Kodėl Pagėgiams „gyvybiškai svarbus“ „Sporto ir turizmo centras“?

2020-06-18, Svetlana Jašinskienė
Smiginis – populiariausia sporto šaka Pagėgiuose. Asociatyvi nuotr.
Smiginis – populiariausia sporto šaka Pagėgiuose. Asociatyvi nuotr.

Pažintį su garsiąja Pagėgių krašto VšĮ „Sporto ir turizmo centras“ pradėjome šiuolaikiškai – nuo internete pateiktos informacijos. Deja, ši įstaiga interneto svetainės neturi, nors turėti ją privaloma. Bet dar ne kartą įsitikinsite, kad šiai įstaigai Pagėgių krašte jokie „privaloma“ negalioja.

Nėra informacijos

Informaciją apie šią įstaigą randame tik bendroje Pagėgių savivaldybės interneto svetainėje, ir tai tik su 2018 metų naujienomis. Spausk nespaudęs „Sporto renginiai“ – tuščia. Tikėjomės rasti paviešintą darbuotojų darbo užmokestį, bet šiai įstaigai teisės aktai leidžia „nutylėti ir neviešinti“... Žodžiu – tai paslaptingoji, visagalė VšĮ „Sporto ir turizmo centras“. Beje, pagėgiškiai, kaip turėtų atrodyti tokios įstaigos interneto svetainė, galėtų pasimokyti iš Šilutės kolegų. Pastarųjų svetainė be jokių priekaištų, aiški ir atitinkanti visus teisės aktų reikalavimus.

Įstaigos VšĮ „Sporto ir turizmo centras“ direktorius - Ervinas Kuncaitis. Įstaigoje sprendimus priima Pagėgių savivaldybės tarybos narys Remigijus Špečkauskas. Čia kaip ir aišku, būsi direktorius – padėsi Tarybos nario mandatą. Tai lyg ir sporto instruktoriaus pavadinimo pakanka. Ar pareigybės pavadinimas būtent toks - sporto instruktorius - taip pat niekur nepavyko rasti, todėl jei ne taip pavadinome – dovanokite. Tiesiog daugiau viešumo – mažiau klaidų.

Ekonomistu nereikia būti

Aiškiau negu aišku, sporto veiklą galėtų vykdyti tas pats veiklusis sporto instruktorius R. Špečkauskas, tik būdamas Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistu. Taip, kaip administruoja kultūrą vienas specialistas, ir tik du - visą švietimą, tada ir sportui atskiros VšĮ nereikėtų.

Apie tai, ar neketina reorganizuoti šią įstaigą bei įsteigti sporto instruktoriaus etatą Savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriuje, meras atsakė: „Tokių planų nėra“. Suprantama, per daug reorganizacijų bus – juk ką tik mokyklas reorganizavo, naikino. Apie šią „gyvybiškai svarbią“ įstaigą net apklausos ir susirinkimų niekas neorganizuotų, skiltyje „Klausimai – atsakymai“ klausimo „Ar reikalinga VšĮ „Sporto ir turizmo centras“? nerasite, nes ši įstaiga – „gyvybiškai svarbi“ visam Pagėgių kraštui.

Tik pagalvokite, kiek biurokratijos, dokumentų sumažėtų šiai įstaigai: tvarkos taisyklės, darbo sauga, viešieji pirkimai ir t. t. Bet apie kokią biurokratiją ir dokumentus kalbame? Jie nejaučia tos naštos, nes veiklos programų nerengia, ataskaitas gal prieš metus ar dvejus pradėjo teikti. Kas ir kada ją patikrino, ar viskas ten gerai su darbo saugos ir sveikatos srities reikalavimais bei viešaisiais pirkimais? Ši įstaiga neaudituojama, netikrinama ir apskritai yra nekelianti jokių sunkumų ar problemų. Sunkumus jai gali kelti tik pati Savivaldybė...

