Sprendžiant tik vieną problemą – daugybė emocijų

2020-06-21, Svetlana Jašinskienė

Rambyno regioninio parko direktorės Dianos Milašauskienės inicijuotas susitikimas nuotoliniu būdu, pasak jos, praėjo sklandžiai. Ar taip mano visi virtualiame susitikime dalyvavę atstovai?

Į susitikimą buvo pakviesti Valstybės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktorius Albertas Stanislovaitis, Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, parko teritorijoje esančių bendruomenių pirmininkai. Nedalyvavo susitikime meras V. Bendaravičius, nors buvo pažadėjęs. Savivaldybei atstovavo Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėjas Valdemaras Dikmonas.

Prisijungimo prie virtualaus susitikimo prašėme ir mes, spaudos atstovai, tačiau direktorė nesuteikė galimybės, bet suteikė informaciją ir į kitą virtualų susitikimą tikino pakviesianti žurnalistus.

Pasak D. Milašauskienės, susitikimo tikslas buvo pristatyti regioninio parko aktualijas, rezultatus ir perspektyvas. Pasinaudodami proga, jos virtualiame susitikime dalyvavo A. Stanislovaitis, M. Karklelis buvo ne tik klausytojas, bet iškėlė bendruomenei aktualias ir opias problemas, kurios buvo minimos LRT televizijos laidoje „Nepažintas meras“, bet taip ir liko kaboti tarp žemės ir dangaus. Be to, atvykti ir spręsti susikaupusias problemas pasižadėjo pats aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. Tačiau jis taip ir nesurado laiko. Nors laidos metu atvykti pasisiūlė pats ir mėnesio laikotarpyje.

Ar susitikimas pavyko, buvo naudingas ir konstruktyvus, teiravomės jame dalyvavusiųjų.

Vilkyškių bendruomenės pirmininkės Eligijos Poškienės nuomone, vienas svarbiausių klausimų – dėl servituto kelio dalies, kurį užtvėrė, pasisavino Rambyno regioninio parko direkcija, turėtų būti priimtas logiškas sprendimas draugišku būdu. Pasak pašnekovės, dabar sprendžiant šį klausimą dominuoja principai.

Bitėnų kaimo bendruomenės pirmininkas Mindaugas Karklelis teigė, kad tokie susitikimai, kur vyksta kalbėjimas apie nieką, nenaudingi - laiko gaišatis. Pasak M. Karklelio, direktorė nepaiso žmonių nuomonės, tai kokiu tikslu inicijuoja tokius susitikimus. „Rengdami projektus išsakėme savo matymus, lūkesčius, o rezultatas - į vienus vartus, kaip visada“, - teigė M. Karklelis, nuogąstaudamas, kad vykdant projektus nupirktas turtas yra tiesiog sandėliuojamas ir nepanaudojamas pagal paskirtį. Parko direkcijoje yra nemažai dviračių, žoliapjovė-robotas, akėčios, tad kam šie prietaisai tarnauja, bendruomenės vardu teiravosi pirmininkas. Deja, atsakymo nesulaukė.

Pasak M. Karklelio, Savivaldybės atstovas susitikime dalyvavo nesusipažinęs su situacija, nors visos M. Karklelio išsakytos problemos nebuvo naujos. Visos jos nuskambėjo TV laidoje „Nepažintas meras“. Galime daryti prielaidą, kad laida populistinė, jei meras, siųsdamas vietoj savęs atstovą, nepriminė, kokias žmonių išsakytas problemas gvildeno laidoje. Juk ir pats Savivaldybės meras nuolat deklaruoja apie netinkamą bendravimą su Rambyno regioninio parko direkcija. 

Rambyno regioninio parko direktorė D. Milašauskienės nuomonė apie virtualų susitikimą kitokia. Anot direktorės, jis pavyko. Bitėnų kaimo bendruomenės pirmininkas M. Karklelis susitikime uždavinėjo klausimus, nesusijusius su susirinkimo tema. Išsakė pretenzijų apie projekto metu ne ten, kaip buvo numačiusi bendruomenė, įrengtus takelius, kalbėjo apie kelią. Pasak direktorės, koks yra parengtas techninis projektas, taip jis ir įgyvendinamas. O parengti jį reikia pagal teritorijų planavimo rekomendacijas. Pageidavimus išpildyti, kad prie Bitės upės einantis takelis būtų ant polių, virš vandens, tiesiog trūko lėšų. Pasak direktorės, dėl to, kad takelis ne toks, kokį norėjo matyti bendruomenė , niekas nenukentėjo.

Klausantis abiejų pusių, žinoma, žavi takelis virš vandens, ant polių. Ir ar rengiant technines projekto sąlygas to neįmanoma numatyti finansiškai? Ir kam tuomet teiraujamasi nuomonės, o po to į ją neįsiklausoma arba neinformuojami tie, kurie nuomonę pareiškė, jog taip, kaip norite neišeina. Žodžiu, kur trūksta informacijos, visur abejojama skaidrumu.

Apie regioninio parko užtvertą servituto kelią direktorė patikino, kad šią problemą spręs su Valstybės  saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pagalba. Kitaip tariant, servitutą užtvertam keliui žadėjo panaikinti, nes tas kelias neveda į jokį kitą objektą, o tik į Rambyno regioninio parko direkciją. O į visus kitus lankytinus objektus galima nuvažiuoti kitais keliais.

Vis dėlto šiuo metu ginčų objekto - kelio 4229 dalis - yra servitutinė ir neteisėtai užtvertas, užgrobtas Rambyno regioninio parko direkcijos.

