Stiprinamas policijos bendradarbiavimas su šauliais

2020-07-24, policija.lrv.lt

Policijos departamentas ir Lietuvos šaulių sąjunga sutarė stiprinti bendradarbiavimą viešosios tvarkos ir visuomenės saugumo užtikrinimo, nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos ir atskleidimo, mokslo, technikos ir mokymo, kultūros, sporto ir švietimo vaikų ir jaunimo užimtumo srityse.

Šaulių sąjunga pagal kompetenciją teiks pagalbą policijai užtikrinant viešąją tvarką, eismo ir visuomenės saugumą, teiks informaciją policijai apie žinomas nusikalstamas veikas ar kitus teisės pažeidimus, padės atlikti paieškos ir gelbėjimo darbus bei teiks pagalbą atskleidžiant nusikalstamas veikas.

Tai numatančią sutartį šiandien pasirašė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla ir Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. Albertas Dapkus.

R. Požėla pasveikino Šaulių vadą su naujomis pareigomis, palinkėjo kuo didžiausios sėkmės. "Esame vienas kumštis ir šie metai tai įrodė. Jūsų neatlygintinas savanoriškas darbas karantino metu buvo neįkainuojamas ir pasakyti ačiū čia nebepakanka. Todėl rugsėjo 4 d. policija pasirengusi surengti padėkos vakarą šauliams ir tiesiogiai padėkoti jiems už aktyvią pagalbą ir bendradarbiavimą“-sakė R. Požėla.

„Patriotiškumo jausmas tautoje pastebimai didėja, visuomenė labai nori prisidėti, matome labai daug iniciatyvų, o mano pareiga visa tai suvaldyti. Ačiū, kad jūs padedate, instruktuojate, priimate šaulius po savo sparnu ir paruošiate juos darbui“-sakė plk. A. Dapkus.

Sutarta aktyviau bendradarbiauti rengiant įvairius šalims aktualius teisės aktus, keistis mokomąja, technine ir moksline literatūra, kartu aptarti bendradarbiavimo rezultatus, teikti abipusę pagalbą, susijusią su personalo rengimu, tobulinimu ir jo kvalifikacijos tobulinimu, organizuoti bendrus mokymus.

Sutarta spręsti bendros tarnybos viešajai tvarkai užtikrinti organizavimo klausimus, pagal galimybes teikti turimą materialinę bazę mokymams, seminarams, plėtoti sportinius ir kultūrinius ryšius, įgyvendinti bendrus nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektus ir (ar) programas, priemones saugiai aplinkai kurti.

Taip pat bus propaguojamas policijos ir šaulių bendradarbiavimas turimais informaciniais kanalais, organizuojamos vaikų ir jaunimo vasaros stovyklos, kiti šviečiamojo pobūdžio renginiai vaikams ir jaunimui.

Artimiausias bendras renginys - jau rugpjūčio mėnesį, kuomet vyks tradicinė jaunųjų šaulių ir jaunųjų policijos rėmėjų stovykla. 


Straipsnio komentarai

..2020-07-24
čia nors ir kažkas panašaus į Hitlerjugend NKVD tinklą, bet tikrovėje tai ne visai taip, nes šitame talibaniniame aparteide viskas milijoną kartų dar gestapiškiau, nes ketvirtajame romos taborų reiche bandoma atrodyti kad ropojama taips patvoriais iš kažkokio kito galo, nors rieda ir darda tie patys gyvulių fermos gyvuliniai vagonai. Atseit nėra Ein Volk, ein Reich, ein Führer, nors matot jie nesugeba susilaikyti nesityčioję ir lenda tos jų suragėjusios buratinų nosys iš to kraujais pasruvusio maišo: "vienas kumštis", "teiks informaciją" tarsi tie šauliai kažkoks karinės žvalgybos tinklas, kur žydintis vienybėje pedofilų klanas naudoja vaikus kad sekti savo kibbutzus, aulus, taborus, tt. Ką reiškia žodžiai "Patriotiškumo jausmas tautoje pastebimai didėja". Apie kurią tautą jis kalba? Turbūt tą pačią "ein volk" tautą. Tik nedarykit kalbos kad kryžiuočiai tai vokiečiai. Čia mes visų pirma kalbame apie gražulio kelnininkus, kurie taip mėgsta koncentruotis visokiuose pergalingai garbėtroškiniuose paraduose ir stovyklas. Šauliai seka ant kiek jūs "patriotiški". Kaip galvojate kas būna jeigu tiems fruktams atrodote kaip nepakankamai "patriotiškai"? Jugi čia viskas žymiai baisiau negu šiaurės korėjoje. Tenais nors aiškiai pasakyta ko gestapas tikisi iš žmonių. Čia vien šlykštynių patyčios. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantino metu jaučiate nerimą?