Kiek kartų bandyta šią įstaigą iškelti iš viešosios bibliotekos patalų. „Gyvybiškai svarbiai“ įstaigai netiko net buvusioje K. Donelaičio gimnazijoje siūlytos patalpos. O likus tik specialistui vos kėdės kabinete pakaktų.

Turizmo nevykdo

Pagėgių savivaldybės tarybos patvirtintame biudžete 2019-02-20 sprendimu T-42 ir 2020-02-27 Tarybos sprendimu T-27, išsamiai paminėtos visos įstaigos ir joms nurodyta biudžete skiriama suma, tačiau nei VšĮ „Sporto ir turizmo centras“, nei „Pagėgių krašto turizmo informacijos centras“ nenurodyti. Stebuklingas Pagėgiuose žodis „turizmas“... Nors jokio turizmo R. Kuncaičio įstaiga visiškai nevykdo, bet galima prisidengti: ar šioje biudžeto eilutėje žodis „turizmas“, ar kitoje „turizmas“ - kas čia supras, kur, kiek ir kam. O Savivaldybės biudžete yra irgi tik vienas teiginys - „Turizmo paslaugų plėtojimas“.

Na, su pinigais nelabai aišku, bet su automobiliais aiškiau. VšĮ „Sporto ir turizmo centras“ deklaruoja net du įstaigai priklausančius automobilius. O štai Vydūno viešoji biblioteka nuo pat jos įkūrimo dienos prašo steigėjo – Savivaldybės tarybos - automobilio, kad galėtų kaimuose esančius aštuonis filialus aplankyti, daugybę kraustymų reikėjo per tą laiką atlikti....

Deja, biblioteka su tūkstančiais jos lankytojų Pagėgiuose ne tokia jau svarbi, kaip sportas. Buvo laikas, kai po bibliotekos vadovo pateiktos ataskaitos, sporto instruktorius bandė skaičiuoti bibliotekos lankytojus, mat sušlubavo jo pasitikėjimas pateiktais duomenimis, kad tūkstančiai aplanko bibliotekos skaityklą, renginius. Sporto instruktorius sugebėjo įrodyti, kad sportas svarbesnis nei biblioteka, todėl ir važiuoja dviem automobiliais.

Viskas šiuo metu vyksta virtualiai. Virtualiai nukeliavome ir į Pagėgių krašto informacijos centrą. Randame daugiau, nei reikėtų, - viešieji pirkimai, statistiniai duomenys, paslaugų kainos, projektinė veikla, biudžeto vykdymo ataskaitos, vadovo ataskaitos.

Keliaukime virtualiai į VšĮ „Sporto ir turizmo centras“.

Paieškoje randame tik 2018 metų skurdžią informaciją bendroje Pagėgių savivaldybės interneto svetainėje. O toliau - dar gražiau, antroje paieškos pozicijoje randame „Klausimai – atsakymai“, kuriame yra ir tokių „perliukų“:

„Ar VšĮ ,,Sportas ir turizmas“ turi 2009 metų renginių planą? ar dirba kaip visada ,,ant durniaus?“ ir ,,saviems“-partiečiams? aciu.

 

2009-03-24

 

VšĮ Sporto ir turizmo centras turi pasitvirtinęs 2009 m. renginių planą.“

Ir visos šios užklausos Pagėgių savivaldybės interneto svetainėje, skiltyje „Klausimai – atsakymai“, įamžintos prieš 11 metų. Vienuolika metų ši ypatingai žymi įstaiga išlieka paslaptinga, nežinoma todėl ir patraukli.

Viena itin šios įstaigos populiarinama sporto šaka - smiginis. Praėjusią kadenciją nuolat girdėjome apie tai, kad smiginiui skirta dešimtys tūkstančių. Šios įstaigos veikliajam instruktoriui specialiai suorganizuojami susitikimai švietimo įstaigose dėl smiginio populiarinimo. Pabrėžiame - suorganizuojami, kadangi instruktoriui, kaip kokiam prezidentui, reikia atvykti ir pristatyti vieną svarbiausių sporto šakų – smiginį. Beje, susitikimuose instruktorius prižadėjo, kad visoms mokykloms bus nupirktos smiginio lentos ir ši pagrindinė Pagėgių savivaldybėje funkcionuojanti  sporto šaka dar labiau suklestės. O kokios būna čempionatų pabaigtuvės - su karštais patiekalais, šampano purslais, prilygstančios tarptautinių delegacijų priėmimo lygiui! 

