Viskas, ką turite žinoti apie nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims

2020-07-22, socmin.lt

Parama mokinio reikmenims įsigyti ir nemokamas maitinimas. Tokią socialinę paramą mokiniams gali gauti su finansiniais iššūkiais susiduriančios šeimos. Nemokamus pietus, nepriklausomai nuo šeimos pajamų, nuo šių metų rugsėjo galės gauti visi priešmokyklinukai ir pirmokai – tereikės pateikti prašymą. Tai padaryti galima jau dabar.

Susidūrus su finansiniais sunkumais – nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmenims

Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą (pietus ir maitinimą mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose) ir 78 eurų dydžio paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės nei 187,5 euro.

Į vidutines pajamas neįskaitomi vaiko pinigai, 20–40 proc. darbo užmokesčio, tiek pat procentų nedarbo socialinio draudimo ar darbo paieškos išmokų, priklausomai nuo vaikų skaičiaus ir šeimos sudėties. 

Norint gauti šią paramą, vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų turėtų kreiptis į savo savivaldybės administraciją arba prašymą pateikti per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą www.spis.lt. Prie prašymo-paraiškos reikia pridėti šeimos narių pažymas apie pajamas, gautas per 3 praėjusius mėnesius, arba kreipimosi mėnesio pajamas, jei kreipimosi mėnesį, palyginti su trimis praėjusiais mėnesiais, pasikeitė šeimos pajamų šaltinis ar šeiminė padėtis.

Jeigu šeima gauna piniginę socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams, pavyzdžiui, socialinę pašalpą ar būsto šildymo, geriamojo ar karšto vandens išlaidų kompensacijas, tuomet kreipiantis dėl nemokamo maitinimo ir mokinio reikmenų užtenka pateikti laisvos formos prašymą, o pažymų apie šeimos gaunamas pajamas pateikti nereikia. 

Kreipiantis tik dėl nemokamo maitinimo, prašymą-paraišką galima pateikti ir mokyklos administracijai. 

Prašymus teikti galima jau dabar

Kad šeimos galėtų iš anksto pasiruošti naujiems mokslo metams, prašymai dėl paramos mokiniams priimami savivaldybėse jau nuo liepos 1 d. Norintys gauti paramą mokinio reikmenims įsigyti prašymus savivaldybėms gali pateikti iki spalio 5 dienos. Dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis visus mokslo metus, pablogėjus šeimos finansinei situacijai.

Išimties atvejais nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmenims įsigyti gali būti skiriama ir esant didesnėms pajamoms, tai yra, kai pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį neviršija 250 eurų. Tokie atvejai gali būti, pavyzdžiui, liga, nelaimingas atsitikimas, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką, kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus.

Patikrinus šeimos gyvenimo sąlygas, savivaldybės nustatyta tvarka mokiniams gali būti skiriama parama  ir jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 312,5 euro.

Nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmenims įsigyti skiriama mažas pajamas gaunančių šeimų vaikams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar bendrojo ugdymo programas.

Visiems priešmokyklinukams ir pirmokams – nemokami pietūs

Nuo rugsėjo 1-osios nemokamus pietus, nevertinant pajamų, galės gauti visi priešmokyklinukai ir pirmokai, tereikės užpildyti supaprastintą prašymą-paraišką. Tai padaryti galima per www.spis.lt, savo savivaldybėje ar tiesiog mokykloje. Šiuo atveju dokumentų apie šeimos pajamas teikti nereikia. 

Nuo šių metų sausio nemokami pietūs tiekiami priešmokyklinukams 314-oje savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklose 51-oje savivaldybėje. 

Planuojama, kad nuo rugsėjo 1 d. nemokamą maitinimą mokykloje gaus apie 100 tūkst. mokinių, iš kurių 27 tūkst. priešmokyklinukų ir 28 tūkst. pirmokų. Parama mokinio reikmenims įsigyti bus suteikta apie 50,7 tūkst. mokinių.

Praėjusiais metais nemokamą maitinimą vidutiniškai per mėnesį gavo apie 47,3 tūkst. mokinių, paramą mokinio reikmenims įsigyti – 50,6 tūkst. mokinių.


Straipsnio komentarai

.. @ arba visiems2020-07-22
Matai visų pirma čia kalba eina apie žodį "maitinimas", kur visi maitinami pažadais. Ateis vaikas į valgyklą ir ten padėtas "nemokamas" maitinimas kuriame kažkokia nosį besikrapštanti patvorinė iškepė kažką iš pernykščių kirmėlėmis apėjusių "ekologiškų" runkelių. Nors čia nežinosi lietuvoje yra jau senai dešimtys fermų kur auginami "valgomi" vabzdžiai: svirpliai, tarakonai, kirmėlės, tt. Labai brangiai kainuoja tas kosmonautų maistas. Net jeigu nebūtų lygybės laikai žodis "visiems" yra lygus žodžiui "niekam". Tokie žodžiai nieko nereiškia. Jų neįmanoma suvokti su protu. Tai beprotybės (begalybės) žodžiai. Kodėl sakoma kad nemokamas sūris būna tik pelėkautuose? Tik vis tiek neaišku kodėl tas sūris nemokamas. Vis tiek turėjo kažkas nupirkti tą sūrį, pagaminant sunaudoti darbo jėgos, laiko, energijos, kitų žaliavų ir produktų, jugi rakštisteininėje ekonomikoje vien spąstų užtaisymas su sūriu turbūt jau gali skaitytis kaip brangiai apmokamas darbas arba neįkainojamas avantgardinio meno kūrinys. Nu nebent žodis pelėkautai naudojami kažkokia kitokia prasme, kur kalba eina apie kažko neatsargiai panorėjusias ar mirtino smalsumo vedinas pelenes nukautas kad būtų sudegintos krematoriumų krosnyse tam kad gautusi pelenai tinkami buožėms trinti savo riebius pilvus. Nu kalba eina apie tai kad tokios pelenės "nemoka" kažko apie spąstus ir apie sūrį. Tai yra kalba eina apie nežinojimą, kažką ką jos privalo "nešiotis" ant pečių. Spąstų atžvilgiu jos yra "nemokšos". Kalba eina apie pedofilų klano visą pasaulį apraigztytą nemokamų saldainių tiekimo logistikos tinklus. Ir čia yra kitas svarbus momentas, kad teisiškai vaikystė yra įsprausta į skaičių rėmus, tarsi kai sueina pilnametystė stebuklingai atsiranda ir pilnaprotystė. Reikalinga susiprasti kad šitame gestapiniame talibano aparteide pedofilas gali būti 10 metų ir jo tvirkinama auka 50 metų. Viskas susiveda į aklųjų karalystės "need to know" išduodamus leidimus darbui su slapta informacija. Čia irgi reikalinga susiprasti kad laidai informacinėje visuomenėje labai mažai vartojami. Tai ir yra proto darbas apie kurį naciai turėjo užsirašę ant savo aušvico vartų. Šiuo atveju reikalinga atkreipti dėmesį į naujos kartos pastatytus vartus ant kurių užrašyta tik vienas žodis "bill" ir čia sunku versti į lietuvių kalbą tokį trumpą žodį. Tai gali būti ir sąskaita, faktūra, ir paukščio snapas, įstatymo projektas, tt.. Tai kvantinė kriptografija. Jums į jūsų kalėjimo cypę išduodamas vienas langelis, nors vadinasi daugiskaita "windows". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
arba visiems2020-07-22
arba niekam. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?