Rašytoja tiki likimu ir sako, kad svarbiausia – nemeluoti

2020-06-18, Svetlana Jašinskienė

„Tikiu likimu, kuris viską sudėlioja taip, kaip turi būti, ir priverčia užsiimti tuo, kam ir lemta“, - teigia Eglė Zakaraitė.  

Ach, tie keliai, keleliai, ir kas žino, kur jie mus nuves. Pradedi eiti į vieną pusę, žiūrėk - jau tu bekeliaujantis į priešingą. Taip nutiko ir sparčiai Lietuvoje ir užsienyje populiarėjančiai rašytojai, pagėgiškei Eglei Zakaraitei.

Gimnazijoje buvusi uždara, tyli ir ne itin gausias draugijas mėgstanti Eglė šiandien tai įvardina kaip savęs ieškojimą, brandą, kitokį požiūrį į žmogų. „Mokyklos laikais dažnai savęs klausdavau, kas aš esu, ko noriu gyvenime. Giliai savyje žinojau, kad noriu tyrinėti žmonių santykius, apie kuriuos tiek daug skaičiau paauglystėje, jaunystėje. Dabar tvirtai žinau ir tikiu likimu, kuris viską sudėlioja taip, kaip turėtų būti ir priverčia užsiimti tuo, kam ir lemta. Svarbiausiai nemeluoti sau“ – sakė pašnekovė.

Eglė labai mėgo skaityti knygas, o paslapčia turėjo svajonę - pati tapti knygos autore. Baigusi Algimanto Mackaus gimnaziją Pagėgiuose Eglė pasirinko tuo metu „ant bangos“ esančią socialinio pedagogo specialybę ir išvyko studijuoti į Vilniaus kolegiją. Ją sėkmingai baigė. Dar studijų metu Eglė sulaukė pasiūlymo dirbti projektinėje veikloje. Projektas buvo susijęs su dokumentų valdymo sistema, kurią tuo metus pradėjo praktikuoti savivaldybės. Šis darbas Eglei sekėsi puikiai ir savo patirtimi jauna moteris dalinosi daugelyje Lietuvos savivaldybių.

Tačiau laikui bėgant galvoje kirbėte kirbėjo sužinoti daugiau apie žmogaus psichologinius reiškinius, žmonių tarpusavio santykius. Ir Eglė sumanė šioje srityje tobulėti. Įstojo ir pabaigė psichologijos bakalauro studijas. Vėliau - verslo idėja ir nuosavas verslas, kuris, deja, žlugo. Pasak Eglės, į jį buvo sudėta daug energijos, vilčių, laiko, todėl buvo skaudu. Bet nėra to blogo, kas neišeitų į gera.

„Dabar galėsiu rašyti - tariau savo vyrui. Taip ir daryk - atsakė jis, - prisiminė Eglė. - Ir tai man buvo didžiausias postūmis. Nes vyras – žmogus, mane visur ir visada palaikantis ir pasitikintis manimi, mano idėjomis, sumanymais.“

Ketveri metai – ir jau keturios knygos. Tai tęstinis romanas „Kaip tapti dama“. Pavadinimas skamba tarsi vadovėlis moterims, kaip būti elegantiškai, patraukliai, seksualiai. Bet, pasak Eglės, visos taisyklės moterims nuo senų senovės žinomos, belieka jų tik laikytis. O romanas apie amžinąsias vertybes - meilę, nemirštančią moters viltį būti mylima.

Koks gi tas kelias, vedantis į keturių tomų romaną, į jo sutiktuves ?

