Neišvengiami sodo priežiūros darbai: kaip juos palengvinti?

2020-07-15, Pranešimas spaudai

Tie, kurie gyvena daugiabučiuose, neretai pavydi turintiems didesnį kiemą ar sodą. Galimybė bet kuriuo metu privačiai leisti laiką gryname ore iš tiesų skamba viliojančiai, tačiau tam, kad tokios akimirkos iš tiesų būtų malonios, nemažai laiko reikia paskirti aplinkos priežiūrai. Nuolat atsiranda papildomų darbų, kuriuos vis reikia atlikti, todėl kartais gali atrodyti, kad laiko atpalaiduojančiam poilsiui niekuomet neatsiras. Visgi, jei į pagalbą pasitelksite specialią techniką, tai daryti seksis kur kas paprasčiau.

Žolės pjovimas

Šis darbas be išlygų būtinas visiems, kurie turi net ir nedidelį lopinėlį žolės. Tiesa, priklausomai nuo pievutės ploto, skiriasi sprendimai, kurie šį darbą galėtų palengvinti. Jei reikia pjauti mažą plotą, tačiau vis vien ieškote sprendimų, kaip tai padaryti efektyviau, vertėtų pagalvoti apie žoliapjovės roboto įsigijimą – tuomet jis visą darbą atliks už Jus. Tačiau jeigu tenka susitvarkyti su labai didelėmis pievomis, verčiau pagalvoti apie žolės traktoriuko įsigijimą: Jums jį vis vien reikės valdyti, tačiau toks darbas nereikalaus jokių fizinių pastangų.

Lapų grėbimas                                                         

Rudens laikotarpiu, kai medžiai pradeda mesti savo lapus, atrodo, jog iš sodo niekuomet negalėsime išeiti – jų surinkimas tikrai užima nemažai laiko. Jei kieme yra daugiau medžių, verta pagalvoti apie lapų pūstuvo/smulkintuvo įsigijimą: šis prietaisas ne tik palengvins jų surinkimo procedūrą, bet ir leis nebegalvoti apie tai, ką daryti su sugrėbtais lapais. Tai tikrai nėra didelė investicija, tačiau jos suteikiama nauda – akivaizdi.

Medžių genėjimas

Nors šis darbas nėra atliekamas ypatingai dažnai, turint daugiau medžių, tikrai teks paplušėti norint juos visus išgenėti. Be to, reikės sugalvoti, ką daryti su visomis šakomis. Tokiais atvejais pasitarnauja specialūs šakų smulkintuvai, kurie ženkliai palengvina bet kokius Jūsų vargus. Dabar prekyboje galima rasti pačių įvairiausių jų modelių, taigi galėsite surasti būtent tokį šakų smulkintuvą, kuris tiks tiems darbams, kuriuos atliekate Jūs.

Augalų laistymas

Lietingomis vasaromis apie tai susimąstome rečiau, tačiau jeigu netikėtai užklups sausra ar reikės pasirūpinti šiltnamyje esančiais augalais, labai greit šį darbą prisiminsite. Tokiais atvejais verta pagalvoti apie laistymo sistemą – jos įrengimas tikrai nebus sudėtingas, tačiau Jūs patys rūpesčių turėsite gerokai mažiau. Kai kurie jų modeliai nustebins ir funkcionalumu: tai padės džiaugtis dar geresniu derliumi.

Trinkelių valymas

Jei bent kartą teko atlikti šį darbą, tikriausiai sutiksite, jog jis nėra pats maloniausias ir paprasčiausias. Tačiau savaime suprantama, kad be jo apsieiti tikrai nepavyks. Visgi, jei naudositės specialiu trinkelių valytuvu, šis procesas taps kur kas paprastesnis ir efektyvesnis – išbandę šį įrankį nesuprasite, kaip iki šiol galėjote gyventi be jo. Geriau tai padaryti kuo anksčiau!

Gyvatvorių priežiūra

Taip, iš esmės gyvatvorės tiesiog stiebiasi į priekį ir nieko ypatingo su jomis daryti nereikia. Tačiau jei norite, kad šie augalai išsaugotų gražią formą ir taip papuoštų Jūsų kiemą, teks juos šiek tiek paformuoti. Žemesnės gyvatvorės didelių rūpesčių nesukelia, tačiau jeigu jos jau pavirto aukšta siena, teks pagalvoti, kaip pasiekti šių augalų viršūnes. Tam geriausia pasitelkti teleskopines gyvatvorių žirkles, kurios be kopėčių leidžia pasiekti pakankamai solidų aukštį – tai ypač pravartu tuo atveju, jei nesate ypatingas aukščio mėgėjas. Čia rasite platų šių įrankių asortimentą.

Rūdžių šalinimas

Nors tai nėra pats dažniausias darbas, ilgainiui Jums gali tekti susidurti ir su tokia užduotimi – ypač tuomet, jei kieme netrūksta metalinių paviršių. Norėdami sugrąžinti jiems žavingą išvaizdą, rūdis galite pašalinti pasitelkdami įvairias liaudiškas priemones, pavyzdžiui, universalųjį actą ar sodą. Tačiau daug paprasčiau tai atlikti naudojantis specialiais šlifavimo įrankiais – juos pritaikysite ne tik rūdžių šalinimui, bet ir paviršių poliravimui ar netgi pjaustymui. Jei namuose mėgstate meistrauti, toks įrankis tikrai neliks be darbo. Platų jų asortimentą siūlo Pigu.lt el. parduotuvė – šioje svetainėje juos įsigysite gera kaina.

Apsirūpinę visais šiais ar tik Jūsų atliekamiems darbams pritaikytais įrenginiais, bet kokius sodo darbus atliksite ir greičiau, ir paprasčiau. Jei kyla klausimų, ar verta į juos investuoti, paskaičiuokite, kiek papildomo laisvo laiko vienas ar kitas įrankis suteiks – kiekviena poilsio minutė yra neįkainuojama.


Straipsnio komentarai

vaikai,2020-07-16
nustokite tėvus mokinti vaikučių darymo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?