Kompensacijoms už sunaikintą taršų automobilį įsigyjant žaliąsias susisiekimo priemones - jau per tūkstantį paraiškų

2020-07-07

Per pusantro mėnesio, kai paskelbtas kvietimas teikti paraiškas kompensacijoms už taršaus automobilio sunaikinimą, įsigyjant elektrinį paspirtuką, elektrinį ar paprastą dviratį, elektrinį motociklą, elektrinį mopedą ar viešojo transporto bilietą, į Aplinkos projektų valdymo agentūrą jau kreipėsi daugiau kaip tūkstantis gyventojų.

Šiam tikslui iš Klimato kaitos programos yra skirta 5 mln. eurų. Paraiškos bus priimamos, kol pakaks šių lėšų, bet ne ilgiau kaip iki 2021 m. vasario 1 d.

Kompensacinių išmokų daugiausia prašoma elektriniams paspirtukams ir paprastiems dviračiams. Kadangi galima įsigyti ne vieną priemonę, dažnai kreipiamasi dėl kelių dviračių ar paspirtukų.

Paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūrai galima teikti tik elektroniniu būdu per informacinę sistemą APVIS. Kompensacijos dydis apskaičiuojamas pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant priemonei nustatytų maksimalių sumų ir bendros 1 tūkst. eurų kompensacijos sumos.

Nustatytus kriterijus atitikusio sunaikinto taršaus automobilio savininkas gali gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų – už paprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų – už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.


Straipsnio komentarai

..2020-07-08
čia reikalinga nepasimauti ant naujakalbystės smailių ragų kurie panašūs į buratinų nosis lendančių iš to gerais ketinimais iškloto peklos maišo. Jeigu agituoja įsigyti "žaliąsias susisiekimo priemones" tai nereiškia kad kalba eina apie žalią spalvą, nes tai būtų kažkas išimta iš vaivorykščių spektro konteksto. Gali būti kad turima omenyje kažkokias priemonės kurios susisiekia su žalos darymu ty kažkokiais visiškai nespalvotais ginklais, ginkluote, tt. kuri randasi visiškai neaišku kur. Gal bagdado žaliojoje zonoje, gal žalių kortų karalystėje, gal žalos administravimo skyriuose, gal viršuje, gal apačioje, tt. Niekas dar nėra aišku apie kryžiuočius išskyrus tai kad yra globalizuotas pasaulis, o va jie kažkodėl aiškina viską visur atvirkščiai. Dabar atseit tiek prisituristavę išmaišę visą pasaulį skersai ir išilgai, kad bus sėslūs, gyvens patvoriniai savo taboruose, toliau nekiš nosies negu per savo patvorio atstumą. Va čia ir yra įdomu tie visi buožių instagramai, kur jie kasdien sukaria šimtus kilometrų vien tik tam kad nusifotografuoti ant eilinio apžvalgos bokštelio, šalia kažkokios ištepliotos sienos ir pavalgyti kažkokiose prabangiose restoranuose. Ir kas įdomiausia nieko tie parazitai daugiau ir nedirba. Tai ir skaitosi kaip darbas. Jie "influenceriai". Surenka už tą žygį tris laikus ir tai skaitosi kaip vienybės žydėjimo meilė kažkokiai nutylėtai tėvynei. Matyt "tėvynė" tai kažkokia vieta kur tik tėvai, moterų ir motinų nebūna, o jeigu būna tai barzdotos ir ūsuotos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?