Trąšas į Klaipėdą nugabenusiame traukinyje – kontrabandinės cigaretės

2020-08-05, VSAT Pagėgių pasienio rinktinės inf.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai krovininiame traukinyje, vykusiame iš Klaipėdos jūrų uosto, aptiko stambų kontrabandinių cigarečių krovinį. Beveik 26 tūkst. pakelių buvo paslėpti viename sąstato vagone įrengtose slėptuvėse.

Sekmadienį VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Specialiosios paskirties skyriaus Pagėgių komandos pareigūnai, bendradarbiaudami su AB „Lietuvos geležinkeliai“ darbuotojais, Radviliškio rajone esančioje Jonaitiškių geležinkelio stotyje patikrino iš Klaipėdos jūrų uosto į Baltarusiją vykusį krovininį traukinį.

Pasieniečiai jau turėjo informacijos, kad šiuo sąstatu gali būti gabenamas nelegalus krovinys. Viename vagone įrengtose slėptuvėse VSAT pareigūnai aptiko 25 940 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“, pažymėtų baltarusiškais akcizo ženklais.

Šiuo traukiniu per Lietuvą į Klaipėdą iš Baltarusijos buvo gabentos trąšos. Pasieniečiai sąstatą patikrino šiam grįžtant iš uostamiesčio.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. VSAT pareigūnai toliau aiškinasi įvykio aplinkybes.

 


Straipsnio komentarai

..2020-08-07
Turėtų konfiskuoti transporto priemonę, kuri buvo naudojama organizuoti tokią nusikalstamą veiklą. Dabar klausimas iškyla ar konfiskuoti tik tuos vagonus kuriuose buvo rasta kontrabandinės cigaretės ar visą sąstatą? Jugi vagonas pats nevažiavo. Minimum ir lokomotyvą turėtų konfiskuoti. Nu įsivaizduojate pasislėpia petras cigarečių bagažinėje ar atsarginėje padangoje - jugi nekonfiskuoja tik bagažinės, konfiskuoja visą mašiną.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?