Nuo liepos 1-osios aplinkosaugos pareigūnai turės teisę patikrinti medžiotojų blaivumą

2020-07-01

Birželio 26 d. Seimas pritarė Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo pataisoms patikslindamas nuostatas dėl aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnų teisės tikrinti esant įtarimams dėl neblaivumo ar apsvaigimo medžioklėje dalyvaujančių medžiotojų neblaivumą ar apsvaigimą. Įstatymas įsigalioja liepos 1 d.

Įstatyme įtvirtinta, kad aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai, įtardami, kad medžioklėje dalyvaujantis medžiotojas yra neblaivus ar (ir) apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, turi teisę tikrinti, ar jis yra neblaivus ar apsvaigęs, taip pat esant įtarimų dėl neblaivumo ar apsvaigimo, kai medžioklėje dalyvaujantis medžiotojas nesutinka tikrintis dėl neblaivumo ar apsvaigimo, ar užfiksavus, kad asmuo yra neblaivus ar apsvaigęs, turi teisę neleisti šiam medžiotojui dalyvauti medžioklėje.

Įstatymas taip pat papildytas nuostata, reglamentuojančia, kad, siekdama užtikrinti teisėtumą ir teisėtvarką aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių naudojimo srityje, aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę vykdanti institucija ir aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai atliks ir valstybinę saugomų teritorijų kontrolę aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių naudojimo srityje.

Taip pat nustatyta, kad valstybinę kontrolę vykdanti institucija ir aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai, kai yra pagrindas manyti, kad viešasis interesas pažeistas aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių naudojimo srityje, kreipsis į teismą dėl viešojo intereso gynimo, išskyrus atvejus, kai viešasis interesas pažeistas dėl Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos veiksmų ar neveikimo. Tais atvejais, kai viešasis interesas pažeistas dėl Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos veiksmų ar neveikimo, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos kreipsis į prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo.

Šaltinis – lrs.lt


Straipsnio komentarai

Antanas2020-07-02
https://beinitas.lt/ Komentaras patinka Komentaras nepatinka
dabar2020-07-01
dabar belekoks tikrintojas turės teisę trukdyti medžioklę Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tikrinamieji turi teisę2020-07-01
patikrinti tikrintojų blaivumą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-07-01
nelabai eina suprasti kas čia per žodis "pareigūnas" jeigu atseit tik nuo liepos 1 dienos tie "pareigūnai" įgaus teisę imtis kažkokių tai priemonių pamačius girtą su ginklu šlitinėjantį "medžiotoją". Reikia suprasti kad prieš tai tie pareigūnai būdavo išmokinti labai stipriai žiūrėti pro pirštus. Pareigūnai tik prižiūrėdavo ar kas neateina kai medžiotojai girtuokliauja. palinkėdavo "į sveikatą" ir glosto vienas kitam gražulio kelnes atokiuose miško bokšteliuose. Ir vis tiek naudojamas tas pats žodis. Ir prieš tai buvo pareigūnai ir dabar yra pareigūnai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
PINIGAI VISKĄ UŽTUŠUOJA NET IŠ NEBLAIVAUS BLAIVĄ PADARO 2020-07-01
JEI JIE TAIP TIKRINTŲ NEŠAUDYTU VIENI KITIEM Į KOJAS IR NEPASAKOTU PASAKAS TIPO ŠOVIAU Į ŠERNA O PATAIKIAU Į PLAUTĮ AR ŠOVIAU Į BRIEDĮ O PATAIKIAU Į ŽMOGŲ MANIAU KAD ZUIKIS Komentaras patinka Komentaras nepatinka