Trukt už vadžių, vėl iš pradžių...

2020-06-26, Romualdas Danielius MAŽUTIS
„Džiugo“ vartininkas Marius Paukštė skrydyje nesėkmingai bandė atmušti Roberto Šmito smūgį. S. Gvildžio nuotr.
Taip sakoma, kai pradėtas darbas dėl kažkokių priežasčių nutrūksta, o vėliau vėl atgaivinamas. Panašiai nutiko su šių metų futbolo sezonu, kurį porai mėnesių sustabdė koronavirusas. Futbolo klubas „Šilutė“ (vyr. treneris Svajūnas Česnulis, asistentas Tadas Kazlauskas, vadovas Romualdas Taršauskas, administratorius Vidas Augustinavičius) pavasarį jau buvo pasiruošęs Lietuvos futbolo federacijos II lygos Vakarų zonos pirmenybėms, tačiau įdėtas darbas, nors vėjais nenuėjo, įnešė netikėtų pataisų bei nežinomybės dėl oficialiojo sezono pradžios. Naujas startas šios lygos komandoms duotas birželio 12 dieną.

Komandos: senbuviai ir naujokai

II lygos Vakarų zonos komandų pirmenybėse dalyvauja 12 klubų. Pusę jų senbuvės (Radviliškio „Radviliškis“, Gargždų „Banga B“, Telšių „Džiugas B“, Plungės „Babrungas“, Joniškio „Saned“, Šilutės „Šilutė“), pusę – naujokės (Klaipėdos „Atlantas“, „Rosa“, „Neptūnas“, Tauragės „Tauras“, Šiaulių FA „Šiauliai B“, Šiaulių „Juventa-99“). Trys uostamiesčio klubai, dvi Šiaulių komandos, pernykštis čempionas „Radviliškis“, „Banga B“, „Džiugas B“, „Tauras“, „Šilutė“ – daugelis jų mato save prizininkų gretose.

Mėgėjiškais pagrindais suburta FK „Šilutės“ rinktinė, praėjusį sezoną parodžiusi neblogą žaidimą, nors turi sudėties problemų dėl žaidėjų kaitos, niekam nebus „saldus“ varžovas, nes yra kovinga, atkakli. Bet ir pamariškių tas pat laukia: niekas lengvai taškų neatiduos. 2020-ųjų futbolo sezonas žada būti įdomus.

Šiauliuose – be įvarčių

Šiaulių „Juventa-99“ (vyr. treneris Arvydas Kšivickas) birželio 12 dieną 1-ojo turo rungtynėse savo vejoje priėmė „Šilutę“. Šilutiškių sudėtis: vartininkas Augustas Šteinys (nr. 33), gynėjai Arvydas Miklovis (nr. 4), Evaldas Užkuraitis (nr. 9), Julius Užkuraitis (nr. 5), Tadas Kazlauskas (nr. 12), Giedrius Ratkus (nr. 25), Tomas Čeliauskas (nr. 23), Zigmantas Butkus (nr. 14), Einoras Dedurkevičius (nr. 26), saugai Martynas Vekteris (nr. 11), Paulius Kriščiūnas (nr. 6), Donatas Vismantas (nr. 22), puolėjai Darius Paldauskas (nr. 13), Martynas Golubovskis (nr. 21), Robertas Šmitas (nr. 17), Vilius Giedraitis (nr. 19), Andrius Marcinkevičius (nr. 8).

Žinoma, trenerio valia keisti žaidėjo poziciją pagal savo sumanytą žaidimo planą ar dėl įvykusių įvairiausių rungtynių peripetijų (žaidėjų traumos, jiems parodytos geltonos kortelės, sportinės formos svyravimai). „Šilutės“ garbę gins ir Martynas Agintas, Aivaras Bagdonas, Arnas Činauskas, Martynas Draukšas, Justas Milius, Artūras Normantas, Justas Raziūnas, Ainius Savickas, Rokas Sirtautas, Robertas Sūdžius, Kostas Vilkys ir Tadas Vitkauskas.

Rungtynės Šiauliuose buvo itin atkaklios. Nemažai dvikovų dėl kamuolio baigdavosi šiurkščiais žaidimo taisyklių pažeidimais. Abiejų ekipų futbolininkams aikštės teisėjas parodė ne vieną geltoną kortelę. Pirmas turas, niekas nenori ir dar neįprato pralaimėti, todėl kovos aikštėje buvo daugiau nei gero žaidimo.

Pasak šilutiškių vyr. trenerio S. Česnulio, komandos tesukūrė po vieną „mirtiną“ progą įvarčiams pasiekti. Pirmame kėlinyje jos neišnaudojo V. Giedraitis, sukirtęs kamuolį į aikštės šeimininkų vartininką. Šiauliečiai atsakė tuo pačiu. Nulinis rungtynių rezultatas atitiko žaidimo turinį. „Juventa-99“ ir „Šilutė“ užsidirbo po tašką.

