Gedulo ir vilties dienos minėjimas „Vilties laiškai – Laisvei“

2020-06-19, Tradicinių amatų centro Švėkšnoje informacija
Renginio akimirka. Danutės Gailiūnienės nuotr.
Renginio akimirka. Danutės Gailiūnienės nuotr.
Birželio 14-ąją Švėkšnoje buvo paminėta Gedulo ir vilties diena. Minint šią skaudžią sukaktį Švėkšnos Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios.

Dundančio traukinio garsas pasitiko jau kopiant į skausmo, kančių ir vilties alsuojantį Parakaunyčios kalną. Simboliška, kad renginys „Vilties laiškai – Laisvei“ prasidėjo nuo tremtinių poezijos. Juk, iš tremties parsivežta tiek daug lietuviškų eilėraščių, sukurtų šaltoje naktyje. Ko gero, lietuviai turi pačią turtingiausią kalinių ir tremtinių poeziją Europoje. Deja, tai skaudus pasididžiavimas.

Renginio metu teatralizuotomis miniatiūromis buvo perteiktos tremtyje rašiusių ir išgyvenusių žmonių mintys, skaitomi jų eilėraščiai. Skaitovai pasirinkti neatsitiktinai, jie atstovavo tam tikroms žmonių grupėms, atskleidžiančioms, kokie įvairūs, tiek amžiumi, tiek socialine padėtimi buvo tremtiniai – būsimasis mokinukas (Rapolas Binkulis), gimnazistas (Tomas Chockevičius), mokytoja (Ona Janušauskienė), kunigas (vikaras Antanas Putramentas), rašytojas (Alfonsas Šeputis), žmona, mama, mylimoji (Virginija Rukšnaitienė).

Skambėjo ir tremtinių dainos, kurias atliko Inkaklių folkloro ansamblis „Dainoriai“ (vad. V. Rukšnaitienė). Susirinkusieji pritardami niūniavo jiems žinomas melodijas. Šilutės r. savivaldybės tarybos narė Sandra Tamašauskienė prisijungė į kolektyvo gretas ir kartu su jais uždainavo, Tarybos nariai Žygimantas Kurlianskas ir Zigmantas Merliūnas dalinosi žinomais prisiminimais ir visiems susirinkusiems palinkėjo neužmiršti mūsų šalies istorijos, perduoti ją ateinančioms kartoms.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?