Į ką atkreipti dėmesį turgavietėse renkantis produktus?

2020-08-04, VMVT informacija

Maisto saugos specialistai pataria dėmesį atkreipti į kelis pagrindinius aspektus. Renkantis maisto produktus turgavietėse svarbu ne tik atidžiai perskaityti ženklinimo etiketes, bet ir įsitikinti, kad tinkamumo vartoti terminas nepasibaigęs. Ne mažiau svarbu ir vizualiai įvertinti produktą – ar nepasikeitusi jo spalva, konsistencija, ar nėra pašalinio nebūdingo kvapo. Vasarą, kai produktai kur kas greičiau genda, tai ypač aktualu.

Patariama nepirkti gaminio, kurio ženklinimo etiketė arba jos dalis nuplėšta, ištaisyta, perklijuota, nes taip gali būti nuslepiamas tikrasis produkto tinkamumo vartoti terminas. Nereikėtų pirkti greitai gendančių maisto produktų, jei jie parduodami ne iš šaldymo įrenginių. Nepirkti produktų su pažeistomis pakuotėmis.

Taip pat rekomenduojama nepirkti maisto produktų nelegaliose vietose, turgaviečių prieigose, nes tokiu atveju nėra galimybės įvertinti, ar produktai pagaminti registruotuose maisto tvarkymo objektuose, atitinkančiuose teisės aktų reikalavimus.

Užfiksavus pažeidimus ar įsigijus nekokybišką maisto produktą, galima pranešti VMVT interneto svetainėje užpildant anoniminę skundo anketą.


Straipsnio komentarai

to to š2020-08-05
oi šitas geras, balsu žvengiu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to š2020-08-04
Tai kaimynas iš gretimo daugiabučio, baigęs aukštuosius elektros mokslus, pabuvęs amerike...išstudijavęs Sruogos ,,Dievų mišką'' rašantis recenzijas komentarų forma. Sutemus, užsideda naktipuodį ant galvos, įkiša du pirštus į rozetę ir vaidina toršerą...o aš prie tokios šviesos negaliu užmigti.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
š2020-08-04
Koks prietranka rašinėja tokius komentarus, kad tie sakiniai, neina suprasti apie ką kalbama ir taip visur to pačio rašymai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kam pirkti2020-08-04
kai galima užsiauginti... Komentaras patinka Komentaras nepatinka