Lenkijos ūkiuose nustatyti dar trys afrikinio kiaulių maro protrūkiai

2020-07-28, VMVT informacija

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad liepos 23–24 d. Lenkijoje užregistruoti trys nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) židiniai. Liga pasireiškė šios šalies pietryčiuose, Liublino vaivadijos Bilgorajaus teritorijose įsikūrusiuose kiaulių ūkiuose, kuriuose savo reikmėms laikyta nuo 22 iki 2,6 tūkst. kiaulių.

Ypač pavojinga užkrečiama virusinė liga patvirtinta ištyrus kelių nugaišusių kiaulių mėginius. Lenkijos veterinarijos specialistai jau ėmėsi visų būtinų apsaugos priemonių, kad virusas neišplistų iš ūkių. Bilgorajaus regione pirmasis AKM protrūkis kiaulių laikymo vietoje nustatytas liepos 17 d., todėl šis regionas Europos komisijos sprendimu įtrauktas į III-ąją zoną – užkrėstą teritoriją, kurioje AKM užregistruotas tiek laukinėje faunoje, tiek ir naminių kiaulių ūkiuose.

Šiais metais Lenkijoje užregistruota jau 13 AKM židinių. Aplink visus ligos paveiktus kiaulininkystės ūkius nustatytos būtinosios apsaugos ir stebėsenos zonos, užkrėstuose ūkiuose laikytos kiaulės nugaišintos ir saugiai sunaikintos, atlikti dezinfekavimo darbai. Taip pat vykdomas epizootinis tyrimas, aiškinantis, kaip virusas pateko į ūkius, atliekamas kiaulių judėjimo atsekamumas, vertinant, ar kiaulės nebuvo išplatintos į kitus šios šalies ūkius. Specialistų teigimu, nauji židiniai nėra susiję su ankstesniais komerciniuose Lenkijos kiaulininkystės ūkiuose patvirtintais AKM protrūkiais.

AKM epidemiologinę situaciją Lietuvoje, taip pat ir Europoje VMVT stebi labai atidžiai, kiekvieną kartą primena ir perspėja kiaulių augintojus paisyti biologinio saugumo reikalavimų, nes Lietuvoje šis virusas plinta laukinėje faunoje, daugėja nuo AKM kritusių šernų. Laukinėje faunoje nuo 2020 m. pradžios AKM nustatytas 163 šernams, iš jų – 96 sumedžiotiems ir 67 nugaišusiems. Mūsų šalyje pirmas ir kol kas vienintelis šiemet AKM protrūkis naminėms kiaulėms patvirtintas Molėtų r. komerciniame kiaulių ūkyje, kuriame dėl ligos sunaikinta per 8,5 tūkst. kiaulių.

VMVT taip pat primena, kad pastarosiomis savaitėmis naujų AKM židinių buvo užregistruota netoli Lietuvos sienos – komerciniuose kiaulių ūkiuose Kuldigos rajone, Latvijoje. 

Ūkininkų, auginančių kiaules, VMVT prašo stebėti kiaulių sveikatos būklę ir kilus bet kokiam užkrečiamosios ligos įtarimui pranešti privačiam veterinarijos gydytojui arba VMVT visą parą veikiančiu nemokamu telefonu 8 800 40 403.

VMVT nuolat atnaujinamą informaciją apie AKM skelbia savo interneto svetainėje. Čia ūkininkai ir medžiotojai gali susipažinti ir su Europos Komisijos sprendimais dėl ES valstybių ir jų teritorijų suskirstymo pagal rizikos lygius, AKM viruso plitimo tendencijomis, analizėmis ir kt.


Straipsnio komentarai

Kriu2020-08-06
KriuKriuKriuKriuKriuKriuKriuKriuKriuKriuKriu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
straipsnio papildymas2020-07-31
Afrikinis kiaulių maras 2020.07.28 nustatytas 5 kiaulėms Plungės r. sav. Platelių sen. Visvainių k. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vieniša moteris bet taip laukia vieno savo brangaus ir mielo skambučio 867166513 bus tikrai atsakyta 2020-07-29
visam pabaltįjį vientik kiaulių maras tik ne danų ūkį ten niekas jokio kiaulių maro neranda Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-07-28
Nu čia gali būti ir natistinių ESesininkų iš jungtinių tautų jungo karinės "pratybos", kur daktarų grupuotė pakolkas treniruojasi ant keturkojų kiaulių prieš pereinant ant dvikojų. Įsivaizduojant logistiką likviduoti 20 tūkstančių kiaulių. Tai visas šilutės miestas, kurį gali sunaikinti per kelias valandas, nušluojant į duobes visus gyventojus nuo žemės paviršiaus.. Čia ir reikalinga atkreipti dėmesį kaip daktarų grupuotė vis aiškina kad kiaulės yra labai artimos žmogui, kaip jie dėl to kiaulėmis ir domisi ir naudoja visokiuose savo labai nemoksliniuose eksperimentuose. Na šiuo atveju reikalinga žiūrėti į kiaulių biznį kaip antavilininkystes, kur siaučia kažkokios afrikAAnizuotos bitės žudikės. CCD - colony collapse disorder. Visą kiaulių kolonija paėmė ir sugriuvo, kaip tas tiltas kuriuo melagiai važiavo į mėnulį. Komentaras patinka Komentaras nepatinka