Vaikų vasara: į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis stovyklą ar programą?

2020-06-24, smm.lt

Šiemet vaikų vasaros stovykloms skiriama rekordinė lėšų suma: apie 4 mln. Eur valstybės ir savivaldybių lėšų. Iš jų 2,5 mln. Eur Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskirstė savivaldybėms papildomai, dėl pandemijos neįvykus Moksleivių dainų šventei.

Kaip ir kasmet, vaikams siūlomas poilsis stacionariose ir dieninėse stovyklose. Taip pat savo duris atveria ir nemokamas edukacines programas siūlo įvairios kultūros, švietimo, kitos viešosios įstaigos.

Stacionarios stovyklos

Valstybė ES lėšomis remia vaikų vasaros poilsį 18 stacionarių stovyklų prie jūros ir kitose šalies vietose. Kasmet stovyklos atrenkamos konkurso būdu, vertinant jų siūlomas edukacines programas – kad būtų užtikrintas ne tik vaikų saugumas, bet ir kokybiškas neformalusis švietimas.

Visiems mokiniams gali būti dengiama 30 proc. tokių stovyklų kainos. Socialiai remiamų šeimų vaikams ir vaikams, turintiems negalią, kompensuojama 95 proc. stovyklos kainos.

Didelę stovyklų įvairovę siūlo ir kiti neformalaus švietimo teikėjai: nevyriausybinės organizacijos, privačios įstaigos.

Dienos stovyklos

Tai viena populiariausių vaikų neformalaus švietimo formų vasarą. Jas siūlo tiek privatūs teikėjai, tiek savivaldybių įstaigos – jos gali būti ir nemokamos, nebent tėvams tektų mokėti už maitinimą.

Dienos stovyklos pasižymi didele tematine įvairove: nuo sporto iki mokslo eksperimentų. Tai gali būti ir kaip mokslo metais lankyto būrelio pratęsimas, ir kaip visai nauja veikla. Dienos stovyklas gali rengti ir mokyklos.

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Prisidėti prie vaikų edukacijos vasarą kasmet kviečiamos ir bibliotekos, muziejai, kultūros centrai bei kitos įstaigos, kurios turi galimybę vaikams suteikti erdvę aktyviai veiklai. Tai nėra dieninės ar stacionarios stovyklos, kurios siūlo savaitės ar ilgesnę programą. Čia užsiėmimai rengiami tam tikromis valandomis, vaikas jose paprastai nepraleidžia visos dienos, neorganizuojamas maitinimas, nėra stovykloms įprastos dienotvarkės. Šios veiklos visada yra nemokamos.

Per birželį užsiregistravo 220 nemokamų educinių erdvių, jų žemėlapis skelbiamas čia.

Ką svarbu žinoti renkantis stovyklą?

Už stovyklų veiklos kokybę atsako jų organizatoriai, kuriems keliami saugumo, higienos, darbuotojų kvalifikacijos ir kiti reikalavimai.

Prieš sudarant sutartį su stovykla tėvams patariame pasidomėti:

• Kokia stovyklos edukacinė programa, gyvenimo sąlygos, aplinka
• Ar stovyklos darbuotojai, kurie dirbs su vaikais, turi pedagogo kvalifikaciją arba yra išklausę pedagoginių ir psichologinių žinių kursą
• Ar stacionari stovykla turi Visuomenės sveikatos centro leidimą ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą pažymėjimą
• Ar maitinimas stacionarioje stovykloje bus organizuojamas ne rečiau kaip keturis kartus per dieną.


Straipsnio komentarai

..2020-06-25
Matot jau pats ministerijos pavadinimas išsiduoda kažką apie karinės propagandos dvikalbystės keistenybes. Mokslas ir švietimas yra tokios viena su kita nesusiejusios sritys jog tam kad nesusimeluoti net ministerijos pavadinime tai reikalinga pabrėžti. Ar galima šviesti jau šviesoje jau apsišvietusius? Galima, bet tada gaunasi sviestuotas sviestas. Ar galima mokinti mokytus? Galima, bet čia ta pati situacija kur kažkokia kalė pribėgusi prie stelmužės ąžuolo bandytų lenkti tą medelį, nes taip išmoko kažkur. Ir kas įdomiausia tai kalei labai gerai sekasi. Kiek belenktyniauja su tuo stelmužės ąžuolu nesvarbu kokiose distancijose ta kalė visada laimi. Tame ir esmė kad su "švietimu" kalba ir eina apie tamsuolius - "black lives matter" pedofilų klaną. Kalba eina ne apie odos spalvą, bet apie vidinį grožį, kur jie iš vidaus išmarginti spalvotomis dėmėmis atspindinčiomis visą vaivorykščių spektrą. Mirtinos nuodėmės. Tad jie nesilegia nelogiškai aiškindami kad jų gyvenimas turi prasmę. Tas gyvenimas reikalingas vykdant siunčiant į 6 pėdų žemaitines komandiruotes. Kitas variantas kad "švietimas" tai turima omenyje kažkokios spec telekomunikacijos, valstybinis ryšys, tt kur švytima ir švitinama panašiai kaip tame filme "švytėjimas". Jeigu versti į anglų kalbą "švytėjimas" ir "švietimas" gali būti išversta kaip "shining". Matot lietuvoje jie statė ir televizijos bokštą lygiagrečiai su ignalinos atomine elektrine. Bet ar tai susieta niekas nieko nežino. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?