Poliniai pamatai: kaina ir pritaikymo galimybės

2020-07-22, Pranešimas spaudai

Poliniai pamatai šiandien yra įvardijami kaip vienas populiariausių pasirinkimų, ir tenka pastebėti, kad  susidomėjimas tokių pamatų įrengimu vis sparčiau auga.  Kai statybų eigai yra pasirenkami poliniai pamatai, kaina neretai tampa vienu svarbiausiu kriterijumi, pagal kurį yra priimamas palankiausias sprendimas. Nors gana dažnai nerimaujama, kad šio tipo pamatų įrengimas gali pareikalauti tikrai nemažų išlaidų, tačiau įsitikinsite, kad toks sprendimas yra ganėtinai nebrangus, o jo privalumai yra tikrai džiuginantys. Taigi, kokios yra šių pamatų pritaikymo galimybės ir kiti privalumai?

Klientams palanki kainodara

Dažnai yra manoma, kad modernių technologijų pritaikymas lemia kur kas didesnes teikiamų paslaugų kainas, tačiau tokia nuostata yra klaidinga. Kai pasirenkami poliniai pamatai, kaina tampa gerokai mažesnė: šio tipo pamatų įrengimas yra ganėtinai paprastas ir nereikalaujantis didelių laiko sąnaudų, o sunaudojamų medžiagų kiekis yra dar mažesnis (paskaičiuota, kad polinių pamatų įrengimui prireikia maždaug keturiasdešimt procentų mažiau armatūros bei betono). Žinoma, jei kyla dvejonių, ar galite sau leisti rinktis būtent polinių pamatų įrengimą, paprasčiausiai pasitarkite su specialistais, kurie galės nustatyti preliminarią pamatų įrengimo kainą.

Dar dažniau pritaikoma konstrukcija

Tam tikro tipo pamatai gali būti taikomi ne visais atvejais, ypatingai tada, jei konkrečios vietovės geologinės sąlygos nėra pakankamai palankios. Vis dėlto, poliniai pamatai gali būti įrengiami kone kiekvienoje situacijoje, kuomet yra reikalinga kiek įmanoma stabilesnė prilaikanti konstrukcija. Gręžtiniai poliai gali būti taikomi ir tuomet, kai įrengiami visai nedideli pastatai, ir tuomet, jei numatomos itin masyvios konstrukcijos. Taip pat gręžtiniai poliai gali būti kone vienintele pasirinkimo galimybe, kada gruntas nėra pakankamai stabilus, arba gruntiniai vandenys yra pernelyg aukštai: deja, tokiu atveju pamatų taikymas tampa ganėtinai ribotas, tad tikrai verta pasvarstyti apie polinių pamatų įrengimą.

Mažesnės laiko sąnaudos

Dažnai nutinka taip, kad statybų eiga nėra tokia sklandi kaip buvo numatyta, taigi, įvairūs darbai yra atliekami ne taip greitai kaip norėtųsi. Vis dėlto, visa tai nėra sudėtinga ištaisyti, jei yra pasirenkami pakankamai palankūs sprendimai. Pavyzdžiui, tuo atveju, jei nusprendžiama rinktis gręžtinius polius, pamatų įrengimo eiga tampa kur kas spartesnė, ir pagrindinius darbus galima atlikti vos per vieną darbo dieną. Jei tikitės, kad viskas eisis pakankamai sklandžiai, tikrai verta pagalvoti būtent apie gręžtinių polių įrengimą, nes būtent tokia pamatų konstrukcija sulaukia kone daugiausiai palankių įvertinimų.

Dvejojate dėl savo pasirinkimo?

Kai klientus domina poliniai pamatai, kaina tampa vienu svarbiausiu kriterijumi, leidžiančiu priimti galutinį sprendimą, tačiau kartais vis dar kyla dvejonių, ar būtent tokių pamatų taikymas gali garantuoti patį geriausią rezultatą. Jei jums sunku apsispręsti, paprasčiausiai galite pasitarti su specialistais, kurie įvertins geologines sąlygas ir galės rekomenduoti labiausiai tinkančią galimybę.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar skiepysitės vakcina nuo COVID-19?