Direktorės D. Milašauskienės nuomone, Pagėgių savivaldybės administracijos bendravimo su Rambyno regioninio parko direkcija niekad nebuvo. Pasak direktorės, kitos savivaldybės maloniai kviečia regioninių parkų atstovus pristatyti metų veiklos ataskaitas, kaip, pvz., suteikia tokią galimybę policijos komisariatui. Rambyno regioninio parko direkcija nė karto nebuvo pakviesta.

LRT televizijos laidoje „Nepažintas meras“ išsakytos problemos, pasak direktorės, kažkoks nesusipratimas, nesąmonė... „Visa tai įžvelgiu kaip visuomenės kiršinimą“, komentavo situaciją D. Milašauskienė.

Paskambinome Valstybės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktoriui Albertui Stanislovaičiui ir pasidomėjome apie susitikimo naudą. „Taip, kad situacija turi konfliktinį atspalvį, žinojau, tačiau visa tai buvo užvaldę emocijos. Žinote, kai kaimynai kartais pykstasi ir jau seniai pamiršę priežastį dėl ko, tiesiog pykstasi iš inercijos. Tačiau situaciją stebėsime ir stengsimės priimti konstruktyvius sprendimus. Deja, kad regioninių parkų tarnybos ne visada palankios parko teritorijose gyvenantiems žmonėms, taip jau yra. Manau, kad tokius susitikimus reikia organizuoti dažniau ir problemos spręsis greičiau. Mano manymu, iš daugybės išsakytų vienos bendruomenės pirmininko priekaištų, spręstinas buvo tik vienas klausimas, visa kita - emocijos“, - komentavo A. Stanislovaitis.


Straipsnio komentarai

kuriam2020-06-23
vietiniam patiktų, kad atėjūnai eismą pradėtų reguliuoti jų kieme? Ar pagėgiškiams patinka atėjūnų valdžia?
Kita vertus, šiame krašte dauguma pokario atėjūnai ir jų palikuonys.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyres2020-06-23
Akivaizdu, kad TV laida užsakomoji, siekiant atmokėti už tai, kad Parko direkcija, nuo seno neleidžia jame šeimininkauti vietiniam ,,veikėjams'' su savivaldybės ,,stogu''. Įdomu, kodėl TV laidoje niekas nepaklausė, kaip reikalai su baseinu, laisvąja ekonomine zona, emigracija, bedarbyste it etc?.. Tai netiko mero scenarijui?.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
paveikslų sodą 2020-06-22
reikėjo steigti prie direkcijos, ar kitoje vietoje...kodėl steigėte prie mėšlidės.? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Dėl TV laidos2020-06-22
Ji tiesiog puikiai parodo veikėjų mentalitetą.
Išeina taip, kad paveiskslų sodo gale labai tiktų mėšlidė. Kaip rėminė kompozicija. Gal ir plenerą jos sienom apipiešti veikėjų portretais galima būtų organizuoti. Būtų gražaus bendradarbiavimo pavyzdys. Ir aromatas unikalus būtų.
Geriau suprasti laidos idėją padėtų ir konteksto žinojimas... kas nelegaliai pastatytą pirtį turėjo nugriauti? ...kam priklausantys pamatų likučiai prie gandrų kolonijos buvo ,,netyčia,, buvo padidėję?
Žodžiu regioniniam parke trūksta tvarkos ir teisingumo. Tiesa jos (TT) pavadinimas pastaruoju metu mutavo..
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Dėl TV laidos2020-06-22
Ji tiesiog puikiai parodo veikėjų mentalitetą.
Išeina taip, kad paveiskslų sodo gale labai tiktų mėšlidė. Kaip rėminė kompozicija. Gal ir plenerą jos sienom apipiešti veikėjų portretais galima būtų organizuoti. Būtų gražaus bendradarbiavimo pavyzdys. Ir aromatas unikalus būtų.
Geriau suprasti laidos idėją padėtų ir konteksto žinojimas... kas nelegaliai pastatytą pirtį turėjo nugriauti? ...kam priklausantys pamatų likučiai prie gandrų kolonijos buvo ,,nety
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tai va2020-06-21
kur ale direkcija, ten dirbtinės problemos.
Ir be direkcijos tvarka buvo. Kam reikalinga ta direkcija? Algom gauti? Susireikšminus trukdyti normaliam gyvenimui?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-06-21
jų didenybės ostapininkai nesuteikė galimybės dalyvauti susitikime spaudos atstovams. Nors tai nesusitikimas. Niekas su nieku nesusitiko. Bet tame ir esmė kad čia lenda jau kažkokios labai aštrios raguotų buratinų nosys iš to stebuklingo "ryšio" maišo kuris čia visiems maišo viską tame tarpe ir protą. Tad jeigu ir nesuteikė "galimybės" tai dar nereiškia kad nedalyvavo kaip lygi su visais likusiais, tame tarpe ir tuo "nepažintu meru". Ką reiškia nepažintas? Nu čia kalba eina apie žindymus, junkinimus, ankstukus, neišnešiotukus, tt. Tik sunku suprasti ar jie žindo merą ar meras yra kažkokia žindyvė. Nu kad ir ta priespaudos atstovė atrodo tokia protinga, tokios galindos jos plunksnos, bet apsisukusi kiaušinius ant medžių kabina. Neina suprasti tokio elgesio. Visiškai neadekvatus ir neprognozuojamas. Kuo skiriasi kiaušinių kabinimas ant medžių ir sienų terliojimas su išmatomis? Nežinau. Atseit mano šaldytuvas kaip noriu taip dažau. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?