Pirkti namą ar statytis pačiam. Patarimai, kurie padės apsispręsti

2020-07-14, Pranešimas spaudai

Svajonių namo įgyvendinimas prasideda nuo projekto. O jo žingsniai turi būti sistemingi, tad kartu su specialistu – viskas bus kur kas paprasčiau ir greičiau. Jeigu norite daugiau žinoti apie pamatyti projektus, kurie gali būti naudojami kaip pavyzdiniai – ieškoti siūlome čia: https://www.architektugildija.lt/namu-projektai.

Jeigu nuspręsite, kad bus kuriamas projektas ir namams statomas pagal Jūsų poreikius – tokiu atveju galite būti ramus, kad viskas tikrai bus įgyvendinta iki mažiausių smulkmenų. Taip, pasitaiko tokių atvejų, kai kartais idėjos negali būti paverčiamos realybe, tačiau tuomet dažniausiai geri projektuotojai pasiūlo alternatyvas, kuriomis pakeitus kliento norus - rezultatas vis tiek yra toks pat.

Visgi, kartais baiminamasi, kad ne tik projekto parengimas, tačiau ir viso namo statybos reikalauja kur kas daugiau pinigų, kadangi dažniausiai statybų metu atsiranda smulkmenų, kurios kainuoja daugiau nei buvo planuota. Tam tikra prasme galime sutikti, tačiau nepamirškite to, kad tuomet namas ir bus toks, kokio tikitės iki pačių mažiausių smulkmenų, tad natūralu, kad tai kainuoja daugiau. O juk pastatytas namas ne bus iki galo kurtas Jums, tai yra kito žmogaus idėja, tad nieko keisto, kad tai ir mažina kainas.

Taip pat statybų metu galima kontroliuoti tas medžiagas, kurios yra naudojamos. Dažnas pergyvena, kad tiksliai nežino – kiek ilgai jau pastatytas namas tarnaus, kadangi jie nežino nei kokios medžiagos yra naudojamos nei kaip buvo atlikti darbai. Dirbant su rangovais viską kontroliuoti yra kur kas paprasčiau, o tai suteikia ir daugiau pasitikėjimo tuo projektu, kuris gali būti vadinamas viso gyvenimo darbu.

Svajonių namai neatsiejami ir nuo tinkamo sklypo pasirinkimo, kuris taip pat yra derinamas prie konkretaus namo. Deja, senesnės statybos namai ne visada kuriami įvertinus šį aspektą. Juolab, net ir kuriant naujos statybos būstus dažniausiai per daug skiriama estetikai ir per mažai – funkcionalumui.

Geriausi savo sferos specialistai yra „Architektų gildija“ apie kuriuos daugiau informacijos galite rasti čia: architektugildija.lt. Juk rinktis geriausius – verta, o gyventi savo svajonių namuose – malonu kaip niekada, tad pagaliau išdrįskite įgyvendinti savo svajonę.


Straipsnio komentarai

..2020-07-17
matot čia ne reklama, ne užsakytas straipsnis, bet "pranešimas spaudai". Kodėl? Visų pirma pats tonas kur pardavinėjama neapsisprendusiems "apsisprendimas" kaip produktas. Tai yra šiuo atveju bandoma sudaryti kažkokį įspūdį apie egzistuojančią durnelių "rinką", kuriai ir dirba šita "kompanija". Atseit yra žmonės kurie svajoja apie namus, bet nelabai supranta kaip įgyvendinti tą svajonę. Tie žmonės kaip ir turėtų skaitytis kaip benamiai, nes jeigu gyventų normaliose sąlygose nesvajotų apie kitus upių krantus, kurie atseit žalesni negu geltoni krantai kuriuose gyvena dabar. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?