Šamų išleista beveik dvigubai daugiau nei planuota

2020-08-01, Žuvininkystės tarnybos informacija
Paprastieji šamai – patys didžiausi upiniai plėšrūnai, gyvenantys praktiškai visose didelėse upėse, ežeruose ir tvenkiniuose. Autorių nuotr.
Paprastieji šamai – patys didžiausi upiniai plėšrūnai, gyvenantys praktiškai visose didelėse upėse, ežeruose ir tvenkiniuose. Autorių nuotr.
Vykdant Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2020 metų planą, didieji šalies ežerai ir tvenkiniai šiomis dienomis buvo papildyti tūkstančiais paaugintų šamų jauniklių.

Šiais metais į valstybinius vandens telkinius buvo suplanuota įveisti 30 tūkst. šių žuvų, tačiau sėkmingai paauginus šamų jauniklius, gauta didesnė žuvų vasarinių šiųmetukų išeiga. Dėl to, laikantis Žuvivaisos valstybiniuose žuvininkystės vandens telkiniuose taisyklių, šamų išleista beveik dvigubai daugiau nei planuota. Gavus LR žemės ūkio ir aplinkos ministerijų leidimą, papildomai įžuvinti Baltųjų Lakajų (Molėtų r.), Žeimenio (Švenčionių r.) ežerai ir Kauno marios. Iš viso šiais metais į valstybinius vandens telkinius įveista 88,2 tūkst. šamų šiųmetukų. Vidutinis žuvų svoris – 8 gramai.

Dalis – 30,2 tūkst. – šamų jauniklių dirbtinai išveisti ir paauginti Žuvininkystės tarnybos Pietų regiono žuvivaisos skyriuje Simne, o kita dalis šamukų – 58 tūkst. – į naujus namus iškeliavo iš Vakarų regiono žuvivaisos skyriaus – Rusnės.

Simne užaugintomis žuvimis praturtinti Alytaus, Druskininkų ir Lazdijų rajonų ežerai. Tarp jų – Kavalio, Avirio, Dusios ir kiti didieji vandens telkiniai. Rusnėje užaugintais šamukais sėkmingai įžuvinti Zarasų, Elektrėnų, Ignalinos, Molėtų, Švenčionių ir Kauno rajonų ežerai bei marios. Žuvys išleistos į Avilio, Vievio, Asalnų, Drūkšių ir kitus ežerus, Elektrėnų tvenkinį ir į Kauno marias.

Paprastieji šamai – patys didžiausi upiniai plėšrūnai, gyvenantys praktiškai visose didelėse upėse, ežeruose ir tvenkiniuose: nuo pietinių šalių iki Tolimųjų Rytų. Taip pat paplitę ir Europoje, išskyrus šiaurines šalis. Šamų yra Kanadoje, JAV, Lotynų Amerikoje. Šios žuvys labai atsparios nepalankioms aplinkos sąlygoms, jos vengia šviesos, bet yra veiklios tamsoje. Šamai maitinasi naktimis, jų jutiminiai organai yra ūseliai priekinėje galvos dalyje – jais žuvys jaučia maistą, todėl regėjimas joms didelės reikšmės neturi. Europoje šamai labai paklausūs. Juos labai vertina ir mūsų žvejai.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2020-08-01
Nu jo čia kaip tas nemirtingas tarybinės estrados scenos numeris, kur tas anekdotistas pasakoja labai keistą anekdotą apie prekybą vėžiais, kur vakar vėžiai buvo po penkis rublius bet dideli, šiandien po tris rublius bet mažiukai. Nu visi labai juokdavosi kai rodė per televizorių, bet niekas nesusimastydavo kad gal būt tai patyčios kur buvo kalbama apie daktarų grupuotę kuri šienauja visus su vėžiu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vilius2020-08-01
Nu kas is to kad prileidzia juk ziurekit Šilutes raj Deguciu kaip uztvanka isseko ir paskuj sutvarke suleido zuvi juk kaimeciai gaude ir nese kaip kaip sugebejo .Ir dbr taip zvejoja taip kad gamtos apsauga galetu dazniau tikrinti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?