Siūloma didinti padarytos žalos žuvų ištekliams apskaičiavimo įkainius

2020-08-03, am.lrv.lt

Aplinkos ministerija parengė įsakymo dėl Vidaus vandenyse padarytos žalos žuvų ištekliams apskaičiavimo tvarkos aprašo patvirtinimo pakeitimo projektą, kuriuo didinami neteisėta veikla padarytos žalos žuvų ištekliams apskaičiavimo įkainiai. Taip pat siūloma skaičiuoti žalą už visas neteisėtai sužvejotas ir laikomas apribojant jų laisvą plaukiojimą žuvis, nepriklausomai nuo jų gyvybingumo. Pagal šiuo metu galiojančią tvarką už neteisėtai sugautas, bet paleistas žuvis, žala pažeidėjams buvo neskaičiuojama.

„Įsakymo projektu siūloma proporcingai didinti visus padarytos žalos žuvų ištekliams apskaičiavimo bazinius įkainius, kurie nuo 2013 m. nebuvo keičiami, todėl šiuo metu yra nepateisinamai maži“, – sako aplinkos viceministrė Justina Grigaravičienė.

Neteisėtai sugauti vėžiai, unguriai net ir sudėti į tarą be vandens išlieka gyvybingi. Neteisėtai sugautos žuvys tinklelyje taip pat išlieka gyvybingos, tačiau traumuojasi, patiria stresą. Mokslinių tyrimų duomenimis, išleistos tokios žuvys žūna praėjus kelioms dienoms ar net savaitėms nuo paleidimo.

Beveik 2 kartus didinami įkainiai turėtų paskatinti įmones investuoti daugiau lėšų į vandens telkinių apsaugą nuo taršos, sumažinti nelegalios žvejybos apimtis ir atbaidyti žvejus verslininkus ir žvejus mėgėjus nuo žvejybos taisyklių pažeidimų.


Straipsnio komentarai

Kaip kam AM,2020-08-03
iš Suvalkijos lygumų.
Tik jūs ir vėjai šitaip moka, pasvilpaut tyliai prie namų ...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
O Viešpatie, 2020-08-03
kiek triukšmo dėl pasmirdusio kilbuko.
Na, sakykim lupa vyrai lasisas, velka ungurius iš prūdo, o inspekcija bejėgė
suskaiciuti. Reikia formulių mandriu..Tai grynas briedas, kaip ir fix idėja išmokyt varnas rinkti kancarus palangėse.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-08-03
matot kokia keista kalba vartojama kad jeigu straipsnis nemeluoja vadinasi vyksta labai keisti dalykai. aplinkos ministerija kažką daro. pati. tenais sustatytos kėdės yra komunistinio darbo kėdės, kur ant jų tupi kaip ant laktų ostapininkai kurie tik susirenka vargšės ministerijos dedamus aukso kiaušinius. Viceministrė nors ir kažką "sako" atseit dirbdama sunkiai su liežuviu, turbūt tas net suprakaitavęs, bet jinai nesako kad jinai kažkaip prisidėjo prie to "įsakymo", kuris padidintų žalos apskaičiavimo įkainius. Apie ką čia užuomina? Sakykim kad rimtai tie mūsiškiai nemeluoja tai ką sako, net jeigu tai ir netiesa. Tada vienas iš variantų kad tie projektai yra paruošti iš anksto kaip dalis nutiestos geležinkelio magistralės į baikalo amūrą ar dar kur nors kur tie sibirietiškų koldūnų misionieriai misionierinasi. Tai yra mes turime įdomią progą stebėti karo lengvumą, kur vis tiek kaip bebūtumėte protingas vis tiek jojama ant jūsų gerų ketinimų lojimo kad tai turėjo būti sunkios pratybos. Supraskit kad jeigu eina čiukčių karavanas tai tas karavanas pats loja pats ir eina. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?