Skaitmeninio raštingumo mokymai Juknaičių bibliotekoje

2020-07-30, Rasa Vaičiulienė, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filialo bibliotekininkė
Dalyviai išmoko daug naujų dalykų. Autorių nuotr.
Dalyviai išmoko daug naujų dalykų. Autorių nuotr.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filiale liepos 14-15 dienomis surengti 6 valandų skaitmeninio raštingumo mokymai pažengusiems pagal mokymo programą „Skaičiuoklė darbui ir namams“.

Dalyviai išmoko sukurti skaičiuoklės dokumentą ir parengti jį dalintis su kitais asmenimis, naudojant skaičiuoklės programą atlikti kasdienius skaičiavimus, tvarkyti duomenų lenteles ir jas grafiškai pavaizduoti, rikiuoti ir filtruoti duomenis.

Mokymus, organizuotus vykdant projektą „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“, išklausė ir pažymėjimus gavo 10 dalyvių.

 

 


Straipsnio komentarai

..2020-07-30
pasirodo raštingumo būna skirtingų rūšių. Pasirodo gali žmogus būti didžiausiu inteligentu, bet būti visiškas skaitmeninis beraštis, kuris skaitmeninėje erdvėje nemokėtų net kryžiuko padėti. Jeigu prieš 20 metų būtum bet kokio žmogaus lietuvoje paklausęs "ar tu skaitai save kaip skaitmeningai raštingu?" tai žmonės nesuprastų ką ir atsakyti. Kas čia klausiama? Ar turi omenyme meninį skaitymą? Nors gal su tokia dvikalbyste turima omenyje ar mokate skaityti ne matomą, bet menamą tekstą? Va čia yra labai sudėtinga kažką suprasti. Nors jeigu pagalvoti "rimčiau", prieš skaitmeninį raštingumą, buvo ir muzikinis raštingumas. Pamenu buvo muzikos pamokos 3-oje vidurinėje mokykloje, bet man tos natos, solfedžiavimas, metalofonai, dainavimas, tt buvo visiškai absoliučiai nesuprantama. Tas "muzikinis" raštas nėra savaime suprantamas, kuris kažką "sako". Tai irgi kažkoks "įrodymas" apie lobotomizacijas ir aklumą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka