Rusnėje įteiktas apdovanojimas „Už nuopelnus Indijos ir Lietuvos draugystei“

2020-07-27, urm.lt

Liepos 25 dieną Rusnėje surengtos iškilmingos ceremonijos metu „Už nuopelnus Indijos ir Lietuvos draugystei“ apdovanotas mokytojas, visuomenininkas Vytautas Toleikis.

Ceremonijoje taip pat dalyvavo Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis, Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė, JAV ambasadorius Robertas Gilchristas, Vokietijos ambasadorius Matthias P.Sonnas, Izraelio ambasadorius Yossi Levy, Indijos ambasadorius Tsewang Namgyal, Lietuvos ambasadorius Indijoje Julius Pranevičius, Indijos garbės konsulas Rajinder Chaudhary, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.

Vytautas Toleikis atrado ir tyrinėja rusniškio litvako Hermanno Kallenbacho draugystę su Mahatma Gandžiu. Ši draugystė taip pat įamžinta Rusnėje stovinčiu Romo Kvinto paminklu, kuris buvo atidengtas 2015 metais ant Atmatos upės kranto.

Apdovanojimas „Už nuopelnus Indijos ir Lietuvos draugystei“, kurį įsteigė Lietuvos ir Indijos forumas, įteiktas antrą kartą. 2019 metais apdovanojimas įteiktas Indijos garbės konsului Lietuvoje Rajinder Chaundhary.

Ceremonijos metu taip pat buvo pristatytas naujas straipsnių rinkinys „Sielos dvyniai“, apie Mahatmos Gandžio ir Hermanno Kallenbacho pažintį ir jų bendrą veiklą Pietų Afrikoje. Knygą bus galima rasti viešosiose bibliotekose ir Rusnės Salos etnokultūros ir informacijos centre.

Mahatma Gandis ir Hermannas Kallenbachas susipažino Pietų Afrikoje 20 amžiaus pradžioje. Hermannas Kallenbachas tapo artimu Mahatmos Gandžio draugu bei finansiškai rėmė M. Gandžio inicijuotą nesmurtinio pasipriešinimo sąjūdį.

2021 metais bus minimos 130-osios Hermanno Kallenbacho gimimo metinės.


Straipsnio komentarai

..2020-07-27
nu va amžiaus afera... nors kai rytietiškame seksualinės orientalistikos rytiniame vakarų netradicinės pakraipos fronte aplink vien aferos ir aferistai, tai koks čia skirtumas kaip ką kraipyti. Viena afera daugiau viena mažiau. Čia kaip tos psichologinių karinių operacijų dalinių barstomos skrajutės. Tik matot jie ant tiek yra išnaglėję kad jų geltonosios spaudos presų priespaudos bukletai jau sveria tonomis. Jeigu mėtytų iš lėktuvų tai būtų sviediniai kuriuos sviedžia tam kad būtų pasviesta. Atseit "atrado" draugystę gražulio kelnių vaivorykščių skersvėjuose ir tyrinėja. Panašiai kaip su tuo "nepriklausomybės" aktu, kuris matyt irgi buvo to pačių nešiotojų neštas ir pamestas, kad būtų "atrastas". Įdomu po kokius drąsių kelėnų kalių geltono lietaus nugairintus patvorius landžiojo kad galėjo sugalvoti tokią nesamonę. matot kiek gražulio kelnių vienybės žydi ir viskas vardan "tos". Jeigu pasistatė paminklą galvoja kad jų suklastota istorija atrodys kaip tikra. Nu tame ir esmė kad kalenbacho ir gandžio draugystė prasidėjo tik tada kai kažkoks terbakrauskis ją atrado. O nei gandis nei lietuva nei žiemnaumiestis apie jokį kalenbachą nebuvo net girdėjęs. Žydi hitlerinėje vienybėje barankų skylės ir makaronai.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilokarčiama vėl miega 2020-07-27
kam tos senos naujienos Komentaras patinka Komentaras nepatinka