Kaukės vėl bus privalomos viešajame transporte, parduotuvėse ir paslaugų teikimo vietose

2020-07-29, sam.lrv.lt

Nuo šeštadienio, rugpjūčio 1 d., apsaugines veido kaukes vėl bus privaloma dėvėti viešajame transporte ir uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose. Tokiam sprendimui trečiadienį pritarė Vyriausybė.

Tokios prievolės neturės viešojo maitinimo įstaigų ir kultūros bei sporto renginių lankytojai. Taip pat bus numatytos išimtys toms paslaugoms, kurios negali būti suteiktos dėvint kaukę (pvz., barzdos skutimui).

Šie pakeitimai įsigalios šeštadienį, rugpjūčio 1 d., sveikatos apsaugos ministro - valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu.

Naujos priemonės yra dalis kompleksinių sprendimų, kurių imasi Vyriausybė COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimui suvaldyti. Gyventojai taip pat kviečiami laikytis saugaus atstumo, asmens higienos, kosėjimo etiketo.


Straipsnio komentarai

.. @ Tai gerai...2020-07-30
nesuprantu kur čia gerumas. tai tie patys kryžiuočių "švento vandenėlio" laistymosi metodai, kur naudojami bažnyčiose mušti ten sueinančius nešventus durnius. Tame name nuo tada kai jis pastatytas (priduotas lygtais 1981) niekada nėra buvę tarakonų, bet kai prasidėjo drąsos kelio operacija tada dvi laiptinės ciocės pradėjo vieną dieną kelti triukšmą ir kudakuoti kad va atsirado tarakonai. Viena iš penkto aukšto matė vieną tarakoną, kita iš trečio aukšto matė vieną tarakoną. Ir jos pakėlė tokį triukšmą, kad tarsi dangus griūva, kad labai reikia gelbėtis, nors niekas jokių tarakonų nematė. Pirmininkas irgi pritarė giedodamas, kad jisai atsikraustė iš bendrabučio ir tenais buvo tarakonai. Atseit visko gali būti. Tas pirmininkas gi prie prokuratūros su ta drąsių kelėnų šaika cypė TIE-SOS įsikibęs į kažkokią vėliavą. Aš pamenu tarybiniais laikais aiškindavo kad svarbiausia karyboje yra vėliava, tarsi tenais būtų nešamos sudėtos kažkokios vėlės. Čia nesvarbu kas su kuo kariauja. Matot kai tie lunatikai nuskrido į mėnulį mėnulio lunatikams ir pirmiausia smeigė vėliavą. Tarsi kokią pavėluotą vėlinių knygą - imkit mane ir skaitykit. Ir visokie kolumbai kur nors nukeliauja iš karto badosi su vėliavomis. Užlipa į everesto kalną ir smeigia vėliavą tarsi tai kažką reikštų. Taip ir su tomis tarakoninėmis ciocėmis - jos iš karto pasiūlė visam namui "sprendimą" nuo tarakonų kurių niekas nebuvo matęs, bet tas pasiūlymas jau buvo taip pateiktas kad būtų buvę neįmanoma sakyti "ne" kaip ir bet kam ką drąsos kelias siūlo, nes galėjai iš karto būti apšauktas tarakonų globėjų, pedofilu ir tt. Valančiai gi patys labai švarūs "etniškai" ar visaip kitaip, jie nuo savęs nepradeda nieko tvarkytis ar valytis. jeigu kažkas netvarkoje vadinasi čia kiti kalti. Tad jos aiškino kad yra kažkokie tarakonininkai kurie pardavinėja stebuklingas dėžutes suvaldyti tarakonams. Nuo kiekvieno buto po 100 litų. Nuo namo kuriame 105 butai - 10500 litų. Bet kažkaip tie tarakonistai to monkey "bizniuko" neprasuko. Nors gal ne visiems 105 butams, nes tas namas yra irgi įdomiai administruojamas. Jis nors ir vienas namas, bet teisiškai sudalintas į tris bendrijas. Dvi iš tų bendrijų administruojama kaip viena. O trečia bendrija administruojama