Šilutės gatvės krepšinio lyga startavo Rusnės saloje

2020-07-24, Sergėjus GVILDYS

Liepos 13 dieną Rusnėje startavo Šilutės gatvės krepšinio lyga. Gatvės krepšinio fiesta Rusnės saloje truks visą liepos mėnesį. Turnyro organizatoriai Jonas Gavėnia ir Kęstutis Mačijauskas džiaugėsi atgaivintomis vasaros krepšinio varžybomis. Paskutinis turnyras buvo surengtas prieš dvejus metus.

Keturių komandų turnyras

Šiemet surengtoje Šilutės gatvės krepšinio lygoje registravosi ir dalyvauja keturios komandos: „Paskutinis šokis“, „Draugystė“, „Rusnė“ ir „Grizliai“. Komandų gretose galima išvysti žinomus rajono sportininkus ir perspektyvius krepšininkus - Gytį Pakalniškį, Ugnių Mineikį, Aurimą Bulsį, Ernestą Sederevičių, Taurą Ulevičių, Tadą Kararariną.

Rungtynės bus žaidžiamos vieno rato sistema. Komandos, sužaidusios tarpusavyje, kausis pusfinalyje dvejose rungtynėse. Laimėtojai susitiks didžiajame finale, kuris numatytas liepos 23 d dieną, čia išaiškės stipriausia Šilutės gatvės krepšinio komanda.

Šiek tiek yra pakoreguotas rungtynių reglamentas ir taisyklės. Komandos žaidžia du kėlinius po 20 minučių. Vieno kėlinio metu jos gali pasinaudoti trejomis minutinėmis pertraukėlėmis. Teisėjai leidžia žaisti kietesnio stiliaus krepšinį, nefiksuodami smulkių pražangų. Todėl rungtynės krepšininkams yra ištvermingumo išbandymas ir tuo įdomesnės žiūrovams. Be to, žiūrovams ir krepšininkams nuotaiką kūrė jaunieji muzikantai iš Šilutės. Tai grupės „Vanilė“, „Perlas“ „Gvaltas“ ir „Slug Bug“, kurių muzikinis vadovas Vygantas Stoškus.

Nugalėjo šeimininkai

Šilutės gatvės krepšinio lygos startui žalią šviesą uždegė Rusnės salos seniūnė Dalia Drobnienė ir bendruomenės pirmininkas Saulius Bukantas. Pirmieji gatvės krepšinio lygos rungtynes pradėjo turnyro šeimininkai „Rusnės“  krepšininkai. Jie susitiko su „Draugystės“ komanda iš Šilutės.

Neįprastame sau amplua debiutavo ir „Šilutės“ krepšinio komandos vyriausiasis treneris Kęstutis Mačijauskas. Jis krepšinio komandos vairą iškeitė į mikrofoną ir šmaikščiai komentavo varžybų eigą. Jau pirmajame kėlinyje „Rusnės“ krepšininkai susikrovė dešimties taškų persvarą, kurią išsaugojo iki finalinio švilpuko. Sąlyginai turnyro šeimininkai šventė pergalę: 70:61. Nugalėtojų gretose gražiais epizodais džiugino E. Sederevičius, „sugrūdęs“ penkis kamuolius iš viršaus. O daugiausia taškų komandai pelnė T. Kararinas – 25 ir R. Surdokas - 19. „Draugystės“ gretose rezultatyviausiai sužaidė Marius Budrikas, pelnęs 14 taškų.

Pergalingas nepaskutinis šokis

Antrose vakaro rungtynėse susitiko „Paskutinis šokis“ ir „Grizliai“. Kaip nuo marių atūžęs uraganas „Paskutiniojo šokio“ komandos žaidėjai tiesiog nepaliko vilčių „Grizliams“. Po varžovų krepšiu „siautėjo“ Dominykas Girskis ir Aurimas Bulsis. Taiklias tolimais šūviais „Grizlių“ krepšininkus „nužudė“ Ugnius Mineikis. Jau rungtynių pirmoje pusėje, išsiskyrę rezultatyvumu ir atlikę tikrai nepaskutinį šokį krepšinio aikštelėje „Paskutinio šokio“ krepšininkai šventė pergalę rezultatu 108:65.

Net 37 taškus nugalėtojams pelnė U. Mineikis, D. Girskio sąskaitoje 29 taškai. „Grizliams“ 33 taškus pelnė Gytis Pakalniškis.

Pertraukėlių metu buvo organizuotas baudų mėtymo turnyras žiūrovams. Šioje žiūrovų rungtyje specialiuosius „Husgvarna“ prizus laimėjo Kajus Bendikas ir Vitoldas Gavėnia. Prizus žiūrovų rungčiai įsteigė turnyro rėmėjas individuali Jono Mikučio įmonė. Prie gatvės krepšinio lygos įgyvendinimo prisidėjo ir rėmėjai - UAB „Šarūno reklama“, UAB „Šilutės Info-Tec“, individuali Alvydo Budriko įmonė „Nestandartiniai baldai“, MB „Verslo sprendimų ir projektų grupė“, valdanti prekinį ženklą „Savafoto“, informacinis rėmėjas - krašto laikraštis „Šilokarčema“.