Šios įstaigos veikla, jos egzistavimas Pagėgių savivaldybėje visą savivaldybės gyvavimo laikotarpį primena senosios animacijos filmuką, kuriame maištininkas nugali drakoną ir pasigirsta garsusis šūkis „Maištininkas žuvo, Šlovė Drakonui“.

Beje, šiuo metu esame pateikę VšĮ „Sporto ir turizmo centras“ administracijai klausimus apie visa tai, ką parašėme. Nors gauti išsamių atsakymų nesitikime, bet galima tikėtis, kad kažkiek informacijos pasieks sportine veikla besidominčius Pagėgių krašto žmones. O tai daryti kiekvienas gyventojas turi teisę, nes Lietuvos Respublikos Konstitucijos 33 straipsnyje sakoma: „Piliečiai turi teisę kritikuoti valstybės įstaigų ar pareigūnų darbą, apskųsti jų sprendimus. Draudžiama persekioti už kritiką.“


Straipsnio komentarai

Juozukas2020-08-04
Si istaiga sukurta kad Speckauskas galetu ramiai pinigus isplautu. Siaip tai cia turetu vadovauti zmogus turintis atatinkama issilavinima. gal Speckauskas ir nusipirko Kalininingrado zuvies instituto diploma beje kartu su Kestu Komskiu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
28 to @..2020-06-19
Komentaro ilgis: 6,5 cm. Šį kartą menkai. :) Pasitenk. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ 282020-06-19
Tame ir esmė kad jeigu aš kažkoks demagogiškas grafomanas, kuris užsiminėja sofizmu tai tu elgiesi neadekvačiai aiškindamas tokiam pavojingam durniui jo durnumą. Jeigu jau tikrai tikėtum kuo sakai tai turėtum užleisti tokiam pavojingam durniui kelią. Dabar durniui aiškini kad jisai durnas. Durnius gi nesupranta nieko arba supranta neteisingai dėl kažkokios tai iškreiptos pasaulėžiūros (aklumo). Čia panašios patyčios kaip su sausio 13 kur atseit savi šaudė į savus. Kas per nelaisvvų žmonių suvokimas apie okupaciją, kad ėmė ginti okupantų pastatytą televizijos bokštą kuris ir buvo naudojamas vergovei ir karinei propagandai. Žmonės ant tiek išdurninti kad puolė ginti savo vergovės grandines. Turėjo žmonės atvirkščiai nugriauti tą bokštą. Rauti kaip pikžoles tą fake news spaudos priespaudą. Tame ir esmė kad taip kaip sukonstruota vergovė nėra skirtumo ar yra bokštas ar nėra. Vien todėl kad aiškinama kad tai kažkoks svarbus lietuvos ir lietuvybės simbolis tai ir yra komunistinės patyčios. Taip kaip aš suprantu žmonės "dalyvavo" tuose procesuose kaip žiopliai neturintys ką veikti, ateidavo save parodyti ir į kitus pasižiūrėti. Ir čia reik turėti omenyje vieną faktą kurį kažkur skaičiau bet neatseku. Tarybiniais laikais psichiatrinis aparatas vilniuje buvo didžiausias darbdavys ar vilniaus mieste ar visame rajone. Nu jeigu tavo pavardė yra "savas" arba "savi" ir jeigu tu šaudei į savo nuosavybę pvz taikinį kurį nusipaišei ant būdos kur kali pririšta su grandinėmis kalė ir netyčia kliudei ten kažkokį pririštą prie būdos kalenantį dantimis durnelį kuris kišo nosį ten kur jam nepriklauso užsisvajojęs apie braidymą jūroje iki kelių tai ir gali sakyti kad "savi šaudė į savus. Nu matai čia ir yra žodžių žaismas. Jeigu vaikas nori pabraidyti po balas, bet dėl visko turi atsiklausti tai kai jis klausiamas kur eini. Jis atsakytu "brisiu. Jam tada liepia pasiimti brisiu. Tam kad eitų kartu su šunimi kurio vardas brisius. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kebli padėtis,2020-06-18
