Per keliolika minučių ugnis pasiglemžė bityno cechą ir sandėlį

2020-07-23, „Šilokarčemos“ informacija
Liepsnos prarijo pastatą. Kaimo turizmo sodybos „Mociškių palivarkas“ nuotr.
Liepsnos prarijo pastatą. Kaimo turizmo sodybos „Mociškių palivarkas“ nuotr.

Liepos 17 d., apie 20 val. 59 min., Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Pagėgių sav. Vilkyškių sen. Mociškių k. Jūros g. dega ūkinis pastatas.

Į įvykio vietą išsiųstos Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos (informacija apie įvykį perduota Kauno greitosios medicinos pagalbos stočiai).

Raudono gaidžio ugnies malšintojams įveikti nepavyko. „Mociškių palivarko bityno cechą ir sandėlį šiąnakt „prarijo“ ugnies liežuviai. Nepaliko nieko – sudegė medaus tvarkymo įranga, sandėlyje sudėti įrenginiai bei įvairus inventorius. Pastatą liepsnos pasiglemžė per keliolika minučių. Ačiū Dievui, patys likome sveiki ir gyvi. Dėkingi ugniagesiams, kurie atvyko labai greitai. Ačiū už pagalbą kaimynams iš Mociškių, Vilkyškių ir kitų aplinkinių kaimų. Dėkojame mūsų kolektyvo nariams, kurie skubėjo į pagalbą. Ačiū visiems, kurie skambinate, rašote siūlydami savo pagalbą. Mums jos prireiks. Ačiū visiems už palaikymą. Atsiprašome klientų už laikinus nepatogumus. Veiklą vykdome ir toliau laukdami Jūsų užsakymų“, - kitą dieną po gaisro rašė Pagėgių politikas, kaimo turizmo sodybos savininkas Sigitas Stonys. Pasak jo, nuostolis didelis – tiek materialinis, tiek moralinis.

Pavyzdžiui, sunaikinta bityno cecho įranga supirkta nuo 2017 m. – nuo medsukio iki medaus laikymo talpos. Liepsnos pasiglemžė ir sandėlyje buvusias baidares, apsaugines liemenes, irklus, 20 lovų su kokybiškais antičiužiniais ir kitus daiktus. Išgelbėti nepavyko nieko, mat liepsnojo mediena, plastikas ir kitos degios medžiagos, kurios dar ir skleidė juodus dūmus.

Spėta patraukti tik šalia pastato buvusias transporto priemones, baidares.

„Žmonių gerumas atsiskleidė. Į pagalbą jų atėjo daug. Šeštadienį turėjo baidarėmis plaukti klientai. Norėjome atšaukti jų užsakymą, nes sudegė apsauginės liemenės. Tačiau jie atvyko su savomis. Viena komanda, palaukusi ir grįžusi į sodybą, savo liemenes paliko. Anot jų, dabar mums jų labiau reikia“, - kalbėjo S. Stonys.

Gaisro nuostoliai tikslinami.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Arūnas Ališauskas teigė, kad draustas tik turtas, o pastatas ne. Pasak jo, gaisras kilo dėl pastate buvusių elektros įrenginių gedimo.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2020-07-24
Vis tiek į bet kurį pasaulio bityną reikalinga žiūrėti kaip į antavilių filialą, o į bet kurį bitininką kaip į antavilistą. Matot su šituo bitynu matyt irgi sugalvota turistaujančių kaimiečių priedanga kad turėtų parankinę temą kad šnekėti apie apie "waterboarding". Ar žinote kad akmenų gatvės ambasados kieme pačiame vilniaus centre c​ž​vistėliai laiko bityną ir avilius. Jeigu galvoti kad "stonys" tai nuo žodžio "stone" tai čia nebūtina net trukdyti tokių įžymių lingvistų kaip chomskis ar komskis svaidantis akmenais į tas jų stiklines dangoraižių pilaites. Kodėl ir jidiš ir vokiečių kalboje akmuo yra vienas ir tas pats žodis? Žydroji statinė irgi atseit "bitininkė". Nors aš kiek suprantu jinai naudojama tik kaip "stogas" kažkokiems antavilistams. Turbūt jeigu nuridentų tą mėšlo krūvą prie bičių tai tos bitės pasiustų nuo tos smarvės. Kas liečia bites tai reikalinga turėti omenyje tą kitą "lėtesnio" pobūdžio drąsos kelio (brave knee) operaciją, kur jie jau 30-40 metų kabina makaronus apie europietiškų bičių išnykimą, lygiagrečiai kabindami makaronus apie afrikAAnizuotų bičių žudikių invaziją. Tai anglų kalboje net pavadinta Colony Collapse Disorder. Tarsi lietuvų kaimų tuštėjimas, saviems šaudant į savus (savižudybės) ir būtų drąsos kelio patvoriai (wall street). Tame ir esmė kad negalima išiminėti lietuvos iš viso globalizuoto pasaulio konteksto. Visur tas pats. Tarsi vyktų pasaulių karas. Tos aparteidinės bitės žudikės atseit žymiai našesnės negu europietiškos.. Vos ne kaip savi šaudo į savus. Taip kaip jie kabina makaronus apie tas bites tai išvaizda tos europinės "seno pasaulio" bitės nieko nesiskiria nuo tų afrikAAnizuotų bičių žudikių. Skiriasi tik "elgesys", agresyvumas ginant savo teritoriją, tt. Nu čia kad galvoti iš kokių aparteidų yra išdygę drąsios kojos tiems dviem afrikAAnizuotiems gaideliams atvaizduotiems paminkle rusnėje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka