Imituoti dirbančio nemoka - jei dirba, tai dirba

2020-07-17, Svetlana Jašinskienė

Ar vasarą, ar žiemą, kai laikrodžio rodyklės rodo vos 5 valandą ryto, Arinijus Archipovas kas rytą keliasi ir eina į darbą. Ne, tai ne rytinė pamaina, tiesiog miestą reikia sutvarkyti iki tol, kol visi eina į darbus, mokyklas, darželius. Mat Arinijus dirba miesto valytoju. Sakysite, anoks čia darbas. Bet tai, kaip jis atliekamas, lemia žmogaus pareigą, atsakomybę.

Pagėgiškiai puikia pažįsta Arinijų. Ir kuomet sumanėme apie jį parašyti, visi sakė - dar kuo plačiau paskleiskite, kad žmonės turėtų galimybę gerus atsiliepimus parašyti, padėkoti jam.

Nelengvas Arinijaus likimas. Ir pats jis sako: „Mane gyvenimas ir vėtė, ir mėtė“. Anksti be tėvų likęs, o ir senelę, kuri jį augino, vėliau pats slaugęs Arinijus, sulaukęs pilnametystės ilgai negalėjo gauti savarankiško darbo, nes turi 50-ies procentų darbingumą. Kitaip tariant, nuo gimimo yra neįgalus. Dėl skaudžių kojų Arinijus ne visus darbus gali dirbti. O štai sąžiningu, darbščiu miesto valytoju jau triūsia dvidešimt vienerius metus.

„Sužinojau, kad viena moteris, dirbusi šį darbą, išvyko į užsienį, nuėjau pas seniūną. Tuo metu Pagėgių seniūnu buvo Arvydas Einikis. Jis mane ir priėmė į darbą. Labai džiaugiausi... Negaliu net apsakyti, kaip buvau laimingas. Tada seniūnas sakė: „Jei nedraugausi su alkoholiu, nerūkysi, iki grabo lentos galėsi dirbti šį darbą. Štai ir dirbu jau daugiau nei dvidešimt metų. Kartais trūksta rytais motyvacijos, bet taip nutinka visiems, kokį darbą bedirbtų. Nemoku imituoti ar sudaryti dirbančiojo įvaizdį. Jei dirbu, tai dirbu“, - pasakojo pašnekovas.

Jis niekada gyvenime nebuvo išklydęs iš kelio dėl stiklelio ar cigaretės ir savo darbą atlieka dorai ir sąžiningai. Tai gali paliudyti kiekvienas praeivis.

Prieš keletą metų, vasario 16-ąją, apdovanojant „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“, buvo žodinis pasiūlymas skirti Arinijų šiam apdovanojimui. Daug kas tą mintį palaikė, bet taip niekas ir nesurašė šito siūlymo popieriuje. Bet šiais metais, minint Savivaldybės darbuotojų dieną, Arinijus buvo apdovanotas Savivaldybės mero padėka už gerą darbą.

Seniau Arinijus turėjo aistrą sportui, tiksliau - krepšiniui. Puikiai pats žaidė ir su mokyklos, kurioje mokėsi, komanda 2002 metas buvo net į Maskvą nuvykę. Maskvoje atstovavo Lietuvai ir su spec. poreikių žmonių komanda Europos  krepšinio čempionate iškovojo pirmąją vietą.

Tų pačių metų vasarą dirbo sporto instruktoriumi Pagėgių neįgaliųjų draugijos organizuotoje vaikams su negalia vasaros stovykloje. Puikiai bendrą kalbą rado su vaikais ir buvo puikus sporto instruktorius.

Šiuo metu ypatingų aistrų Arinijus neturi, neturi didelių svajonių, bet turi didelę ir gerą širdį, yra doras bei sąžiningas žmogus, puikiai atliekantis savo kuklų darbą.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Николаев Виктор Павлович 2020-07-18
Šaunuolis! Pakelkitį jam alga! Uz toki rezultata dviguba tarifą!!! Negailėkite juk visi savi! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Николаев Виктор Павлович 2020-07-18
Šaunuolis! Pakelkitį jam alga! Uz toki rezultata dviguba tarifą!!! Negailėkite juk visi savi! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Irena2020-07-18
Jautrus darbstus, niekada neteko matyti rymancio ant grėblio. Ypač žiemą jo prižiūrimos teritorijos gerai nuvalytos. Jam rūpi kaip žmogus jausis kelyje. Ačiū Arinijui už sąžiningą darbą Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Onute2020-07-17
Šaunuolis Arijus ir toliau taip spaudziu dešinę.Sekmes tau. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
@ ..2020-07-17
Ko apsimeti, lyg būtum vienintelę knygą perskaitęs - ,,Dievų mišką" ? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ ar tamstos2020-07-17
Matai tu užduodi klausimą labai keistai. Tarsi tu nežinai kažko. Tarsi tu abejoji ir dar nepadarei sprendimo šituo klausimu, bet taip užduodamas klausimas nedaro tavo pozicijos neutralia ašimi aplink kurią turėtų visi suktis ratais kaip ąsilai už tave nuspręsdami ar tas komentaras reikalingas ar nereikalingas, kur tavo gudriuolių raudose žibančių kvartalų rankos lieka švarios. Matai kaip "vietinis" vargšą arinijų išvadino "mūsiškiu", tarsi jis būtų kažkoks dievų miško sanitaras, kuris kaip koks washingtoninis valančius užsiminėtų etniniu aborigenų valymu. Mes ir kalbame apie nebeutopinius konclagerius kur fašistiniai naciai yra susikūrę tokius socialinius modelius kur tiems konclageriams nebereikalingos spygliuotos vielos. Visi gyvena "kaimynystėse" kur galvažudžiai ir jų aukos žydi vienybėje bendrai bendruomenėse. Visų durys yra sužymėtos kryžiais kaip toje M1 ar K1 pasakoje Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vietinis2020-07-17
Šaunuolis mūsų Arinijus! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Laura2020-07-17
asmeniškai žmogaus nepažystu, bet kas bendravo tai atsiliepė tik iš geros pusės.Kas liečia darbą jo, tai kai pravažiuoju pro Pgg.žmogaus nesimato jokio, bet šis visad pluša ir dirba savo darbą.Šaunuolus!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jurate 2020-07-17
Šaunuolis šis vyrukas :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to ..2020-07-17
Ar Tamstos komentaras čia reikalingas? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-07-17
vėl asmenybės kulto straipsnis. tarsi pas galingus plunksnuočius yra kažkokie trafaretai kur gali į tuos rėmus įstatyti bet kokią asmenybę ir kulti kokią nori vaivorykščių spektro spalvą, šiuo atveju baltą. Nors turbūt jeigu būtų reikalinga galėtų parašyti tuojau pat tokį patį straipsnį, kur išdėti tą pačią asmenybę į šuns dienas, drabstantis tik purvais, degutais, smalomis, tt.. Nu tame ir esmė su "fake news" kad kaip bebūtų margai kaleidoskopiška ta jų vaivorykštė tai vis tiek panašūs prakeikimai kaip ta pasaka kur kažkoks gobšuolis neatsargiai panorėjo kad viskas ką jis paliestų pavirstų į auksą. Nu straipsnis nors ir nereikalingas, bet rašomas. Ir jeigu naudojami "trafaretai" tai reikalinga galvoti kad straipsnis pats pasirašė. Ir negalima sakyti kad pasirašė dėl honoraro. Tai ne auksas. Tad kur čia aukso kasyklos lietuvoje, kuri kaip atskiras teritorinis vienetas nelabai ir egzistuoja globalizuotame pasaulyje? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?