Lietuvos jaunimo rankų lenkimo komandų čempionų taurė - pamariškiams

2020-07-09, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Sergėjaus Gvildžio nuotr.
Sergėjaus Gvildžio nuotr.

Lietuvos jaunimo komandų rankų lenkimo čempionatą, surengtą Šilutėje birželio 27 dieną, laimėjo vietos klubo „Pamarys“ (treneriai Aleksandras Pancerovas, Vilija Parnarauskienė) rinktinė. Pamariškių kraitis – 295 taškai. II-III vietas užėmė pajėgios Radviliškio (treneris Vitalijus Survyla) ir Kuršėnų (treneris Edikas Petkus) komandos, surinkusios 244 ir 167 taškus. Varžybas papuošė ypatinga staigmena: čempionato debiutantės dešimtmetės dvynės Gintė ir Eva Parnarauskaitės (Gargždai) iškovojo po du skirtingų spalvų medalius, nors jų konkurentės buvo vyresnės ir sunkesnės.

Čempionatas vyko buvusioje melioratorių sporto salėje (Tilžės g. 32A), kur stogą turi mūsų rankų lenkėjai. Atvyko 9 komandos, 92 dalyviai. Juos pasveikino Lietuvos rankų lenkimo sporto federacijos prezidentas Vydas Mikelionis ir Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Sportininkai, išsiilgę varžybų, kurios pagal tvarkaraštį buvo planuotos kovo pabaigoje, bet dėl COVID-19 sustrigo, nuoširdžiai paplojo sveikintojams, salės šeimininkams. Nuskambėjo Lietuvos himnas. V. Mikelionis, atsidėkodamas merui V. Laurinaičiui už sportininkų priėmimą, įteikė jam ir Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorei Rimantei Čiutienei proginius suvenyrus: sportinius marškinėlius su LRLSF emblema ir Šilutės herbu. Merui teko ir kietesnis išmėginimas – stojo laužti rankas su šilutiškių rankų lenkimo vedliu, treneriu A. Pancerovu. Žinoma, dvikova buvo simbolinė, džentelmeniška.

Antrą kartą pralaimėjęs – žiūrovas balkone

Varžybos vyko dviejų minusų sistema. Dalyviai suskirstyti į dvi amžiaus grupes: iki 18 metų ir 19-21 metų. Svorio kategorijų ribos - kas 5 kg. Merginų - nuo 45 kg iki +70 kg, vaikinų - nuo 50 kg iki +90 kg. Atskira įskaita – neįgalieji. Kovota kaire ir dešine rankomis prie 5 stalų. Čempionatą aptarnavo 9 teisėjai, tarp kurių buvo ir šilutiškė, daugkartinė pasaulio, Europos bei Lietuvos čempionė Eglė Vaitkutė.

Sekretoriate prie kompiuterių darbavosi Dangalia Milienė ir Egidijus Milis. Dalyvių sveikata rūpinosi medikė Inga Degutienė. Stipriausiųjų sportininkų laukė diplomai, medaliai, taurės. Apdovanojimų ceremonija buvo kur kas ilgesnė nei čempionato atidarymo. O atkaklių kovų ir besiimančiųjų parėkavimų laimėjus netrūko. Jei kam suskausdavo patemptą raumenį ar alkūnę, paaikčiodavo be ašaros. Rankų lenkimas – jėgos sportas. Jokia rungties technika nepadės, jei, kaip sakoma, „smarvės“ stigs. Du kartus pralaimėjusiam belieka tapti žiūrovu ir „sirgti“ už sėkmingiau besidraskančius komandos draugus.

Dvynukės atvažiavo ne pokštus krėsti...

Gargždų komandos garbę gynė ir dešimtmetės dvynukės Gintė ir Eva Parnarauskaitės. Rugsėjyje jos žengs į penktą klasę. Abi mėgsta matematikos pamokas, sėdi viename suole, kol susipyksta. Žinoma, „piktumai“ laikini.

Sporto naudą sesutėms aiškina mama Inga ir senelė Vilija Parnarauskienė, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos kūno kultūros mokytoja. Vilija gyvena Šyliuose, anūkės – jos didelis džiaugsmas, kaip ir dukra Inga. Bet Vilijos dar niekaip neįsprausi į tradiciškai įsivaizduojamą senelės fotoportretą su rėmeliais - per laiba, tebesportuojanti: moko žaisti vaikus tinklinį, stalo tenisą, lenkti rankas, pati yra šalies rankų lenkimo senjorų rinktinės narė.

Vilija įsitikinusi, jog rankų lenkimas, jei anūkėlės treniruosis nebūtinai itin reguliariai, suteiks progą pamatyti užsienio šalis, ten pasivaržyti. Todėl ir negaili Gintei ir Evai patarimų. Beje, mergaičių mama Inga – čempionato teisėja, šios sporto šakos didelė mėgėja.

Čempionatas Šilutėje dvynėms – debiutas ir išbandymas. Jos lenkė rankas su lengviausiomis dalyvėmis, sveriančiomis iki 45 kg. Gintės svoris – apie 35 kg, Evos – apie 33 kg. Sunku buvo tikėtis pergalių, bet dvynės varžovių nepabūgo, stengėsi ir pelnė medalius. Eva nugalėjo kaire ranka, o kovodama dešine liko trečia. Gintė, kovodama kaire ranka, liko trečia, gi kovodama dešine užėmė II vietą. Šilutiškė Erika Arnašiūtė įveikė 3 varžoves dešine ranka, o kovodama kaire pelnė sidabro medalį. Prizininkės neslėpė šypsenų.

