaigęs nuo alkoholio, kodėl jis nakties metu prie Nemuno sugalvojo pasiimti brolio žmonos automobilį ir juo važiuoti namo.

Taip pat negalėjo paaiškinti, kur tuo metu, vidurnaktį, buvo jo brolis, nes kai atsipeikėjo ir suprato, kad vairuoja automobilį, brolio automobilyje nebuvo. Jis nesuprato, kokioje vietoje buvo atsidūręs, neprisiminė, kur paliko brolį. Važiavo  žvyruotu keliu, atrodė, kad Nemuno upės link, ieškoti brolio. Bet jį sustabdė pasieniečiai. Policininkai nustatė girtumą. Jis iš karto neneigė, kad automobilį vairavo būdamas apsvaigęs nuo alkoholio. Suprato, kad pasielgė neatsakingai. Labai dėl to gailėjosi.

Liudytoja šioje baudžiamojoje byloje buvusi netikro brolio žmona teigė, kad jos vyras kartu su V. D. balandžio 29-ąją, apie pietus, išvažiavo jai priklausančiu automobiliu ,,VW Passat“ žvejoti. Kai išvažiavo, automobilį vairavo jos vyras. Kas juo važiavo vėliau, ji nežinojo, nematė. Tiek jos vyras, tiek V. D. iš namų išvažiavo būdami blaivūs. Apie tai, kad jie prie Nemuno vartos alkoholinius gėrimus, ji irgi nežinojo. Jei tai būtų žinojusi, nebūtų davusi savo automobilio. Apie tai, kad jos automobilis yra uždarytas automobilių saugojimo aikštelėje, ji sužinojo tik balandžio 30-osios ryte. Jai pasakė pats vyras.

Minėtą automobilį ji nusipirko prieš penkerius ar ketverius metus. Už jį sumokėjo 1 300 eurų. Automobilis registruotas jos vardu. Ji juo rūpinasi ir prižiūri. Savo noru davė automobilį vyrui ir jo broliui. Tik nežinojo, kad girtas V. D. vairuos jos automobilį.

Iš VSAT Pagėgių pasienio rinktinės specialisto N. L. tarnybinio pranešimo matyti, kad balandžio 30-osios naktį Plaškių kaime buvo pastebėtas įtartinai važiuojantis automobilis. Pasienio pareigūnai sustabdė minėtą automobilį, kurio vairuotojas V. D. buvo akivaizdžiai neblaivus. Iškviesti policijos pareigūnai pirmuoju pūtimu į alkoholio matuoklį nustatė 2,17 promilių, o antruoju pūtimu - 2,07 promilių neblaivumą.

Iš VšĮ „Emprekis“ pažymos matyti, kad tokio automobilio ,,VW Passat“ vidutinė kaina šiuo metu yra 968 eurai (be PVM).

Tauragės apylinkės teismo teisėja Gražina Gudžiūnienė pripažino V. D. kaltu ir paskyrė jam 2 000 eurų baudą, kuri turi būti sumokėta per 6 mėnesius.

Nuteistajam paskirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – trejiems metams uždrausta vairuoti visų rūšių kelių transporto priemones. Ir, aišku, bus išieškota iš V. D. 968 eurai - konfiskuotino turto (automobilio ,,VW Passat“) vertę atitinkanti pinigų suma.


Straipsnio komentarai

..2020-06-13
tai kodėl brolio nepaklausė nieko apie tos nakties įvykius? Ar tas brolis vis dar neatsirado? Matot byloje taip ir užrašyta: "netikras brolis" arba kitaip tariant išgalvotas. Va kas įdomu kad brolienė tikra, nors brolis ir netikras. Čia jau karinėje apgaulėje kur naudojama sekančio laipsnio efektas (second order effect). Matyt su ta kryžiuočių broliška meile ir galima daryti tokius stebuklus. Matot visi kryžiuočiai yra kilę it tos pačios lyties santuokos. Pas juos visus yra bendras visų "mūsų tėvas" kuris tupi kažkur pakabintas danguje. Kitas tėvas nu kažkoks terbakrauskis kad būtų ką į popierius įrašyti.. Nerašysi gi į gimimo liudijimą Tėvas: Mūsų tas kur danguje. Vienas tėvas turtingas, kitas vargšas. Kaip iš to kiosakio makaronysčių. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?