jau atskirai. Tame ir esmė su "tiesa", kai kažkas reikalauja "tiesos" tai nebūtinai ne patyčios, kur jie bando jus įstumti į kažkokią padėtį kur tiesiai "arčiau", o sau pasilieka greitumą kur naudojasi "aplinkui", "aplinkybes", "aplinkinius", ttt. Nu kažkas panašaus į tą vaikų žaidimuką "pirk dramblį", kuris visiškai nevaikiškai paremtas ta matematikos taisykle, kad neįmanoma įrodyti kažko neigiamo. Dabar jau aišku kad neįmanoma įrodyti ir bet ko kas yra teigiamo. "Matymas" nebėra tikėjimas.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to ..2020-07-30
Tai gerai...ir tarakonams kliuvo...mažiau Tamstai vaidensis. Turėtumėte būti linksmas žmogus, nes čia pastoviai vaidinate niurzgalių. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-07-30
Laikykitės saugaus atstumo, socialinės distancijos - užsidėkite kaukę ir šokite žemyn galva į 6 pėdų gylio griovį. Vakar pas mus į melioratorių kvartalo daugiabutį buvo atėję išdezinfekuoti laiptinę kažkokie robinhudai su kaukėmis, kostiumais, tt.. Šilutės komunalininko sunkvežimiukas, priekaboje ta plastikinė talpa kur telpa kubinis metras. Nežinau gal dezinfekcinio skysčio tokiais kiekiais užsipirkę. Nu tai jie išpurškė su panašia įranga su kokia soduose purškiamos obelys nuo kenkėjų ar kai firmos atlieka tarakoninių kenkėjų naikinimo profilaktiką restoranuose ar panašiai. Greitai perėjo laiptinę. Vienam aukštui kelios sekundės. Ne iš to galo antavilistai žaidžia degančių krūminių dantų žaidimukus. Kai sako kad raganos naudoja šluotas transportavimui tai ne visi supranta kad tai užuomina apie šluotas duodama tam kad paaiškintų kur dingsta pėdos nuo sniego kai raganos bėgioja. Raganos labai valyvos. Jos viską valo ne tik etniškai. Dievų miško sanitarai, kurie minta kojomis, kumpiais, kulninėmis, tt. Vaizduotė yra labai laki net neprisilakusių vaikučių. Jeigu ragana eina pėškomis ir pasišluoja paliktus pėdsakus tai tokia čia ir ragana. Nu drąsių kelėnų pėdų pėdsakų nėra, bet tada yra šluotos palikti pėdsakai. Problema tame kad visi turi šluotas, ragana gali "pasiskolinti" svetimą šluotą ar naudoti visuomeninę, komunalininkų, tt.. Bet nežinosi. Gal ragana labai protinga, bando apsimesti durneliu kaip visi. Problema su raganų medžioklėmis tai yra daktarų grupuotės "moksliniai" testavimo metodai kad nustatyti ar apkaltintieji raganystėmis yra kalti ar nekalti. Jie taip ir plauna savo nuodėmes panašiai taip kaip ir plauna mazgodami jau "gerus" arba nieko nabašnikus. Yra kažkokia "uber alles" atskaitos sistema kuri aš spekuliuoju visiškai nepasiekiama pavergtiems akliesiems. Čia dar reikalinga pagalvoti ar aklumas yra tikras ar dirbtinai sukeltas, nu kažkas kaip "apipjaustymas", kurio turbūt yra labai daug rūšių: dvasinių, emocinių, tt.. Tada žmonės kad išgyventi turi kažkaip tas skyles ir vakumą kompensuoti kooperuojantis su kitais. Turbūt leninas apie tai ir kalbėjo "tris protingas beždžionėles" - mažiausią komunistinės lastelės vienetą. Bet tai tik "teorija". Kalba eina apie bet kokį "auklėjimą" arba kitaip "auginimą" tam kad išauginti "dievų mišką". Todėl jie ir turi tą simbolį "laisvės medis", kur ant nutašyto baslio užmauta klouno kepurė.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?