Vyriausybė pritarė VRM siūlymams dėl apsaugos priemonių dėvėjimo sureguliavimo

2020-07-19, sam.lrv.lt

Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos pateiktam nutarimo „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ pakeitimo projektui.

Nutarimo projekte siūloma įtvirtinti lankstų mechanizmą, leisiantį nustatyti apsaugos priemonių dėvėjimą, esant objektyvioms aplinkybėms. Siūloma apibrėžti sritis, kuriose apsaugos priemonių dėvėjimas aktualus, ir sveikatos apsaugos ministrui, kaip valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovui,  suteikti reikiamus įgaliojimus priimti sprendimus dėl konkrečių reikalavimų apsaugos priemonių dėvėjimui. Šios sritys – tai prekybos vietos, masiniai renginiai ir viešasis transportas – t. y. tos vietos, kur yra palankiausios sąlygos virusui plisti.

Taip pat pakeitimais bus užtikrintas saugus ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo, neformaliojo vaikų švietimo teikimas ekstremalios situacijos metu.
 
„Artimiausiu metu sveikatos apsaugos ministras nustatys kriterijus, kuriuos pasiekus, bus reikalinga grįžti prie kaukių dėvėjimo atskirose vietose. Tai svarbu, siekiant kiek įmanoma labiau užkardyti viruso plitimą ir palaikyti gerą  epidemiologinę situaciją šalyje“, – teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Šiuo metu stebimas įvežtinių COVID-19 ligos atvejų skaičiaus didėjimas, kadangi buvo sudarytos galimybės laisviau keliauti po užsienio valstybes. Kartu įvertinus blogėjančią sergamumo COVID-19 liga situaciją kitose šalyse bei siekiant išvengti naujo ligos protrūkio, tikslinga įvertinti galimybes sureguliuoti nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių naudojimą srityse, kuriose egzistuoja nuolatinis kontaktas tarp asmenų ir sudarytos palankios sąlygos ligos plitimui.

Nutarimo projekte numatoma, kad prekybos, pramogų vietose, viešojo maitinimo įstaigų teikiamos paslaugos, kultūros ir sporto ar kiti masiniai renginiai privalės būti organizuojami ir vykdomi užtikrinant asmenų srautų valdymą, saugaus atstumo laikymąsi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Tie patys saugos reikalavimai bus taikomi ir viešajame transporte bei teikiant vaikų ugdymo paslaugas švietimo įstaigose iki 2020 m. rugpjūčio 15 d.

Nutarimo projektas darbo tvarka suderintas su Sveikatos apsaugos ministerija, Susisiekimo ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija.


Straipsnio komentarai

Viktoras 2020-07-20
Vadinas nebiesu į parduotuves nes kaukės dusina bežadu dietis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Sveikinu2020-07-20
pas mūsiškius visos dienos kaip invazinių sakurų žydėjimo šventė. Nu galima pafantazuoti apie ostapininkysčių keistenybes turint omenyje kad hitlerio kūno ir nerado, bet apiformino neteisiami nugalėtojai visaip tarsi būtų kažkokie kašpirovskiniai rakštisteinai. Nu yra žodis bet nėra kūno. Rusai lenino kūną tebesaugo. Daktarų grupuotė net lenino smegenis turi susipjaustę ir užsikonservavę kaip kokie vudu raganos. Matai hitleris irgi sėdėjo kalėjime, kur ir parašė savo knygą. Tas miestas kuriame buvo tas kalėjimas ir vadinasi "lansberg". Nors jeigu pažiūrėti nuotraukas to kalėjimo tai ten kažkas panašaus į kempinski viešbučio 5 žvaigždučių apartamentus. Tame ir esmė kad brexitinės šlykštynės su galingomis plunksnomis gali forminti ką tik nori. Ir čia neaišku kam tas jiem reikalinga. Negalima galvoti kad mūsiškiai vaikus veisia vien dėl to (tikėjimo) "mūsų" ateityje. Pažiūrėk į adolfamkų, kuris čia atbrexintas kad valdyti eilinę brexitinę koloniją. Didžiausia raudona vėliava apie tą šlykštynę tai jo lietuvių kalba. Jis išvažiavo iš lietuvos būdamas jau pilnametis, bet sugebėjo kažkaip "pamiršti" savo gimtąją kalbą, tarsi rimtai būtų išgyvenęs kažkokias atgimėlystės, nors jeigu tikėti jo biografija jis vartėsi kaip inkstas taukuose vystydamas visokias aferas aplinkosaugos srityje amerikoje. Jugi su jo priežiūra buvo jau kabinami makaronai apie ozono skyles, jo metu prapuolė milijardai ar trilijardai iš EPA. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-07-20
Sveikinu prof. Vytautą Lanzbergį su šachmatininkų diena. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Sveikinu2020-07-20
kai kalba eina apie karinės agresijos ostapininkus, kurie nors turėtų žydėti vienybėje pagaunami raudonai žibančių raguotų kanopų šviesoje kad išsidirbinėja.. tada yra tokie 3D šachmatų žaidimo lentų "judėjimo" uber alles 6D variantai kur galima naudoti jų pačių pieškų metodus prieš juos pačius. Čia kalba eina apie jų kabinamas makaronų sienas, kurios juos saugo nuo bukų aborigenų. Tada už "tos" tėvynės išdavimą pvz tokį žydintį vienybėje lanzbėrį, madamkų ar šungraibauskaitę galima kaip kokį osama bin ladeną statyti prie sienos ir dažyti tas sienas raudonai, prieš tai pagruntavus su jų raudomis. Aišku tai reikalinga daryti labai greitai, taip kad algio greitai greitai besisukančių svastikų greito reagavimo būriai nesuuostų. Teisinės sistemos nėra, yra tik karinė teisinė sistema, kuri slapta. Problema tame kad kas iš tų begalvių raitelių. Tai tarsi pliaukštelėjimas fantomasui į žandą tam kad jis atsuktų kitą užpakalio žandą. Tad žiūrėdami į butaforinius "lyderius" ant karinio teatro scenos jūs ir esate kalti dėl asmenybės kulto vystymo ir dėl "tos" tėvynės išdavimo, nes darote kažką ko neturėtumėte daryti be pateisinamos priežasties. Matot šilutės kultūristai ir baladojimo kombinatas "gudrus" galvoja kad jeigu susimokėjo kažkokiems tepliotojams už sienų terliojimą tai skaitysis kaip sienų nudažymas. Visi čia kažkokie šlykštynės neaišku iš kur atsibastę žydintys hitlerinio stalino molotovinio ribentropinio pakto sukaltoje vienybėje. Pameni kaip perestroikos laikais buvo karinių psichologinių operacijų vadybininkinis atvejis, kur lietuvis tarnavo tarybinėje armijoje. Dardėdavo gyvuliniuose vagonuose, transportuojant kalinius stalininiais keliais į tolimas brexitines kolonijas. Tai tą lietuvukui kažkaip vaivorykštinis iškrypėliatas pritaikė "ankstukų" atgimėlininkystės nestatutinių santykių pogromų programą kur "savi šaudė į savus". Tai yra tą lietuvuką pamylėjo su ta "tikra" vyriška meile. Tai tas lietuvukas paėmė automatą irgi pašaudė kaip "savas į savus". Nežinau kiek tiesos toje istorijoje, nes gali būti kad tai netiesa, kuri yra nemelas. Aš tik duodu užuomina apie nestatutinius santykius mano atžvilgiu šitame c​ž​v gestapo pragare beveik 50 metų, kur aišku kad nebuvo jokio šaltojo karo, tarybų sąjunga veikė išvien su vakarų bloku. Ir čia akivaizdus pavyzdys yra "išradimai" kur beraščiai mokslo daktarų grupuotės "mokslininkai" vis randa kažką kas buvo nešta ir pamesta. Visada tai vyksta poromis, tarsi apsidraudžiama. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-07-20
Sveikinu prof. Vytauta Lanzbergį su šachmatininkų diena. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-07-19
matot visa informacija pateikiama naudojant karinės kriptografijos dvikalbystę. Kas įdomu su šita šunų vizginimo "viruso" operacija, kad turbūt tai didžiausia afera nuo AIDS aferos, mad cow, ebola, ozono skylės ir Y2K aferų kartu sudėjus. Viskas juda pas judėtojus tarsi sutepta sviestais sviediniais, kurie prieš sviedžiant buvo pasviestuoti su gerais ketinimais. Matot nepasakyta kurios valstybės vyriausybė, bet tikimasi kad skaitytojas pats "susipras", kad viskas daroma vardan "tos" lietuvos. Nepasakyta ir apie kurią valstybę eina kalba kai minima "valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas". Čia tai labai sudėtingas pavadinimas. Kitas pavyzdys tai "konkrečių reikalavimų apsaugos priemonės". Tai irgi dviašmenis kardas su kuriuo ateinama. Kaukes kaip apsaugos priemones nuo atpažinimo naudoja vagys, plėšikai, robinhudai, razbaininkai, tadai blindos špyga taukuota, tt.. Bet čia negalima "susiprasti" nes vis tiek reikalinga susiprasti kad hitlerinės vienybės žydėtojai yra "uber alles". Tai yra kad jūs esate tik aklųjų karalystė, kur jie ką nori tą ir daro. Nu įsivaizduokit aklasis turi brailio rašto knygą. Jeigu jūs matote su akimis jums nebūtina liesti su pirštais tos knygos lapų skylių kad "skaityti". Jūs galite net su pieštuku užsirašyti ką nors tokioje knygoje. Tame ir esmė kad brailio raštą sukūrė ne aklieji. Taip ir su tomis kaukėmis. Čia reikalinga žiūrėti į kažkokį kryžiuočių spinduliavimą (x-ray). Tad kaip bebūtų keista turėtų būti įdomu pažvelgti kitomis akimis į henriką daktarą ir daktarų grupuotę ir daktarienę, nes kaip žinome jinai gi "mūsų" kraštietė iš šilutės pas kurią turtingi tėvai amerikoje. Ir čia reikalinga žiūrėti į tuos fruktus ne taip tarsi jūs praregėjote 2020, bet tarsi vis tiek viskas yra neaišku nes tai tik aktoriai kurie dalyvavo ir kaip žinome tebedalyvauja šitame karinės scenos kariniame spektaklyje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?