Užfiksuota tarša Baltijos jūroje

2020-06-16, aad.lrv.lt

Pirmadienį Aplinkos apsaugos departamentas gavo Lietuvos Respublikos kariuomenės karinių jūrų pajėgų informaciją apie taršą Baltijos jūros vandenyse.

Apie 30 jūrmylių nuo kranto tanklaivis „ION M“ iš Latvijos Respublikos vandenų įplaukė į Lietuvos Respublikos jūrinius vandenis palikdamas paskui save teršalų dėmę, kurios trečdalis yra Lietuvos jūriniuose vandenyse.

Užfiksuotų teršalų dėmės dydis siekė apie 5 kvadratinius kilometrus. Teršalus užfiksavo Europos saugios laivybos agentūros palydovas „Sentinel“. Karinės jūrų pajėgos išsiuntė sraigtasparnį apžiūrėti galimos taršos į incidento vietą.

Aplinkos apsaugos departamento Jūros aplinkos apsaugos inspekcija susisiekė su Latvijos jūrų gelbėjimo koordinavimo centru, kuris informavo, kad prieš tai laivas gabeno palmių aliejų, priskiriamą „Y“ kategorijos teršalams (nepavojingi teršalai). Viena iš tiriamo įvykio versijų, kad laivas išleido krovinio likučius į jūrą.

Aplinkos apsaugos departamentas šiuo metu atlieka patikrinimą.


Straipsnio komentarai

..2020-06-16
čia neaišku apie kokią taršą kalba valančistiniai c​ž​vistėliai kurie valo dievų miškus kirsdami be gailesčio. Nėra medžių nėra ir miško problemos. Visų pirma reik atkreipti dėmesį į tai kad jie verčia informaciją iš kažkokių deklaracijų ar važtaraščių kurie užpildyti naudojant anglių karalystės kalbą. Matot anglų kalboje "palm oil" tai ne tik palmių aliejus, bet ir aliejus išspaustas iš delnų ar plaštakų arba aliejus skirtas kad tepti ir taip sviestuotus buožių delnus. Nu gal ne vien žuvėjų kraštas organizuoja žuvienės virimo čempionatus? Gal kiti žuvėjų kraštai naudoja kitokias soylent green juodo jumoro katilinių zombių puodynių kratymo ir barškinimo su šaukštais technologijas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?