Apsaugos nuo vilkų priemonės bus kompensuojamos ir šeimos ūkiams

2020-08-04, zum.lrv.lt

Gera žinia nuo vilkų kenčiančių ūkinių gyvūnų laikytojams – pratęstas ne tik paraiškų prevencinėms priemonėms įsigyti teikimo laikotarpis, bet ir šeimos ūkių naudai patikslintos paramos teikimo taisyklės.

Paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Prevencinių priemonių taikymas prieš vilkų ūkiniams gyvūnams daromą žalą“ dabar galima teikti ne iki rugpjūčio 31 d., bet iki rugsėjo 18 d.

Pretenduoti į paramą gali fiziniai bei juridiniai asmenys, teisėtais pagrindais valdantys žemės sklypus, kuriuose ketinama įrengti apsaugos nuo vilkų priemones.

Anksčiau smulkūs šeimos ūkiai, kuriuose šeimos nariai susijungę valdoje partnerystės sutarties pagrindu, negalėjo pasinaudoti teikiama parama, kad apsisaugotų nuo vilkų. Atsižvelgiant į tai, patikslintos priemonės  įgyvendinimo taisyklės, nustatant, jog paramą gali gauti tie ūkiai, kuriuose ūkiniai gyvūnai yra užregistruoti valdos valdytojo ir (ar) partnerio ar valdoje registruoto šeimos nario vardu.

Vienam paramos gavėjui skiriama iki 5 tūkst. Eur paramos, tinkamas finansuoti išlaidas kompensuojant 100 proc. Paramos lėšomis PVM nekompensuojamas.

Pareiškėjams kompensuojamos šios gyvulių apsaugos nuo vilkų priemonės: vielinis elektrinis aptvaras ir (arba) jo dalys; juostinis elektrinis aptvaras ir (arba) jo dalys; tinklinis elektrinis aptvaras ir (arba) jo dalys; elektros tiekimo ir palaikymo įrenginys (-iai) ir (arba) jo (-ų) dalys.


Straipsnio komentarai

To ona2020-08-24
Per anksti apsidžiaugei... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to Ona2020-08-07
laiminga dabar? Prišaukei vėl jį......... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-08-06
keista ne tiek vilkai, kurių anksčiau lietuvoje nebūdavo, bet kad lietuvoje vyksta tarsi kažkokie stebuklingi reiškiniai kuriuos tarsi pražiopsojo geltonosios spaudos presų priespauda kur jie į viską žiūri pro kažkokius pirštus. Nu jie aiškindavo kaip kaimai lietuvoje miršta, sodybos tuštėja, senukai kaimuose skerdžiami dėl poros litų kvapo užsilikuio dar neišpešiotoje avinėlių vilnoje, tt.. Dabar kažkaip lietuvos kaimuose visur išdygo ir sužydėjo kažkokie atsibrexitinę kibucai, kišlakai, aulai, tt.. Tarsi nojaus arkos zoologijos sodas nusileido į rubikono dievų miško kirtimų plynes. Nu vilkai tai ir yra jų "priemonė", kurią jie atsivilko kad vilkti paskutinius marškinius nuo klipatų, baudžiauninkų, tt. Tad čia drąsos kelias bando sukurti kažkokį įspūdį apie lietuvos miškus, kuriuos reikalinga kirsti nes tenais slepiasi vilkai kurie atbėginėja. Tai ir yra ta pati apsaugos "priemonė" nuo vilkų, kurią alibabos naudoja bet kur. Paimkit pvz angliją ar airiją. Galite skersai išilgai pervažiuoti nėra nei mažiausio miškelio. Pilna avių. Jokių vilkų problemų. Kai sako "bijai vilko neik į mišką" tai čia gali būti visiškai kažkas kitko omenyje. Pvz nuvilkę vilko kailį, vilko į mišką vilko lawoną įsimetę į vilkiko priekabą.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ona2020-08-06
Labai džiaugiuosi jog dvitaškio nebeliko Komentaras patinka Komentaras nepatinka
aptvarai2020-08-04
reikalingi apsaugojimui nuo avių patekimo į kaimynų daržus, gėlynus...
kur praeina avių banda, ten vilkams ir daržininkams nelieka ką veikti.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?