Aplinkosaugininkai kviečia gyventojus naudoti mažiau plastikinių maišelių

2020-07-18, am.lrv.lt

Aplinkos ministerija kviečia visuomenę naudoti kuo mažiau plastikinių pirkinių maišelių ir rinktis daugkartinio naudojimo maišelius.

Pagal ES reikalavimus šiuo metu vienam šalies gyventojui turėtų tekti ne daugiau kaip 90, o iki 2025 m. pabaigos – ne daugiau kaip 40 lengvųjų (15-50 mikronų sienelės storio) plastikinių pirkinių maišelių. Nuo šių metų kiekviena ES šalis informaciją apie plastikinių maišelių, suvartotų prieš 18 mėnesių, kiekį privalo kasmet teikti Europos Komisijai.

Vienas Lietuvos gyventojas per metus 2018-aisiais, kaip apskaičiavo Aplinkos apsaugos agentūra, remdamasi prekybos sektoriaus duomenimis, vidutiniškai sunaudojo 53 lengvuosius (15-50 mikronų sienelės storio) plastikinius pirkinių maišelius, kurie dažniausiai naudojami produktams susidėti, ir 269 labai lengvus (iki 15 mikronų sienelės storio), daugiausia naudojamus nefasuotiems maisto produktams, t. y. iš viso 322 plastikinius pirkinių maišelius.

Jų vartojimui mažinti nuo 2019 m. sausio 1 d. mūsų šalyje draudžiama prekių ar produktų pardavimo vietose nemokamai dalyti lengvuosius plastikinius pirkinių maišelius. Tai prevencinė priemonė, skatinanti pirkėjus pagalvoti, ar jiems tikrai reikia dar vieno plastikinio maišelio.

Šį draudimą pažeidusiems pakuočių pardavėjams ir platintojams gresia sankcijos: fiziniams asmenims – įspėjimas arba nuo 30 iki 60 eurų bauda, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – bauda nuo 100 iki 200 eurų, juridiniams asmenims – bauda nuo 1 iki 3 tūkst. eurų, o už pakartotinį pažeidimą – nuo 3 iki 5 tūkst. eurų.


Straipsnio komentarai

.. @ lai2020-07-20
nu tai tam ir buvo išrasta ir įdiegta vartojimui plastikinė tara kad tausoti gamtą, saugoti medžius nuo kirtimų. Nu kaip kad su šiukšlėmis, kurias surenka su katafalkais. Kam tie plastikiniai maišai lawonams? Galėtų atsivežti šešias lentas ir supakuoti iš karto. Jugi galėtų naudoti daugkartines plastikines dėžes, kurias galima būtų išdezinfekuoti ir naudoti kaip visiems kaip lygus su lygiems pvz ir kokiam lawonui romėnų nutaborintam su cheminiais ginklais atrastam kažkokiame patvoryje ir kokiam lanzbėriui kuris nusprogo gyvulyne.Nors kam tos medinės dėžės reikalingos ilsintis ramybėje? Kam tos pragaro dujų kameros krematoriumuose? Jugi labai daug suskystintų dujų sunaudoja tie krematoriumai. To independence laivo vargu ar pakaks, kad patenkinti visų lietuvoje numatytiems pastatyti ir eksplotuoti krematoriumų poreikiams. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
lai2020-07-20
mažina ar stabdo plastikinės taros gamybą...tegul fasuoja popierinėse tųtose, medinėse dėžutėse. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-07-18
Va čia irgi įdomu. Aplinkos ministerija "kviečia" kažko daryti mažiau, bet tai daro ne savo iniciatyva, bet vykdydami įsakymus iš dar "aukščiau" negu kad randasi aplinkos ministerija. Yra kažkokie ES "reikalavimai", bet apie juos ES piliečiai nieko nežinotų jeigu ne žiniuoniai iš aplinkos ministerijos. Šiuo atveju ES aiškina kad ES atžvilgiu visi bendrai esate nusikaltėliai. Ir visiškai nesvarbu jūsų "elgesys" maišelių apskaitos sistemoje. Net jeigu jūs pavyzdingai nenaudojate nei vieno maišelio bandydami prisidėti prie tvarios ir žalios visuomenės. Vienas lauke ne karys. Masinio naikinimo ginklų atžvilgiu jūs skaitotės kaip lygus su visais kitais kriuksiais išvadintais "bendrais". Tame ir esmė su galingomis plunksnomis kad tai ir yra naudojama kad konstruoti brexitines kolonijas ir tiekti į jas nusikaltėlius pvz visi tie pavadinimai ir terminai sudaryti iš šaknies žodžio plunksna aka "pen": penal, penalogy, pentagon, tt.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?