nes kęstas komskis įkūrė šį centrą - turi tylėt, kuturys visa tai leido dar dirbdamas juristu, dabar vienoj šutvėj budamas irgi tylės, taigi šunys loja, karavanas eina Komentaras patinka Komentaras nepatinka
28 to .2020-06-182020-06-18
Nusieskiedei per visa pilva eilini kart. Pirmiausia, kaip vadinasi tas dokumnetas, kuriame yra ir 33, ir 78 straipsnis, ir visi kiti? LR Konstitucija - tai apie kokias cia Lietuvas ir ne Lietuvas tu kedi ir straipsnius sofizmo gaida aiskini? Valdininko nedarbas ir pareigu nevykdymas ir yra apskundimo priezastis ir teise - vel nusisneki. Kas antras apskundima tekdavo del neveikimo daryti. Uzsiemi eiline grafomanija, demagogija ir sofizmu.
P.s. Gali istraukes rulete vel atmatuoti kilometrini komentara apie nieka. Rastas del rasto. ;)
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
gyventoja2020-06-18
kaip sakoma prieis liepto galą, kaip ir dauguma savivaldybių, vieną gražų rytą pasibels ir į šitų ponų duris. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-06-18
matot tas 33 straipsnis yra ne apie lietuvos piliečius, bet apskritai piliečius. Neturi teisės kritikuoti jeigu neturi pilietybės. Taip kaip apibrėžiama "pilietybė" irgi kažkokios įdomybės. Palygink su 78 straipsniu. Tenais jau labai konkrečiai pabrėžiama kad lietuvos prezidentas gali būti tik lietuvos pilietis. Kitas punktas tai teisė kritikuoti ne lietuvos valstybės įstaigų ar pareigūnų darbą, bet valstybės įstaigų ir pareigūnų darbą. Tik darbą. Sprendimų kritikuoti negalima. Juos galima tik apskųsti kažkam. Tame ir esmė kad visos tos savokos yra arba neapibrėžtos arba apibrėžtos pasinaudojant kitomis neapibrėžtomis sąvokomis. Jeigu įstaiga ar pareigūnas nedirba nieko vadinasi jų negali kritikuoti. Tu negali ir apskųsti. Jie gi nieko nedarė. Tu su savo iš piršto išlaužta kritika pažeidinėji konstituciją nagrinėdama kažkokius žydinčių vienybėje ostapininkų neštus ir pamestus jau senai nuvytusius žiedelius.
Tad čia visų pirma reikalinga nagrinėti "gerus ketinimus". Kad jeigu buožės nori sportuoti reikalinga visa ta biurokratija, milijonai algoms, motyvacijoms, medaliams, įrangai, aprangai, avalynei, sporto salėms, stadionams, treneriams, konsultantams, tt. Jeigu paprastas žmogus nori sportuoti tai viskas atvirkščiai. Jis turi susimokėti iš savo ir taip tuščios kišenės. Nesueina galai. Paimk šilutės vasiukų analogus su pasaulinio lygio sporto meistrais rankų laužimo srityje. Viskas irgi finansuojama iš biudžeto. Kas įdomu kad tie rankų laužytojai gi ir yra tie patys pareigūnai kurie tas treniruotes naudoja kad galėtų užlaužinėti rankas nusikaltėliams jeigu pagaus grobstant visuomenės ir bendruomenės biudžetus. Nu ir prieiname prie gandžių aparteidininkysčių religijos kur dievai su tūkstančiais labai toli pasiekiančių rankų.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka