Neteisėtų miško kirtimo atvejų šiemet sumažėjo

2020-07-21, am.lrv.lt

Per pirmuosius du š. m. ketvirčius Valstybinės miškų tarnybos ir Valstybinių miškų urėdijos pareigūnai nustatė 70 neteisėtų miško kirtimo atvejų, kai buvo iškirsta 870 m3 medienos, – 14 atvejų mažiau negu pernai per tą patį laikotarpį.

Daugiau kaip pusė šių atvejų (44) – valstybiniuose miškuose. Jų metu iškirsta 541 m3 medienos – 99 m3 daugiau negu per tokį pat laikotarpį 2019-aisiais. Privačiuose miškuose nustatyti 26 neteisėti miško kirtimo atvejai, kai iškirsta 329 m3 medienos – 120 m3 mažiau nei per praėjusių metų antrąjį ketvirtį.

Palyginus pirmąjį (565 m3) ir antrąjį ketvirtį (305 m3) nustatytos neteisėtai iškirstos medienos kiekį matyti, kad antrojo metu iškirsta mažiau.

Per abu ketvirčius neteisėtais kirtimais valstybiniuose ir privačiuose miškuose padaryta 140,7 tūkst. eurų žalos aplinkai, 5,2 tūkst. eurų žalos – miško valdytojų turtui.

Valstybiniuose miškuose nustatyta 17 pagamintos miško produkcijos grobimo atvejų, kai buvo pagrobta 198 m3 medienos (per 2019 m. tą patį laikotarpį nustatyti 9 atvejai, kai pagrobta 29 m3 medienos).

Už neteisėtus miško kirtimus ir kitus Miškų įstatymo pažeidimus administracine tvarka nubausti 178 asmenys. Jiems skirta 9,3 tūkst. eurų baudų.


Straipsnio komentarai

jo@..2020-07-22
Teisinga pastaba dėl miško ir medžių. Yra miškas, yra žemė apaugusi mišku...kertami medžiai, krūmai... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ jo2020-07-22
čia reikalinga atkreipti dėmesį į kai kuriuos karinės kriptografijos dvikalbystės niuansus. Miškas tai nieko nereiškiantis žodis, kurio neįmanoma nei kirsti nei nukirsti nebent naudoti tas pačias galingas plunksnas kurios buvo panaudotos kad sukurti tą žodį. Tai žodis kuris apibudina kažkokią upę į kurią antrą kartą neįbrisi, nesvarbu kaip lėtai ta upė betekėtų šiuo atveju turbūt į dangų. Visada kertami medžiai. Kur baigiasi medžiai ir kaip prasideda miškas? Kas įdomu lietuvoje su tais miškų kirtimais kad ir yra naudojamos galingos plunksnos pervadinant miškus į kaimus, nors tenais nėra jokių gyventojų. Tada teisiškai ir legalų ir nelegalų kirtimą jau galima ir vystyti ir pateikti kitaip. Va Labanoro kaime pagiringas petras naktį kai visi dar neatsikraustę kaimynai miegojo nusikirto visų tų kaimynų taip mylimą ąžuolą. Panašūs metodai ir dievų miškuose. Jūs visi esate suskaičiuoti, sugrupuoti ir priskirti prie įvairiausių dievų miško tinklo akučių: bendrija, bendruomenė, seniūnaitija, kaimynystė, šeimos gydytoja, tt.. Jūs žuvėjas laukiantis kol tinklas bus ištrauktas ir ištuštintas tam kad žuvėjų žvejybos čempionai galėtų tarp savęs lentyniauti verdant soylent green žuvienę. Nu jo tam reikalinga ir malkos kad kurti laužus po tais jų raganiniais katilais. Ar tos malkos atkeliauja iš medžių ar iš miško? Čia tas pats kas aiškinti kad pienas melžiamas ne iš karvių bet iš fermų ar kad kiaušiniai kur padėti maximoje būna padėti ne vištų, bet "netyčia" atrandami vištidėse. Finders keepers. Nu visuose technologiniuose ir gamybos procesuose yra sugalvota "missing link" tam kad parklupdyti jeigu kažkas bandys kopijuoti intelektualinę nuosavybę. Nu čia nereikalinga net svajoti apie kosmosą, jugi negalėtumėte net dviračio sukonstruoti, net jeigu tai būtų gyvybiškai būtina ir reikalinga. Turit nusimauti savo gražulio kelnes, ir su nuogais užpakaliais klauptis ant savo drąsių kelėnų ir prisipažinti kad esate nieko neverti glušai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jo2020-07-22
Abiem atvejais miškas kertamas...tik legaliai iškertama tūkstančius kartų daugiau. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-07-21
matot kokį įdomų žodį naudoja nutylėtos valstybės aplinkos vadybininkai: "atvejų". Tame ir esmė kad jeigu tai būtų ne karinės kriptografijos patyčių makaronai tai jie turėtų naudoti kažkokią kitokią kalbą kad nesusimeluoti. Jugi sumažėjo ne neteisėtų miško kirtimo atvejų, bet tik nustatyta mažiau. Gali būti kad mūsiškiai biurokratėliai daugiau laiko leido gulėdami po palmėmis egzotiniuose kraštuose 5 žvaigždučių viešbučiuose. Kas liečia "teisėtus" miško kirtimus reikalinga turėti omenyje kad lietuva turi pasirašiusi labai keistus sąmokslinius susitarimus su pvz lichtenšteinu, kur lietuva įsipareigoja iškirsti lietuviškus miškus tam kad lichtenšteinui nereikėtų kirsti savo miškų dėl ES miškų kirtimų kvotų. Va čia irgi yra įdomūs ES įstatymai, kur visoje europoje miškus yra privaloma išnaikinti. Tas susitarimas buvo pasirašytas pačios žydrosios statinės kuri reikalinga nepamiršti buvo benamė prieš nuriedėdama į prezidentūrą, bet kai baigėsi kadencija jinai iškirto mišką ir nudundėjo iš turniškių į tą naujai priparkuotą bajorų parką. Niekas nenustojo krūpčioti. Viskas kaip krūpčiojo taip ir tebekrūpčioja. Čia reikalinga turėti omenyje ir kitus dievų miškininkinystės aspektus. Kalba eina apie sąjungas ir branduolinius ginklus. Nu jeigu anksčiau europoje anglija ir prancūzija skaitydavosi kaip branduolinės valstybės, tai europos sąjungoje visos valstybės yra branduolinės. Kadangi ne tik lietuva bet ir visas pasaulis yra užpultas kažkokių M1, K1, 1001, tt sunumeruotų alibabinių tamsoje matančių plėšikų tai visų durys sužymėtos kryžiais. Visas dievų miškas krūpčioja nuo to raudono mygtuko kažkokiame branduoliniame lagaminėjyje.

https://www.youtube.com/watch?v=OddgsPyCJmU

Niekur arklys arklio dykai nekaso ir nekasa ir nekas ir čia neaišku ar eina kalba ne apie įkandimus. Kur mano pinigai?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka