Klaipėdos ir Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai per pusmetį išaiškino 500 pažeidimų

2020-07-29, aad.lrv.lt

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai per pirmąjį šių metų pusmetį Klaipėdos regiono teritorijoje surengė daugiau kaip 400 reidų. Buvo patikrinta beveik 7 tūkst. žvejų mėgėjų, 300 medžiotojų, atlikta 80 žvejų verslininkų patikrinimų. Išaiškinta beveik 500 pažeidimų.

Iš 330 nubaustų žvejų mėgėjų 60 bausti už šiurkščius žvejybos pažeidimus, už žvejybą draudžiamais ne mėgėjų žvejybos įrankiais, draudžiamose vietose. Taip pat paimti ar rasti 102 tinkliniai įrankiai, 68 mėgėjiškos žūklės įrankiai, 8 plaukiojimo priemonės ir daugiau kaip 100 kitų žvejybos įrankių bei priemonių.

Nubausti 26 medžiotojai, iš kurių net 8 už šiurkščius medžioklės pažeidimus. Paimta 10 šaunamųjų ginklų ir draudžiamų jų priedėlių, 12 kitų medžioklės įrankių.

Medžiotojai nepaisė draudimo medžioti draudžiamais būdais ir į žvėris taikėsi draudžiamais turėti naktinio matymo priedėliais ar tamsiu paros metu pasišviesdami iš transporto priemonių dirbtiniais šviesos šaltiniais.

Daugiausia darbo Klaipėdos valdybos gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai turėjo per karantiną – jis sutapo su pavasarį vykstančiu žuvų nerštu. Per pusmetį gamtai padaryta žala įvertinta daugiau kaip 18 tūkst. eurų.

AAD pareigūnai dėkoja gyventojams už sąmoningumą ir apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus prašo pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.


Straipsnio komentarai

.. @ kąąąąąąąąą2020-07-29
Tu kalbi tarsi pilietis kuriam atrodo kad valstybės tarnautojai yra "sukurti" tam kad jam patarnauti, kaip 5 žvaigždučių restorane, kur paploji ir bėga tau busboy nunešti lėkštes, kurios prieš tau prisičepsint buvo gražios ir pilnos visokių gėrybių. Nors panašiai tie tarnautojai ir bando aiškinti apie savo "paskirtį", kur viešai jie atseit atlieka tik dekoratyvinę funkciją, eidami į paradus, nešiodami medalius ant krūtinės, tt. Žmonės atseit turi susiprasti kad viską kuo jie užsiima tai slapti reikalai, kur jie dirba su "slapta informacija". nu čia reikalinga irgi bandyti galvoti kad šiuo atveju kalba eina ne apie gamtos apsaugą, bet apie "gyvosios" gamtos apsaugą. Tai yra karinės propagandos dvikalbystė, kur gamta tarsi skaldoma į gyvąją ir gamtą kuri nesiskaito kaip gyva: mirusi, žuvusi, pasmerkta, žuvėjiška, lawoninė, antgamtiška, ezoteriška, invazinė, knyginė, teoriška, tranzitinė, kultūristiška, tt.. Nors gal viskas dar kitaip šitie aplinkosaugininkai rūpinasi gamtos apsauga nuo šiukšlių kurios yra gyvos, antgamtiškos,tt.. Labai sudėtinga su dvikalbyste, nes viskas grindžiama gerais ketinimais, išsiduodant įgaliojimus saviems šaudyti į savus. Nu įsivaizuok logiką, jeigu žmogus yra šiukšlintojas ir gamtos niokotojas, tai jį pagavęs už rankos gali priversti susirinkti tą šiukšlę, bet kas iš to. Turbūt vos tik nusisuksi jis tą šiukšlę pas tave į namus pro langą įmes. Nu gal taip ir veikia "gyvosios" gamtos apsauga, kur jie pagavę šiukšlintoją gyvą daro taip kad jų įgaliojimai šiukšlintojo atžvilgiu nebegaliotų iškasant tam šiukšlintojui socialinės distancijos griovį, kurio jis nebegalėtų peršokti ir niekada gamtos nebešiukšlintų. Nėra žmogaus gyvūjų tarpe nėra ne tik kad šiukšlinimo problemos, bet nėra net ir grėsmės kad šiukšlintojas ateis į gamtą gyvas. Tai yra ryte pasistato biurokratai kėdę, o po to už tą kėdę renka pinigus vakaruškoms, baliavojimams, ekskursijoms į raudonai žibančių rankų kvartalus, tt. Ir visada aiškina kad rytojaus rytas už šiandienos vakarą protingesnis, nebent kalba eina apie vakar dienos vakarą kuris buvo protingesnis už šią dieną. Bet jeigu tai karinė kriptografija tai gali būti dar kitokie žymiai baisesni variantai. Kur baigiasi gamta ir prasideda gyvoji gamta? Ar gyvoji gamta yra gamtos dalis ar čia kaip koks gamtos "departamentas kur veikia "prie" VRM ar FM. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kąąąąąąąąą jie išaiškino kąąąą 2020-07-29
jai mes patys nufilmavom ir patys jiem į rankas perdavėm šiukšlintojus patys gamtosaugininkai pasakė o ką mes darysim su ta jūsų filmafimo medžiaga kur mes juos gaudysim ir ką mes pasigavę veiksim su jais Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-07-29
vėl kažkokie galingai plunksnuoti plunksnuočiai apsimetinėja pareigūnais ar valstybės tarnautojais. tai galiotų tik atskaitos sistemose kurios yra karinės. blogų naujienų krūva pateikiama tarsi tai kažkas gero. Ir ant galo padėkoja gyventojams už "sąmoningumą", kur jeigu tikėti tomis naujienomis tai tie gyventojai labai nesąmoningi, ant kiekvieno kampo brakonieriai, nusikaltėliai, galvažudžiai, siaubūnai, tt.
Tame ir esmė su žaidimais kur karas nekariaujamas, bet žaidžiamas, žaidžiant su ugnimi, griuvančiu dangumi, bėgiojančiais vilkais, tt.. kad jeigu žiūrėti į tai pro antavilininkystės prizmę visiškai neaišku kas čia per ataskaita ir apie ką eina kalba. Kadangi niekas čia nieko nesupranta nei apie medžioklę, naktinius matymo prietaisus, nei apie žvejybą su draudžiamais įrankiais ir priemonėmis tai reikalinga galvoti kad tai rakštisteininkystės, kur aferistai užrašė ant popieriaus lapo skaičių "400" ir užmetę akį į tą skaičių gali forminti kad jie atliko "400 reidų". Tos visos "priemonėms" jiems naktimis sunešė "aitvarai" pagal lietuvoje vykdomas sodybų tuštėjimo pogromų ir litvicido programas. Tai yra vienas iš bendrų kryžiuočių katilų ale "salvation army", "good will", "humana" tik labiau specializuota.
Nu čia reikalinga atkreipti dėmesį į įdiegtą labai svaiginančią galvą nusukančią karinę propagandą, kur visa istorija pateikiama atbulomis, kur ostapininkai atrodo kvailai tarsi jie prieštarauja sau. Bet iš tikrųjų tai nėra taip. Nu kad ir tas "Žūvančiųjų gelbėjimo kryžius". Tame ir esmė kad tai kryžius kur skęstantieji užsiminėjo savo skendimo reikalais. Ir čia neaišku kaip kas ten buvo ar tos istorijos visiškai išgalvotos tam kad galėtų atsibrexinti ir žydėti barankų skylės vienybėje kabinant tuos makaronus, ar jie iš tikrųjų žuvėjinosi lipdami žuvėjinant kitų nugaras į tinklus. Nu kalba ir einta apie tokius madmeninius žuvėjus kurie nešioja nužuvėjintų tapatybes ale Don Draper. Viskas yra ne tiesa, bet ir ne melas. Apie jokį tikėjimą negali būti net kalbos. Gali būti tik ėjimas. Problema kad pas visus tuos kažkokios nutylėtos "valstybės" tarnautojus yra molinės kojos, kurios negali meilei žygiuoti nes trukdo žodis "drąsa" kurio prifarširuoti tie kelėnai. Vien tik neapykanta ir nuodai. Bet nedarykit klaidos su gyvatėmis kad jeigu suriesit ją į ožio ragą ir priversit kąsti sau į uodegą tai kad tai kažkoks "sprendimas". Gyvatė turi imunitetą nuo savo nuodų. Gyvatė kaip ir varnas sau (gyvatei) nekerta į akį.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?