Savininkai turės pasidaryti buvusio tvarto dalių atsiskyrimo projektą

2015-02-11, Stasys BIELSKIS
Išliko tik penktoji tvarto dalis, kurios savininkė ruošiasi ją rekonstruoti.
Išliko tik penktoji tvarto dalis, kurios savininkė ruošiasi ją rekonstruoti.
Šilutiškis Romualdas Laurinavičius „Šilokarčemai“ papasakojo apie vieną jau ne vienerius metus neišprendžiamą problemą. Priešais Šilutės rajono apylinkės teismo pastatą, už „Avitelos“ parduotuvės, riogso raudonų vokiškų plytų statinio griuvėsiai, kurie ne tik nepuošia miesto...

Pasak R. Laurinavičiaus, šalia jo buvusių keturių garažų, priklaususių jam, bendrovei „Klaipėdos duona“ ir dar keliems asmenims, jau seniai nebėra. Net jų pamatai nebeišlikę.

Savivaldybė niekaip neparengia dokumentų šiems buvusiems statiniams išregistruoti iš VĮ „Registrų centras“ Nekilnojamojo turto kadastro ir registro. R. Laurinavičiaus nuomone, jei pastatai sunykę, tai net jokio gretimų garažų savininkų sutikimo nereikia.

„Neaišku, ar griūvančio pastato savininkė jį susitvarkys, ar paliks kaip paminklą tokį, koks jis yra dabar, - kalbėjo R. Laurinavičius. – Bet miesto detaliajame plane numatyta, kad toje vietoje bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė“.

O dabar, kol dar nei tos aikštelės nėra, nei garažų nebėra, pasak R. Laurinavičiaus, buvę jų savininkai ir toliau moka pastatų bei žemės nuomos mokestį, nes žemę po garažais jiems buvo išnuomavusi Šilutės rajono savivaldybė.

„Šilokarčema“ pasidomėjo šia istorija. Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos Klaipėdos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus Statybos valstybinės priežiūros poskyrio vyriausiasis specialistas Egidijus Černeckis sakė, kad visa tai paaiškinti gali Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vyriausiasis specialistas Eugenijus Bistrickas.

„Šitame kadastriniame sklype iš tikrųjų yra ir tvartai, ir gyvenamasis namas, - paaiškino E. Bistrickas. – Tik čia jie įvardinti ne garažais, o tvartais. Vienas tvartas buvo padalintas į penkias dalis, buvo penki savininkai. Kiekvienas turėjo savo dalį, bet tos dalys nebuvo atskirtos. Laikui bėgant dėl gaisrų ir kitokių veiksnių tos dalys po truputį sunyko. Maždaug apie 2007 metus savinininkai buvo įspėti, kad jie savo dalis susitvarkytų – nebeliktų griuvėsių ir šiukšlyno. Iki šiol išliko viena dalis, tai pastatas, kuris dabar yra aptvertas. Jo savininkė statinį užregistravo „Registrų centre“ ir pasidarė jo rekonstrukcijos projektą. Pastarąjį irgi užregistravo „Registrų centre“. Ji ruošiasi tą pastatą rekonstruoti. Žemė po šituo tvartu yra valstybinė, todėl pritarimus rekonstrukcijos projektui reikės gauti iš Savivaldybės architektų ir kitų institucijų. Kiti savininkai turi pasidaryti atsiskyrimo projektą, jis reikalingas dėl to, kad ten yra kultūros paveldo teritorija. Tokioje teritorijoje bet kokiam griovimui ar statybiniam veiksmui yra reikalingas projektas ir Kultūros paveldo departamento pritarimas. Šitie veiksmai turės būti atlikti, nes savininkė ruošiasi rekonstrukcijos metu atstatyti pastatą“.


Straipsnio komentarai

sisioniskis2015-10-13
man gaila taves, nuskriaustoji , bet ne tu viena esi pasalinta , tokiais metodais- miesto mytojo uzmoju perstatyti SILUTE, !nors esme senas miestas, su savo unikalia gamta ir arhitektura , bet to paveldo niekas nesaugo., Mano, pristatys najovisku namu ir vaziuos i musu miesta uzsienieciai ziureti....! jiems 100kartu idomiau ziureti i 100metu senumo restauruotus ir garbingai saugomus pastatus, o ne i siuolaikini kica-,ale senove...!Taigi, turi nuosavybe ,ispirkta ,iregistruota,ir reikalinga,...!isvys tave, kaip ir kitus....!Nors neteko girdeti kad taip elgtusi Europoje, prisidengdamimiesto myletoju vardu! Ir po tokio susidorojimo, tiketis kad renkam zmoniu valdzia...!kur teisybe ..? kaltas ne tas kuris griove , bet tas kuris gina ir saugo savo turteli..!Ziema juk cia pat...! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
zuikis2015-10-13
visu pirma , sis straipsnis yra vienasalisko ir savanaudisko poziurio rasleva , smeizianti zmogu kuris visai nieko detas, o garsiausiai saukia tas ,,miesto myletojas,, kuris ir nugriove statini be bendrasavininkiu sutikimo, jis tikrai juom nesinaudojo . nes gyvena rumuose kur komfortas yra visur. O zmogelis lope padaryta nuostoli kaip galejo daugeli metu, nes jam tas ukinis tai ziemai siluma,ten malkos ten statybines medziagos , irankei. Bet ponams valdinikams tai nesvarbu ,nes to uzsinorejo ,,miesto myletojas,,pastatyi nauja , ,,miesta puosenti pastata,, ir uja vargsa zmogeli lauk, net nepaklause kaip tu gyvensi be pastoges malkom, ir kaip tu sildysi buta ziema ?Ponai turtingieji, istatymu zinovai, baikit tyciotis is prasciokeliu ! tas zmogus yra tikras Silutiskis , ir kodel nepasirupinus juom kaip zmogumi? kodel rupinamasi tik tais kurie yra turtingi?ir kodel ponas ,,miesto myletojas ,,negali be skriaudos zmogui, graziuoju susitarti...? ir nereiktu cia jokiu straipsniu melagingu, ir nebutu manau problemos! Komentaras patinka Komentaras nepatinka