Sūnėnas apvanojo dėdę pagaliu ir kumščiu...

2020-06-20, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Šilutiškis, 50-metis A. V., pernai aptalžęs pagaliu ir kumščiu dėdę, šiemet vairavęs automobilį neblaivus, apgailestavo dėl savo smerktinų poelgių. O kas jam beliko, kai iškeltos baudžiamosios bylos? Daugelis vyrų daugiau laimėtų, jei prieš imdamiesi drastiškų veiksmų, pirmiau prisimintų, kad už tai teks atsakyti.

A. V. nubaustas baudžiamuoju įsakymu. Jo bylos išnagrinėtos Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmuose gegužės 18 dieną. Teisėjas Vaclovas Jurjonas pripažino A. V. kaltu dėl fizinio skausmo sukėlimo ir nežymaus sveikatos sutrikdymo (LR BK 140 str. 1 d.) bei transporto priemonės vairavimo neblaiviam, kai nustatytas 1,51 ir daugiau promilių girtumas (LR BK 281-1 str. 1 d.). Kaltinamasis kaltės neneigė, prisipažino visiškai, tuo pelnydamas vienu trečdaliu mažintinas bausmes. Bet tai nepadėjo jam išvengti piniginių nuostolių.

Kivirčas dėl lauko tualeto priežiūros

A. V. ir nukentėjusysis gyvena tame pačiame name. Pastarasis yra A. V. dėdė. Tarp jų žodinis konfliktas kilo sode pernai, vasario 26 dieną, apie 16.30 val.

A. V. prisipažino sudavęs smūgius savo motinos broliui. Kaltinamasis parodė nuėjęs į lauko tualetą rado aną apdergtą. Dėl to ir užsipuolė dėdę, liepė šiam eiti tvarkyti tualetą. Solidaus amžiaus vyrai susiginčijo, taip sakant, dėl š... reikalo. A. V. teigė pastūmęs dėdę, kai pastarasis norėjęs sugriebti jį už krūtinės. Stumtelėjo dėdę ir antrą kartą, nes šis nesiliovęs pulti. Dėdė nugriuvo. Pargriuvusiam ant žemės nukentėjusiajam A. V. šėrė pagaliu apie tris smūgius į krūtinę ir nugarą.

Kiek tiksliai kliuvo smūgių, A. V. nepasakė tiksliai. Tai dar nebuvo susidorojimo pabaiga. Po to A. V., apvertęs nukentėjusįjį, sudavė kumščiu 3 kartus į veidą. Taip parodė kaltinamasis, apgailestaudamas dėl savo elgesio.

Vyrai susitaikė

Nukentėjusysis parodė, jog konfliktas kilo dėl lauko tualeto priežiūros. Kaltinamasis A. V. pagaliu sudavė jam ne mažiau kaip tris smūgius į kairįjį petį ir nugarą. Parvertęs ant žemės trenkė pagaliu du kirčius į nugarą. Gavo ir kelis smūgius ranka į veidą. Mušeika sužalojo kairiąją ausį ir sukėlė fizinį skausmą.

Šilutės ligoninės Priėmimo skyriuje nukentėjusiajam nustatytas krūtinės ląstos sumušimas, galvos plaukuotosios dalies paviršinis sužalojimas ir ausies kaušelio žaizda. Sveikata sutrikdyta nežymiai. Medikams apžiūrėjus nukentėjusysis buvo išleistas gydytis namuose. Pastarasis su A. V. susitaikė, turtinės žalos nepatyrė, civilinio ieškinio nepareiškė.

Vairavo neblaivus

Šiemet, balandžio 11 dieną, apie 18.55 val., policijos pareigūnai Šilutėje, Ramučių-Vyšnių gatvių sankryžoje, sustabdė automobilį „Ford Focus“, kurį vairavo A. V. Vairuotojui nustatytas 1,53 promilės girtumas. A. V. aiškino išgėręs keturias skardines stipraus alaus ir sėdęs vairuoti automobilį, nes nenorėjęs traukti į namus pėsčias.

Taip pasielgęs padarė vieną šiurkščiausių ir grubiausių KET (Kelių eismo taisyklės) pažeidimų, keldamas pavojų ne tik savo, bet ir kitų eismo dalyvių sveikatai bei gyvybei, visam eismo saugumui. Dėl to jo automobilis teisme įvardytas konfiskuotina nusikalstamos veikos priemone. Konfiskavimą numato LR BK 72 str. 1 d., 2 d., 6 d.

Patingėjo girtas vyras pasivaikščioti, teks atsisveikinti su savo ratais. 1999 metais pagaminto automobilio „Ford Focus“ vidutinė kaina – 1 010 eurų.

Bausmės

A. V. išsilavinimas - vidurinis. Kas yra nelaisvė, žino. Teistas, bet seniai: 1990 ir 1995 metais. Tai nebeturėjo įtakos jo byloms, nes teistumas išnykęs. Už tai, kad apkūlė dėdę, pelnė 6 mėnesius viešųjų darbų, įpareigojant kas mėnesį neatlygintinai dirbti po 8 valandas visuomenės labui. Bausmę sumažinus vienu trečdaliu, A. V. viešuosius darbus dirbs 4 mėnesius. Įpareigojimas lieka tas pats.

Už tai, kad vairavo neblaivus, skirta 75 MGL (3 750 eurų) bauda, kurią, sumažinus vienu trečdaliu, liko 50 MGL (2 500 eurų) dydžio bauda. A. V. privalo sumokėti baudą per 2 mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos į vieną iš Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR Finansų ministerijos biudžeto pajamų surenkamųjų sąskaitų. Nesumokėjus per nurodytą laiką, bauda išieškoma priverstinai.

Taip pat A. V. skirta baudžiamojo poveikio priemonė: draudimas naudotis specialia teise (teise vairuoti kelių transporto priemones) dvejiems metams. Taigi, prisivirė košės A. V. Gi Klaipėdos teritorinės ligonių kasos civilinis ieškinys dėl 143,09 eurų žalos atlyginimo atmestas, kadangi A. V. žalą atlygino.


Straipsnio komentarai

..2020-06-20
Va čia irgi keistenybės, kur aiškinama nutylint ar kreipėsi nukentėjęs asmuo į policiją, ar jisai rašė pareiškimą, ar čia kaip maximoje viskuo pasirūpino raudonai kryžiučių atvejo vadybininkai. Matot tauragės raguotas herbas ant policijos uniformos rankovės. Ta virvutė suraityta taip kad tai ir yra tas protestantinių kryžiuočių simbolis žuvis. Nors tas "ribbons" kaip simbolį naudoja kur visur nereikia ir kur nereikia ir vakaruose ir rytuose pvz pink ribbon, kolorado juosteles, tt.. Lietuvoje tos juostelės ne taip naudojamos. Labiau visokios apyrankės, ženkliukai, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ot2020-06-20
kaip taip ranką kelt prieš giminaitį Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?