Laida „Stop juosta“ modernizmo ieškos Šilutėje

2020-06-15

Birželio 16 dieną LRT PLIUS laida „Stop juosta“ tęsia modernizmo paieškas Šilutėje ir kviečia visus miesto gyventojus prisidėti prie laidos kūrimo proceso.

„Stop juosta“ pasakoja apie tarpukario progreso sprogimą ir modernizmo fenomeną visoje Lietuvoje. Laidos maršrutų herojai – kraštotyrininkai, architektūros istorikai, istorikai ir amžininkai. „Stop juosta“ pasakoja apie modernizmo ženklus, iškilias asmenybes ir šių dienų miesto žmones su savo istorijomis ir muzikinėmis emocijomis. „Stop juosta“ – architektūrinis-istorinis TV projektas, Lietuvos radijo ir televizijos komisijos konkurse „Pragiedruliai“ 2016 ir 2018 metais pripažintas kaip geriausia dokumentikos laida.

Šilutėje laidos komanda aplankys: Evangelikų-liuteronų bažnyčią, J.G. Herderio bei Vydūno gimnazijas, Žemės ūkio mokyklą ir namus Vilų gatvėje. Po maršrutą lydės: iš Kauno atvykusi architektūros istorikė Jolita Kančienė ir šilutiškiai: architektas Egidijus Vidrinskas, istorikė Roza Šikšnienė, muziejaus direktorė Indrė Skablauskaitė bei Meno mokyklos moksleivis Matas Ragelis. Taip pat „Stop juosta“ Šilutėje ieškos Lietuvninkų gatvės, šišioniškių tarmės, Hugo Šojaus ir tarpukario modernizmo.
Šilutės įdomybės / laidos „Stop juosta“ medžiaga

„Stop juosta“ kviečia Šilutės gyventojus prisijungti prie kuriamo pasakojimo apie savo miestą. Prisidėti galima siunčiant savo asmenines-archyvines fotografijas iš tarpukario ir sovietmečio periodų, kuriomis pasidalinti galite laidos „Facebook“ paskyroje: https://www.facebook.com/stopjuosta/photos/a.1656187851358882/2502958893348436/?type=3&theater bei paštu: stopjuosta@gmail.com.

Įdomiausios nuotraukos ir pasakojimai atsidurs naujojo sezono laidoje bei LRT portale. Visas šio maršruto naujienas sekite laidos „Stop juosta“:

Facebooke: https://www.facebook.com/stopjuosta/
Instagrame: https://www.instagram.com/stop.juosta/
 


Straipsnio komentarai

..2020-06-17
butinai pažiuresiu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-06-16
nu tame ir esmė kad čia "įdomu" yra su labai didelėmis kabutėse, kuriose ir kabo visokie kabinetinių kabintojų pakabinti kabikai. Tai ir yra nugalėtojai kurie rašo istoriją. Paimkime paprastą "įdomų" pavyzdį su macikų JAV lakūnų karo belaisvių konclageriu II pasaulinio karo metais kuris bado akis ypač turint omenyje ne tik tuos kitus "žydrus" istorikus, bet ir trandalietininkus (baikerius). Vienas variantas kad makaronai yra naudojami kad kalbėti apie dabartį. Tai yra macikuose čia ir dabar ir veikia konclageris, kuriame kažkokia amplua yra uždaryti JAV karinio oro laivyno šaika. Čia negalima "susiprasti" kažkaip tiesmukiškai. Aišku šalia armalėnuose stūksantis aerodromas yra kažkas "patogaus" kad paspardyti ypač turint omenyje tą ikarusinį "alpinistą". Tad čia tik "užvedimas" ant labai slidžių garbėtroškininkystės paradinių patvorių, kurie žydi vienybėje visoje lietuvoje. Tie visi jų raudoni kilimai yra permirkę nuo kraujo. Tad tas 666 pėdų griovys barzdūnuose kurio jūs negalite peršokti kasamas ne tik šilutės šaikai. Jugi yra globalizuotas pasaulis. Visame pasaulyje nėra kitos gatvės tik melioratorių alėja. Jus gi yra aplankę krokai, o jūs tylite kaip kažkokie žuvėjai tarsi būtumėte tiek kraujo pralieję kad semia jau jus iki ausų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-06-16
reiks pažiūrėti,manau bus įdomu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-06-16
Va čia ir reikalinga turėti omenyje kad brexitinės šlykštynės tyčiojasi nes jie vykdo įsakymus naudojantis "modern slavery act". Žodis "act" tai yra veiksmažodis, jeigu žiūrėti į tai kaip liepiamosios nuosakos komandą. Ir čia labai sudėtinga suprasti, nes tų "laisvų" žmonių anglijoje nėra tiek daug. Visi kiti ir yra vergai. Jeigu paskaitysit anglių karalystės internetines svetaines tenais visos valstybinės įstaigos ir didesnės organizacijos turi visada "statement" apie tą modernią vergovę. Ir tenais viskas būna labai įdomiai suformuluota. Atseit jie per prievartą vergovės nekiša. Visi jų vergai daro viską savo noru. Tame ir esmė su šitais "kultūristais", kad visiškai dar neaišku net ką reiškia tas žodis "vergovė". Žiūrint iš lietuvos vietinių lietuvių pusės "vergovinė" santvarka kaip valdymo forma pateikiama tarsi tai yra kažkas "modernesnio", "pilietiškesnio", "švaresnio", "bendruomeniškesnio", tt.. Ir čia labai sudėtinga, nes vergovininkai turi omenyje tik dvarus ir didikus. Jūs tai aborigenai, kuriems leidžiama užmesti akį į modernų pasaulį panašiai taip kaip galvijus pavėžinėja iki skerdyklos ir ten dudama susipažinti iš arti su kraujo nuleidimo agregatais. Komentaras patinka Komentaras nepatinka