Parama per karantiną – neliečiama antstolių, bet tik apie ją pranešus

2020-07-28, socmin.lt

Siekiant, kad gyvenimas po karantino kuo greičiau grįžtų į įprastas vėžes, gyventojams ne tik teikiama įvairi parama – turintiems išieškomų skolų užtikrinama teisė visą gautą paramą pasilikti savo reikmėms. Tačiau labai svarbu žinoti, kad antstolis nežino, kokia jūsų gautų pajamų kilmė, todėl norint, kad parama liktų gavėjui, būtina apie ją antstoliui pranešti. 

Iš kokių lėšų negalimos antstolio išskaitos

Pagal birželį įsigaliojusius Civilinio kodekso proceso pakeitimus, skolos negali būti išieškomos iš lėšų, kurios gautos kaip valstybės ar savivaldybių parama dėl ekstremalios situacijos ar karantino, pavyzdžiui, vienkartinė 120 ar 200 eurų išmoka vaikams, 200 eurų išmoka neįgaliesiems, pensininkams, 42 arba 200 eurų laikina darbo paieškos išmoka, savivaldybių dėl COVID-19 skiriama vienkartinė, tikslinė, periodinė ar sąlyginė pašalpa.

Kaip ir anksčiau, toliau lieka galioti tvarka, pagal kurią išskaitos negalimos iš: motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokų, vaikų pinigų ir kitų išmokų vaikui, savivaldybių ar valstybės teikiamos paramos nepasiturintiems, šalpos neįgalumo, šalpos senatvės ir įvairių rūšių našlaičių pensijų, tikslinių kompensacijų ir išmokų. Iš nedarbo socialinio draudimo išmokų ir išeitinių išmokų išieškoti galima tik pagal teismo sprendimą alimentų ar dėl žalos, padarytos suluošinimu ar kitaip sužalojus sveikatą, taip pat atėmus maitintojo gyvybę.

Kaip elgtis, jei turite antstolio išieškomų skolų?

Ar tai būtų su koronavirusu susijusi parama ar kitos išmokos ar kompensacijos, iš kurių negalimos antstolio išieškos, svarbiausia apie jas pranešti. Antstoliui reikėtų pateikti paramą skyrusios institucijos pažymą (pavyzdžiui, „Sodros“, savivaldybės ar Užimtumo tarnybos) ir 2–3 mėnesių banko sąskaitos išrašą. Jį rasite savo elektroninės bankininkystės paskyroje, taip dėl šio dokumento galima keiptis į banką.

Tik žinodamas lėšų kilmę, antstolis užtikrins, kad iš paramos lėšų išieškojimas nebūtų vykdomas. Išrašas reikalingas tam, kad būtų galima nustatyti, ar asmuo be paramos lėšų dar gauna kokių nors kitų lėšų, iš kurių išieškojimas turi būti vykdomas.

Gavus dokumentus, nustatoma laisvai disponuojama suma – ji bus tokio dydžio, kiek išmokų, kompensacijų ar pašalpų gaunate. Šia suma sąskaitos savininkas gali naudotis vieną kalendorinį mėnesį – jei lėšos nepanaudojamos, kitą mėnesį bendra tvarka jos nuskaičiuojamos skoloms grąžinti. 

Per kiek laiko reikia pateikti dokumentus? 

Geriausia apie skirtą paramą antstoliui pranešti kaip įmanoma greičiau. Tačiau netgi jeigu pranešti iš anksto nespėjote ir pajamos iš sąskaitos jau nurašytos – dar ne viskas prarasta. Tokiu atveju per 14 dienų nuo pajamų nurašymo antstoliui reikėtų pateikti paramą skyrusios institucijos pažymą ir banko sąskaitos išrašą. Tai padaryti galima prisijungiant prie savo vykdomosios bylos per portalą www.antstoliai.lt arba susisiekus su antstolio kontora ir susitarus dėl patogiausio abiem pusėms dokumentų pateikimo būdo. 

Laiku pateikus dokumentus, kurie įrodo, kad nurašytos buvo pajamos, kurios gautos kaip parama, antstolis ne vėliau kaip per 5 darbo dienas pajamas grąžina.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2020-07-30
čia iš karto kyla labai daug klausimų, nes atseit antstoliai dirba nesuprasdami ką daro, tai ką jie daro nėra pagrįsta teisiniu išprusimu ir išsilavinimu. Jie tik sudeda varneles kažkokiuose ostapininkų šachmatų lentų langeliuose (windows). Tai tarsi naudingų išteklių kalnakasyba, aukso karšligė, tt.. Taip kaip suorganizuota šita veikla antstoliai yra neraštingi. Ir tai nėra netiesa. Jugi tokių specialistų niekur neruošia. Visi iki vieno lietuvos antstoliai tai karinės žvalgybos etatai, pranašai kurie atsibrexitino iš nesavų kraštų. Jie matai nežino kur dėti kablelį "bausti negalima pasigailėti". Baudžiamieji baudžiauninkai "žino" geriau įstatymus ir šiuo atveju kaip skandinami skęstantieji turi išlipti į krantą ir pasigriebus šiaudą lipti atgal į vandenį kad galėtų gelbėtis su šiaudo pagalba. Nu susikonstruoti "vudu" lėlytę iš šiaudų ir taip duoti žinią viską matančiam, bet "nesuprantančiam" antstoliui. Nu va jeigu visi keliai romos patvorinių taboruose veda į romą tai mes prieiname prie labai svarbaus patvorinių teisinio kanono: Ignorantia juris non excusat. Lietuviškai tai verčiasi kaip "nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės". Šiuo atveju antstoliai tarsi turi "išimtį" nuo šio kanono. Indulgenciją. Jie gali nežinoti. Jie gali bausti aklai. Čia mes prieiname prie dar svarbesnio momento, kurį labai sudėtinga nagrinėti, nes taip kaip aš spekuliuoju kad didžioji dalis antstolių veiklos sukasi tokioje amplua kur jie atlieka kapų plėšikų vaidmenį. Tai yra jie užsiima skolomis tų kurie jau negali "pasiskųsti", visi nukrematorinti, nultivcidinti, nugestapinti, išgalvotos tapatybės, surišinėjami "savos" ar "savų" veiklos styrantys virvučių galai, nušluojami raganų pėdsakai ant sniego, sudėliojami taškai ne ant "i", bet ant kažkokių lazdelių kurios po sudėliojimo pavirsta į "i" jau turint omenyje nuostabą keliančius protus, tt.. Tad aš ir bandau jums aiškinti kad "nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės". Man nesvarbu dabar kad jūs kažko nežinote. Vadinasi jūs esate ne laiku ir ne vietoje. Man nesvarbu bus ir ateityje kad jūs kažko nežinojote. Prieš kelias dienas "mano" šlykštynė "motina" aiškina kad jai skambino patvorinė kryžiuočių davatkos ir priekaištavo kodėl kai jinai eidavo pro šalį neateidavo į bažnyčią į kurią jinai nėra niekada buvusi nuėjusi. Tai ta šlykštynė tai kitai šlykštynei ir sako "dievas nekerštauja". Tame ir esmė kad čia kalba eina tik apie žodį "dievas". Žodis "dievas" tikrai nekerštauja. Tiems drąsos kelėnų parazitiniams vilkams visos jūros iki kelių, nes jie supranta "žodį" geriau negu jūs. Vilkus ir peni ėriukų tylėjimo kojos, kumpiai, tt.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ne jaunas bet dar nemiręs2020-07-29
O gal norėtumėte nueiti kavos puodeliui? KOKS JŪSŲ VARDAS? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
AŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠ2020-07-28
PASITURINTI BET LABAI VIENIŠA LAUKIA VIENO MIELO SKAMBUČIO KURIS TAIP SUŠILDYTU VIENIŠĄ ŠIRDĮ 867166513 LABAI LAUKSIU Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?