Sporto žurnalistas ir komentatorius didžiuojasi Pagėgiais

2020-06-27, Svetlana JAŠINSKIENĖ

Pagėgiškiai pakelta galva gali sakyti „mūsiškis“, kuomet išgirsta sporto komentatoriaus, žurnalisto Nerijaus Kesmino pavardę. Mat Nerijus gimė bei augo Pagėgiuose ir iš čia studijuoti išvyko į Vilnių.

Nuo tada Nerijus save vadina Vilniaus pagėgiškis. „Neįsivaizduoju savęs be Vilniaus, nes tai man pats gražiausiais pasaulio miestas, bet visada didžiuojuosi Pagėgiais – savo gimtuoju miestu“, - sakė pašnekovas.

N. Kesminas - Lietuvos sporto žurnalistas ir komentatorius, dvylika metų dirbęs dienraštyje „Lietuvos rytas“. Nuo 1994 metų komentuoja sporto varžybas įvairiuose televizijos kanaluose. Jis komentuoja daugiausia futbolo varžybas: UEFA Čempionų lygos, Lietuvos futbolo rinktinės, pasaulio ir Europos futbolo čempionatus, rečiau – krepšinio varžybas. Pats N. Kesminas žaidžia futbolą mėgėjiškose komandose.

Aistra sportui gimė vaikystėje. Ir, pasak, pašnekovo, tai labai natūralu: „Augome be kompiuterių, telefonų, kitų aparatų, tad vos parėję iš mokyklos kuprinę į šoną ir į lauką spardyti kamuolio. Ir taip nuo ryto iki vakaro“, - paprastai aiškina Nerijus.

„Studijuodamas žurnalistiką praktiką atlikau laikraštyje „Pamarys“. Tai pirmasis laikraštis, kuriame publikuotas pirmasis mano straipsnis apie sąjūdį. Rašydamas apie sportą Nerijus sporto įvykių „nevynioja į vatą“ ir už tai yra populiarus. „Smagu, kuomet draugai ar kolegos sako: „Na, tu pavarei“. Tuomet straipsnis pavyko“, - sako Nerijus.

Praėjusiais metais Vaidas Čeponis pakvietė organizuoti proto mūšį Pagėgių krašte esančioje kavinėje „Senasis Rambynas“. „Labai maloniai praleidome laiką, bet, deja, dėl laiko stokos iki Pagėgių taip ir neatvažiavau. Nors Pagėgiuose, senelių namuose, gyvena mano teta Danutė. Gaila, bet per įtemptą dienotvarkę negalėjau drauge su pagėgiškiais paminėti Pagėgių miesto stadiono ir Pagėgių futbolo 95-mečio, kuomet gavau kvietimą iš bendruomenės pirmininko Edmndo Inciaus. Bet apie Pagėgių stadioną išlikę patys geriausi prisiminimai. Pamenu, dar mano vaikystės laikais, kuomet mano tėtis žaidė futbolą už Pagėgių komandą, o aš buvau aistringas sirgalius ir žiūrovas, šį stadioną labai vertino ir gyrė, kaip vieną iš didžiausių stadionų. Smagu, kad jis tebėra“, - pasakojo N. Kesminas.

Pabandžius išpešti pažadą, kad Nerijus ras savo užimtoje dienotvarkėje laiko atvykti į asociacijos „ Pagėgių bendruomenė“ organizuojamą futbolo turnyrą sužaisti futbolą su Pagėgių veteranais, Nerijus nepažadėjo. Mat mėgsta laikytis žodžio, o niekada negali žinoti, kas įvyks įtemptoje dienotvarkėje.

„Noras yra didelis, nes dar nemažai draugų, klasiokų gyvena Pagėgiuose ir kartais juos aplankau. O jei tenka kažkam iš keliaujančių bičiulių papasakoti apie Pagėgių kraštą, su pasididžiavimus pasakoju apie Rambyną“, - teigė Nerijus.

Apie savo asmeninį gyvenimą žurnalistas kalba nedaug. Pasak Nerijaus, dvi iširusios santuokos – ne priežastis girtis. Bet labai didžiuojasi savo atžalomis, suaugusiu sūnumi bei dviem paauglėmis dukromis, su kuriomis šiltai bendrauja ir mėgsta įvairiausias pramogas.


Straipsnio komentarai

..2020-06-28
ne pagėgiškis. ne iš pagėgių. jugi pats sako kad "mūsiškis". ir šiuo atveju nėra net ką kulti su šitais asmenybės kulti. nėra jokių baltų ar žirnių. tik galingai plunksnuoti būtigeidžiai glostantys kamuolinių gaujos savimeilę ir treningines gražulio kelnes. nesvarbu kur jie nusibrexitina jie iš karto stebuklingai pavirsta žydinčiais vienybėje vietos "vietiniais" vietininkais.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Monika2020-06-27
Būtų labai malonu sutikti Pagėgiuose per futbolo turnyrą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ooo2020-06-27
Nebūčiau pagalvojęs Jog Kesminas ir PAgėgių kilęs Komentaras patinka Komentaras nepatinka