Saulės ir vėjo gaminama elektra – jau ir privačiame kieme

2020-07-02, Sergėjus GVILDYS
Saulės ir vėjo jėgainės fizinio asmens kieme – naujas derinys, mažinantis kaštus energijos gavybai.
Saulės ir vėjo jėgainės fizinio asmens kieme – naujas derinys, mažinantis kaštus energijos gavybai.

Įsibėgėjant atsinaujinančių energijos šaltinių įrengimui, Pagrynių gyventojas Robertas Tirevičius kartu su UAB „Energetikos objektų statyba“ vykdo eksperimentą, kurio metu mėginama suderinti elektros gavybą saulės baterijomis su vėjo jėgaine privataus gyvenamojo namo kieme. Tai tapo įmanoma ir todėl, kad valstybė remia fizinius asmenis finansiškai programoje „Finansinių priemonių taikymas gaminantiems vartotojams didinant atsinaujinančių energijos išteklių socialinį prieinamumą“.

Eksperimento užuomazga

Apsilankius R. Tirevičiaus kieme, už ūkinio pastato galima pastebėti neįprastą statinį: stiebą su turbiną primenančią sparnuote, kuri sukasi pučiant net menkiausiam vėjeliui. Tai vėjo jėgainės elementas, kuris skirtas gaminti elektrą vėjo pagalba. Be šio įrengimo dar ant ūkinio pastato stogo sumontuotos saulės jėgainės elementai. Darbus atliko gerai žinomo šilutiškio, kandidatuojančio į Lietuvos Respublikos Seimą, Audriaus Endzino įmonė.

UAB „Energetikos objektų statyba“ sumontuotomis saulės jėgainėmis džiaugiasi ne vienas kraštietis. Tačiau nemokamą elektros energiją saulės jėgainėmis galima pasigaminti tik vasarą.

„Ateina pakankamai ilgas šaltasis periodas: rugsėjo-kovo mėnesiai, kuomet saulės energijos gamyba labai apsiriboja ar net sustoja. O elektros energijos poreikiai gyventojui išauga“, – sakė A. Endzinas. Todėl ir kilo idėja suderinti du energijos gavybos šaltinius.

Energijos saugojimas kainuoja

Vasaros metu galima pasigaminti perteklinės elektros energijos ir ją saugoti elektros skirstymo operatoriaus saugykloje. Tačiau tai kainuoja apie trečdalį parduodamos elektros kainos. „Todėl kilo sumanymas, kad galima pasigaminti elektros energiją tuo metu, kai pamario kraštą dažniau aplanko vėjai“, – dalijosi mintimis A. Endzinas.

Įrengtoji vėjo jėgainė yra 2 kilovatų galingumo. Jos elektros gavyba yra derinama su 15 kilovatų galingumo saulės jėgaine. Taip tikimasi, kad suderinus du įrenginius bus gaunamas reikalingas kiekis elektros energijos ištisus metus. Tokiu būdu atsiranda galimybė išvengti kainuojančio elektros energijos saugojimo. Ypač aktualu žiemos mėnesiais, kai elektros poreikis gerokai išauga šildant būstą. Jau vyksta matavimų ir skaičiavimų procesas ir energetikų vadovas A. Endzinas tikisi greitu laiku pasiūlyti savo klientams įdomių ir naudingų sprendinių.

Valstybė kompensuoja išlaidas

O tiems, kurie dar tik galvoja apie saulės jėgainės įsigijimą, A. Endzinas primena, jog dar galima pasinaudoti valstybės parama, kurios dydis vienam asmeniui yra 3 810 eurų. Kompensacinės išmokos teikiamos fiziniams asmenims po kvietimo teikti projekto registracijos formas sudariusiems paskolos sutartis su finansų ar kredito įstaiga su pradiniu iki 30 proc. įnašu iki 10 kW galios saulės elektrinėms, skirtoms elektros energijos gamybai namų ūkio reikmėms, įsirengti.

Daugiau informacijos apie saulės jėgainių įrengimą ir valstybės paramą joms įsigyti bus suteikta kreipiantis tiesiogiai į UAB „Energetikos objektų statyba“ adresu: Nemuno g. 12A, Šilutė, tel. +370 441 54 264 arba +370 655 41 321.

Užs. Nr. 2020/06/26-01


Foto galerija

Energetikos įmonės vadovas A. Endzinas sveikina R. Tirevičių, sutikusį eksperimentuoti su elektros energijos gamybos priemonėmis.

Straipsnio komentarai

Olis2020-07-03
Valstybė galėtų ir daugiau kompensuoti, o likusią dalį kaip nors paskirstyti išsimokėtinai, manau taip būtų geriausia. Išsimokėtum iš to atsiperkamumo. Gaila jog turtingiems žmonėms toks taupymas skirtas, o tie kurie neturi kišenėje tų keletos tūkstančių, negali net pasvajoti apie pigesnę elektrą Komentaras patinka Komentaras nepatinka
gfhjhjkhl2020-07-03
Nu toks suvalkietiškas reklaminis straipsnis
Viename tame pačiame straipsnyje reklamuojama ir būsimas kandidatas į Seimą Enzinas ir UAB Energetikos objektų statyba ir saulės bei vėjo energetika.
Kažkoks kišmišas sakyčiau gavosi gerbiami Šilokarčemos marketologai....
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Judita 2020-07-02
Reklamuoja direktorius ir jo pavaduotojas na kazkaip keista ar kazka nesuprantu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
prognozė abejotina2020-07-02
Su didžiausiu antkainiu įsigyjate įrangą (parama dėl akių dūmimo)...Jūsų įranga pagamintą elektros energijos perteklių ale pasaugo, parduodami keliariopa kaina vartotojams...už ale pasaugotą elektros energiją jūs mokate brangiau, nei rinkos kaina.
Šita šaraškino kontora visais atvejais pelnosi iš jūsų.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-07-02
nei gėdos nei sąžinės pas rubikonus. jugi nėra jisai tik paprastas gyventojas. jeigu tikėti jo facebook tai jis direktoriaus pavaduotojas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?