Traksėdžių darželinukai keliavo gamtos takais

2020-07-05, Vida Pozniakovienė, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Traksėdžių filialo bibliotekininkė
Daugelis atpažino ąžuolą, pušį, eglę bei vardino kitus žinomus medžių pavadinimus. Autorės nuotr.
Daugelis atpažino ąžuolą, pušį, eglę bei vardino kitus žinomus medžių pavadinimus. Autorės nuotr.

Vasara vaikams dovanoja visokių pramogų, bet ir bibliotekos jie neužmiršta. Saulėtą ir gražų birželio 19-osios rytą Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Traksėdžių filialo bibliotekininkė Traksėdžių darželinukus pakvietė į gamtą.

Pirmiausia supažindino su knygelėmis apie gamtą: Zigmanto Gudžinsko „Lietuvos gamta“ bei Selemono Paltanavičiaus „Eime į gamtą“. Šiose knygose rašoma apie paukščius, drugelius, vabzdžius, miškus ir pievas. Leidiniai gausiai iliustruoti patraukliais, nuotaikingais, suprantamais piešiniais ir nuotraukomis.

Paskaitę knygeles vaikai vaikščiojo po pušyną. Daugelis atpažino ąžuolą, pušį, eglę bei vardino kitus žinomus medžių pavadinimus. Išbraidę pievas tik vieną kitą augalą tikruoju vardu galėjo pavadinti. Nesunku buvo surasti aguoną, dobilą, rugiagėlę, pienę. Darželinukai žaidė žaidimą „Gamtos dovanų paieškos“. Tai nesudėtingas, tačiau puikus žaidimas, skatinantis vaikus tyrinėti gamtą, pažinti formas ir spalvas. Gamtoje reikėjo surasti nurodytas gamtos dovanas: lapus, kankorėžius, akmenukus, žoleles, kažką geltono, žalio, balto ir kažką apvalaus. Vaikai su entuziazmu ieškojo nurodytų objektų, o suradę džiaugėsi ir dėjo į savo  maišelius. Vėliau aptarta, kokios šių radinių savybės.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2020-07-05
čia tai baisu. su žodžiu "žygis" myli tėvynę kultūristai. žodis "gamta" nieko bendro neturi su gamta. čia išsiduoda raganos apie tuos saldžius namelius kur verda žuvėjienę iš joniukų ir grytučių. Kur trobelė suresta iš meduolių ir visokių saldumynų. Nu jeigu pakrikštyji rastą "meduolis" tai tada gali iš tokių meduolių pastatyta trobelė ir bus meduolinė. Jeigu čerpes pakrikštyji kaip "ledinukas" tai tada stogas bus saldaininis. Nu įsivaizduokit nusivestų vaikus į restoraną ir pamaitintų tuo kas menu parašyta. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?