„Kaip ir minėjau, jaunystėje rašinėjau, kūriau... Kas gi to nedarėme. Pirmosios meilės ašaros išlietos popieriuje. Na, o ši knyga buvo dovana man pačiai ir skaitytojams, kurie mane pripažino. Patarčiau neklausyti skeptikų, nes kai tik pradedi kažką daryti, visada išgirsti tūkstantį „ne“ ir tik vieną „taip“. Neklausykite. Reikia tik kantrybės, drąsos, savimi pasitikėjimo ir pasieksite tai, ko siekiate. O jau kuomet kažką pasieki, atsiranda ir tarp tų, kurie sakė: „Nieko gero“, jau pripažįstančių ir žiūrinčių kitaip.  Nelengva buvo su knygos leidyba. Niekas niekur šiais laikais tavęs nelaukia. Viską turi įrodinėti, viskuo rūpintis pati. Todėl ir sakau, kad tai buvo dovana sau. Nes knygos leidybą finansavau aš, pardavusi verslą. Žinoma, padėjo vyras. Pats rašymo procesas nebuvo sunkus. Siužetai ir įvykiai knygoje dėliojosi nesunkiai, mintys liejosi laisvai, tik spėk jas užrašyti, nes visa tai iš mus supančios kasdienybės, tekančio gyvenimo. Mano knygos žanras yra buitinė literatūra, kurios, mano giliu įsitikinimu, labai reikia šiais vartotojiškais laikais. Kas gi gali nuginčyti klasiką, tačiau šiuolaikinė moteris neturi laiko, ji nori greito siužeto be ilgų įžangų, peizažų aprašymo. Manau, kad tai pagrindinė priežastis, lėmusi sėkmę mano knygoms. Jos skirtos moterims, neturinčioms laiko ilgai skaityti“, - pasakojo Eglė.

Knygos „Kaip tapti dama“ jau paleistos į pasaulį, bet tuo Eglė neapsiriboja. Visos keturios knygos jau parengtos audio formatu. Knygas galima įsigyti knygų klubuose. Knygos jau yra išverstos į anglų kalbą ir jomis prekiaujama didžiausiose Anglijos internetinėse parduotuvėse „Ebay“ ir „Amazon“. Šiuo metu jos yra verčiamos į vokiečių kalbą. Eglė neslepia, kad ateityje planuoja romano siužetą pasiūlyti filmų kūrėjams.

„Išmokus paleisti auga savivertė ir įgauname drąsos kurti savo gyvenimą“, - sakė Eglė savo klientams. Ir ne tik šią gyvenimo tiesą byloja ji, kaip harmoningo gyvenimo lektorė. Eglė puikiai tvarko savo gyvenimą, yra įsteigusi grožio bei harmonijos mokyklą, kurioje gausu patarimų, kaip išlaikyti puikius santykius su partneriu ar atrasti save. Pasak Eglės, jos klientės - dažniausiai moterys.

„Mano misija – įkvėpti žmones sąmoningai valdyti savo gyvenimą. Aš nespręsiu jų problemų. Lengviausia yra dalyti patarimus. Mano tikslas – priversti žmogų mąstyti, pačiam priimti teisingus sprendimus. Aš jam padėsiu suvokti, kad mes, žmonės, esame protingos būtybės, kurios gali turėti viską. Tačiau pirmiausia reikia išlaisvinti savo vidinį potencialą ir gabumus, ir viską daryti nuoširdžiai. Nes nuoširdumą arba tu turi, jis tiesiog tavyje yra, arba tau neduota jo patirti“, - taip save pristatė Eglė.

Poros santykius lavinantis talo žaidimas „Damos ir džentelmeno harmoningi santykiai“ – tai E. Zakaraitės sumanymas, kuris jau gana plačiai platinamas internetu. Ir šis sumanymas, ir galutinis jo rezultatas - žaidimas suaugusiems atitinka Eglės gyvenimo filosofiją, kuri paremta ištikimybe, meile vienas kitam. „Gyvenimas - per trumpas gyventi be prasmės“, - sakė pagėgiškė E. Zakaraitė, įprasminanti kiekvieną savo dieną bei padedanti tai padaryti kitiems.


Straipsnio komentarai

..2020-06-19
nu jo čia kalba ir eina apie tas juokus krečiančias kortų kaladės damas kurios pradeda reikalauti kad jas vadintų visokiais ten vardais ale "call me cailtyn", agnes landau, tt.
nu ir kas iš to peroksido ant galvos vis tiek persišviečia tamsa ir beraštingumas.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?