Saldžios sausmedžio uogos

Mūsų komandą sudarė Šilutės, Žemaičių Naumiesčio, Gardamo, Degučių, Švėkšnos sportininkai: 25 dalyviai. Koronavirusas nenukirto pamariškių. Treniruotasi patalpose ir lauke Šilutėje, Žemaičių Naumiestyje, Šyliuose. Rankų lenkimas – ne įnoringa sporto šaka. Galima ir po obelimi stalą pastatyti.

Trenerė V. Parnarauskienė savo auklėtinius melsvomis sausmedžio uogomis vaišindavo. Ne visi buvo tokių ragavę. Pailga uogelė skoniu panaši į mėlynę. Kai kas juokavo: dopingas. Bet geriausias komandos energetinis užtaisas – vienybė ir draugystė, kovingumas. Tą pamariškiai ir pademonstravo namuose: susižėrė 36 medalius (9 aukso, 11 sidabro, 16 bronzos) ir kėlė į viršų čempionų taurę. Didžiausią.

Dvigubais čempionais kovodami kaire ir dešine rankomis tapo: Paulina Mickutė (sv. kt. iki 60 kg),Eglė Grišinaitė (iki 70 kg) ir Aurimas Šikšnius (iki 70 kg). Kovodami kaire ir dešine ranka prizines vietas užėmė: Rokas Dlugoborskis (55 kg) kaire 1 v., dešine  3 v., Leonardas Jucevičius (75 kg) kaire 1 v., dešine 3 v., Orestas Šeputis (50 kg) kaire 3 v., dešine 2 v., Rokas Agintas (50 kg) kaire 2 v., dešine 3 v., Edvardas Freitakas (65 kg) dešine 3 v., Lukas Birbalas (75 kg) kaire 3 v., dešine 2 v., Dovydas Čemerkas (80 kg) kaire 3 v., Valteris Kupčikovas (65 kg) kaire 2 v., dešine 3 v., Justas Norvaišas (65 kg) kaire 3 v., dešine 2 v., Dovydas Tarvydas (75 kg) kaire 3 v., Erikas Žvinklys (90 kg) kaire 2 v., dešine 3 v., Jurėnas Ubartas (+90 kg) kaire 2 v., dešine 3 v., Solveiga Dulkytė (50 kg) kaire ir dešine 2 v., Gabija Tenterytė (55 kg) kaire ir dešine 3 v., Kamelija Birbalaitė (70 kg) kaire ir dešine 2 v., Gabrielė Volbekaitė (+70 kg) dešine 1 v. Komandos garbę dar gynė Lukas Bartkus, Lukas Kungys, Adomas Klasauskas ir Justas Vaitiekus. Neįgaliųjų varžybose R. Agintas pelnė 2 bronzos medalius.

Absoliutūs čempionai

Teisę kovoti dėl absoliutaus čempiono titulo gavo sportininkai, užėmę savo svorio kategorijose 1-2 vietas. Konkurencija iki tol buvo skirtinga, vienas antras žengė ant nugalėtojų pjedestalo nesusikovę. Bet daugumai reikėjo „pasiplėšyti“. Kovota tik dešine ranka. Į absoliutaus čempiono titulą taikėsi 15 vaikinų ir 10 merginų. Tarp pastarųjų staigmeną pateikė naumiestiškė abiturientė Paulina Mickutė (60 kg), nužygiavusi į pusfinalį, kur susitiko su komandos drauge Egle Grišinaite (70 kg). Laimėjo Eglė. Paulina liko trečia., ketvirta – G. Volbekaitė., aštunta – G. Klašiūtė. Finale E. Grišinaitė turėjo pripažinti Radviliškio atstovės Gintarės Urbonavičiūtės pranašumą. Tarp vyrų finale alkūnes surėmė sunkiasvoriai Rokas Petkus ir Jocas Raimondas. Abu iš Kuršėnų. Nugalėjo Rokas, rankų lenkimo treneris. Trečią vietą užėmė Gintautas Mickevičius (Mažeikiai). Šilutiškis E. Žvinklys tenkinosi 10 vieta.

Komandų rikiuotė: I v. Šilutė – 295 tšk., II v. Radviliškis – 244, III v. Kuršėnai – 167, IV v. Klaipėda – 121, V v. Gargždai – 116, VI v. Mažeikiai – 88, VII v. Skuodas – 83, VIII v. Šakiai – 26, IX v. Vilnius – 21 tšk.


Straipsnio komentarai

..2020-07-09
sako lenk medį kol jaunas. bet turbūt taip sakoma ne todėl kad jauni medžiai nemoka judėti ir kai senas medis tai jau būna išmokęs greitai bėgioti ir tokių medžių neina pavyti kad aplenkti. Taip pat ir su šitais lenktynininkais kur jie lenktyniauja su rankomis. Kas įdomu kad tai komandinis sportas ir jiems skirta visa salė. Stebuklai tame žuvėjų krašte. Visos dienos kaip kalėdinė šventė kalenančioms dantimis kalėms kalinčioms čia už kažkokius nusikaltimus. Ar tik nebus perlenkę kažkokias lazdas? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?