2-ojo turo rungtynės vyks birželio 19-20 dienomis. Šį šeštadienį „Šilutės“ laukia sunkios rungtynės Radviliškyje su iškart į priekį išsiveržusiu turnyrinės lentelės lyderiu „Radviliškiu“.

„Radviliškio“ premjera namuose ir naujokų skirtingi debiutai

Tą pačią dieną Telšių „Džiugas B“ namuose pralaimėjo pirmenybių naujokui Klaipėdos FC „Neptūnui“ – 0:2. Abu įvarčiai į žemaičių vartus įmušti po pertraukos. Juos pelnė „Neptūno“ gynėjai Aurimas Skurdelis ir Paulius Juška.

Birželio 13 dieną FK „Atlantas“ įveikė svečius iš Tauragės. „Tauras“ pralaimėjo rezultatu 2:1. Tą pačią dieną „Radviliškis“ namuose sutriuškino Joniškio „Saned“ – 9:0. Pernykščio sezono autsaideris „Saned“ iškart krito duobėn. Birželio 14 dieną FA „Šiauliai B“ rungtynių pabaigoje palaužė Plungės „Babrungą“ – 2:0. Pirmas įvartis į svečių vartus krito 81-ą žaidimo minutę. Pasižymėjo FA (futbolo akademija) auklėtinis, puolėjas Mantas Pikčiūnas. Rezultatą padvigubino gynėjas Deividas Puodžiūnas. Beje, 42-ą rungtynių minutę teisėjas pašalino iš aikštės „Babrungo“ žaidėją Martyną Turskį.

Klaipėdos FK „Rosa“ namuose pralaimėjo Gargždų „Bangai B“ – 1:3. Iš aikštės buvo pašalintas svečių gynėjas Gustas Gumbaravičius.

Trimitus pūtė žemaičiai

Praėjusį antradienį FK „Šilutė“ savo vejoje žaidė „Hegelmann“ LFF taurės rungtynes su praėjusių metų šalies I lygos nugalėtoju Telšių „Džiugu“ (vyr. treneris Marius Šluta). Į stadioną, kuriame pradėti dirbtinės aikštės darbai, subuvo nemažai futbolo aistruolių. Telšių „sirgaliai“ atsivežė trimitus. Muzikantams teko ilgokai patylėti saulėkaitoje Rytų tribūnoje.

Pirmasis rungtynių kėlinys baigėsi taikiai, nors taikos aikštėje nebuvo – 0:0. Nors, vartojant bokso terminus, komandos priklauso skirtingo svorio kategorijoms („Džiugas“ – profesionalų klubas, turintis atskirus trenerius fiziniam pasiruošimui, vartininkų paruošimui, „Šilutė“ – mėgėjų), šilutiškiai iki pertraukos ne tik sėkmingai griovė svečių atakas, bet ir patys bandė „nuginkluoti“ žemaičių vartininką Marių Paukštę. Mariui teko net paskraidyti šuolyje, atmušant šilutiškio puolėjo Roberto Šmito smūgį.

Bandė apšaudyti svečių vartus ir kiti pamariškiai, deja, netaikliai. Svečiai, turintys savo gretose kelis legionierius iš Brazilijos, Japonijos, Ukrainos, žaidimo iniciatyvą perėmė nuo pat antrojo kėlinio pradžios, kai įmušė du greitus įvarčius. Pasižymėjo Domantas Šluta ir 11 metrų baudinį realizavęs Davydas Arlauskis – 0:2. Tuomet ir suskardėjo svečių trimitai. Tie garsai, regis, pravertė ir pamariškiams. Jie, bandydami išsigelbėti, metėsi mūšin banga. Kairiuoju aikštės kraštu prasiveržęs Martynas Vekteris pavojingai skersavo kamuolį į svečių baudos aikštelę, o per kitą ataką R. Šmitas sušvelnino rezultatą – 1:2.

Praleistas įvartis neišmušė iš vėžių „Džiugo“ – svečiai pradėjo ilgiau kontroliuoti kamuolį ir rungtynėms besibaigiant po kampinio užtvirtino pergalę – 1:3. Įvartį pelnė ukrainietis Konstantyn Shults. Likus žaisti apie dvi minutes teisėjas Donatas Rumšas (Palanga) parodė raudoną kortelę Zigmantui Butkui. FK „Šilutė“ iškrito iš taurės varžybų. Bet ar galėjo būti kitoks dvikovos rezultatas tarp „meškos“ ir „briedžio“?